Jsem rasista, ale…

Jsem rasista, ale…Taky už máte dost těch uťápnutých větiček, které začínají „Nejsem rasista, ale…“? „Nejsem rasista, ale vadí mi lidé, kteří kradou kovové předměty ze dvorů a železnic.“ – „Nejsem rasista, ale vadí mi pokřikování na sídlišti dlouho do noci.“ – „Nejsem rasista, ale vadí mi skupinky žen, které neodbytně nabízejí babičce deky, aby z kredence vyhmátly její úspory.“ – „Nejsem rasista, ale vadí mi, že o české zemi nerozhodují Češi.“ A tak dále.

Samozřejmě, že takové věty neříkají žádní rasisté, nýbrž pouze realisté, kteří byli nuceni smířit se s realitou, která v člověku bohužel podporuje rasistické stereotypy, chce-li z ní vyjíti bez úhony. Ta část před čárkou je tedy zcela zbytečná. Vždyť to je jako byste říkali: „Jsem Čech, ale na té ruské hymně něco je!“ Nebo jako kdyby páter Halík řekl: „Nejsem katolík, ale Petr Hájek má, zdá se, v lecčems pravdu!“. To je přece naprosto v pořádku, že se vám může líbit i hymna jiného státu, s nímž vás pojí historické kořeny, nebo že na pravou lásku k Bohu si můžete udělat chvilku i při svém new-age satanismu.

Slovo rasista používal na svoje oponenty už Lev Trockij…

Slovo rasista používal na svoje oponenty už Lev Trockij…

No a potom tu máme ještě falešnější věty, které si z výše zmíněných vět utahují. Tyto ironické věty vymýšlejí už naprosto nechutní rasisté, aby je vkládali do úst Čechům.: „Nejsem rasista, ale… etnickou čistku teď!“ „Nejsem rasista, ale holokaust leccos vyřešil.“ A tak podobně.

Tak už D.O.S.T. těchto směšných vět, motajících se v kruhu jako vztyčené prostředníčky a Kafkovy hlavy (není to totéž?) Davida Černého.

Na správné české větě není nic směšného ani přebytečného, netočí se na jednom místě, ale svěže a s elánem plyne od počátečního velkého písmena až k závěrečné tečce. Takovou větu když vyslovíte ve vlahém letním dni pod košatou korunou lípy, jenom to v ní zašumí a v dálce ještě zahřmí. Déšť však nepřijde, to jenom živlové dávají člověku najevo, že jsou s ním, jako on je s Bohem.

Jak taková věta zní? Prosímvás, takových vět vymyslíte za chvíli šest milionů. Tak třeba: „Jsem rasista, ale především podporuji obnovení trestu smrti.“ – „Jsem rasista, ale hlavně volím Národní demokraty.“ – „Jsem rasista, ale ne takový jako paní Tydlitátová.“ Ale proč chodit až za ohradník nosorožce, když můžeme zůstat doma, v teple české hospody: „Jsem rasista, ale je moc tmavé pivo.

Jsem rasista, ale…Související články:

Sdílet moudrost:

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 3,67)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

3 komentáře u Jsem rasista, ale…

  1. zpravystein napsal:

    Prave prosakla zprava o jakemsi sexualnim ringu pervertu. Byla o tom zminka na vecernim vysilani FOXu ale samozrejme jen z duvodu propagandy proti democratum . Jimak se takove veci ven nedostanou (pamatujeme maleho muzika s velikym nastrojem ,jak honil onu pokojskou v NY po apartmanu a zjistilo se“ „objektivne“ ze ona dama zase lhala asi z rasistickych duvodu ,jednalo se o budouciho presidenta Francie sveho casu Svetove Banky Strausse. Nyni je to pikantnejsi ,Clinton (president) Dershowitz (znamy tim ze svou genialitu venoval vyprosteni z lapaku Pollarda (ukradl USA tajemstvi at bomby)do Israhele (neproslo,zatim) a dalsi borecc price Andrew z vladnouci rodiny Anglie. Udajne se jedna o nezletile prostitutky (ovsem pod 15 let) . Kdo je asi pase ? Mozna maminky ,v teto spolecnosti kde byti buzerantem je temer dnes nutnosti . Hodne mne to pripomina aferu kolem trpaslika Zdatneho Polanskeho ktery cvicil 13 letou po ozrani v Jacuzzi stykem do ..(styl zvany u odborniku -sodoma) Zde neni znamo zda sodoma byla provozovana ale u preborniku tohoto kalibru mozna I jine nove techniky byly vynalezeny

  2. zpravystein napsal:

    Epstein na svem ostrove daval tyto pozornosti „pratelum“ Vypada to ze se to zameta ,Dershowitz jecel na TV ze v one dobe na ostrove nebyl a ze vsichni vcetne advokatu jez zastupuji ony deti pujdou do kriminalu . Pri tom jecel ze Francie malo tresta muslimy az mu museli vypnout mikrofon s tim ze je cas pres.

  3. zajimave ,usudek at si udela kazdy sam napsal:

    Úchylný videoklip, kde vystupuje Shia LeBouf a dvanáctiletá.. ODKAZ

VLOŽIT KOMENTÁŘ