130 větrníků a jedno tornádo

25. června 2021

Je tohle jenom náhoda?

Větrníky a tornádo (24. 6. 2021) Smrtící jihozápadní vítr. Větrnou smršť zaznamenali už na cípku rakouského území mezi obcemi Drasenhofen a Hohenau an der March; doopravdy však živly spojily síly až dál na českém území. Černými kruhy označeny nejvíce zasažené obce.


Ve vzdálenosti 23 až 37 km jihozápadně od zpustošené obce Hrušky se tyčí přes 170 rakouských větrníků. (Na obrázku chybí dalších 43 kousků u Zistersdorfu!)

Odraz větru

Tato oblast není širou rovinou (což by ale také jistě bylo fyzikálně zajímavé), ale větrníky stojí na kopečcích (protože tam víc fouká), a tak vlastně foukají seshora dolů. Ty u obce Prinzendorf an der Zaya až ze 300 m n. m. (k čemuž si připočtěme 100metrový tubus větrníku), jinak kolem 250 m n. m. Pouze větrníky nejblíže hranic stojí v nadmořské výšce okolo 200 m, ve stejné úrovni s českým územím.

26 km jihozápadně od obce Hrušky se dokonce nachází víska s poetickým názvem Windisch Baumgarten, Větrná Zahrádka (obrozenecky «Český Pangort [!!])». Větrníky v této oblasti tedy stojí zcela správně.


Kdo sklízí vítr, seje bouři

Vane-li obvyklý vítr od západu, turbulence chaoticky promíseného vzduchu možná «zneškodní» ochlazující bariéra řeky Moravy a lesů v CHKO Záhorie. Stačí však otočit korouhví o 45 °, a ejhle. Plantáže vysokých ocelových tubusů přitahují bouřkové mraky a listy rotorů mísí masy vzduchu jako v mlýnici. Vznikne z toho takový divnovítr, že to boří domy 40 km daleko.

Ještě po skončení orkánu bylo zajímavé pozorovat na radaru ČHMÚ, jak se zničehonic vytvořila menší bouřka nad Břeclaví a postupovala dál k severovýchodu.

Větrná elektrárna vytváří mraky Za určitých meteorologických podmínek vytvářejí větrníky chuchvalce oblačnosti (foto: Internet)

Mraky nad jižní Moravou, 24. června 2021 (foto: Václav Soukop) Podobnost čistě náhodná? (Mraky nad rakousko-moravským pohraničím, 24. června 2021 / foto Václav Soukop)


Aktualizováno 8. 7. 2021

To je něco pro Ilonu Csákovou! Všimli jsme si, že radar ČHMÚ skvěle detekuje i větrné elektrárny.
Přesněji, nejspíše elektrický potenciál v atmosféře nad ocelovými tubusy větrníků.
U obcí Erdberg, Hausbrunn, Prinzendorf, Schrick, Loidesthal a Bad Pirawarth se vskutku nacházejí mohutné větrné farmy.

Větrníky na meteoradaru Déšť? Ne, větrné elektrárny. Radarové snímky z 8. července 2021


Aktualizováno 14. 7. 2021
Další pohled na radar. Přímo od jihu táhne mrak. Blesky z něj začnou sršet mezi Poysdorfem a Židlochovicemi – poté, co právě překročil naši starou známou plantáž 170 větrníků. Hmm.
V 17:40 uhodil blesk do jednoho z větrníků u Zistersdorfu.


Aktualizováno 16. 7. 2021
Záplavy v Belgii a Německu. Opět země posázené větrníky. Vítr vanul ze severu, severozápadu. V Belgii se navrch v okolí nejvíce postižených měst, protože je to zároveň blízko posvátné Brusele, nachází několik vojenských újezdů NATO.

Chválím Mapy.cz za možnost vyhledání a zobrazení větrných rotorů. (Oni to určitě zase smažou. :-))


Větrník – superhrdina (wtf?). Foto: Internet Větrník – superhrdina (wtf?). Foto: Internet


Aktualizováno 25. 7. 2021
Roman Máca nesmí chybět. Známý hoaxobijec přichází po měsíci – kde jinde, než na své režimní výspě iDnes.cz – s tradičním kolovrátkem HAARP konspirací a ovlivňováním počasí. Tyto možnosti jsou v případě jihomoravského tornáda automaticky vyloučeny, neboť je šíří konspirátoři. Toť neprůstřelná logika Romana Mácy.

Co Putin nechtěl:
1) Ovlivňování počasí (Weather modification, Wetterkontrolle) je technicky proveditelné a (s různými výsledky, leckdy odlišnými od původního předpokladu) již nejméně od dob 2. svět. války provozované; nejčastěji vypouštěním chemikálií z letadel nad mraky («cloud seeding»). Takto je např. zdokumentován úspěšný experiment se zesilováním deště americkou armádou ve Vietnamské válce v 60. letech.

2) Plzeň – Tábor – Dukovany – Břeclav (případně Strážnice) je obvyklá trasa letadel USAF/NATO nad územím ČR. Toto území musejí mít naše spřátelená vojska zmapována jako nikdo na světě. Většinou letadla US Air Force letí přímo nad obcí Hrušky či M. N. Vsí, jako se to 10. dubna 2021 přihodilo dvěma strojům letícím z bulharské rumunské Konstanty (viz foto):

Hrušky - průlet USAFPrintskrýn letadloradaru jako od toho štencla Gibiše

Přelet vojsk Severoatlantické smlouvy (25. 8. 2021)Podobný snímek z 25. 8. 2021 (RCH632, RCH871)

3) A nakonec jsou tu ty rakouské větrníkové plantáže. Ne snad, že by nutně fungovaly přímo a v takové míře jako pověstný systém HAARP, ale lokální počasí tyto ocelové struktury nějakými (velmi proměnlivými) způsoby dozajista ovlivňují. O tom již mnohé studie nepochybují. Američtí vědci například zjistili, že větrníky mohou mírnit hurikány. Jakým způsobem mohou naopak působit ve středoevropském prostředí, kde cyklony nejsou doma, to zatím ví asi jen Roman Máca (a americká armáda).

4) Samozřejmě to všechno může být jenom shoda náhod. Každá armáda se ráda dělá mocnější, než doopravdy je. Příspěvky Romana Mácy jsou také víceméně náhodné, pouze se v nich s železnou pravidelností opakují některá klíčová slova (NATO, HAARP, konspirace).

5) Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Dnes již není třeba vypouštět chemikálie z letadel. Stačí drony, jak konstatuje článek na Echo24 (26. 7. 2021): «Několik amerických států, například Arizona či Kalifornie, se snaží zmírnit sucho vypouštěním oxidu jodičného v mracích právě pomocí dronů. Dubaj však drony nenaplňuje chemikálií, ale nabíjí je. Během několika hodin letu vypouští do oblaků elektrické výboje. Od začátku roku takto Národní meteorologické centrum Dubaje vyslalo drony na více jak 120 misí. V minulých týdnech to vedlo k vytvoření lokáních bouřek na několika místech emirátu. Policie dokonce vydala varování před špatnou viditelností a dopravními podmínkami v souvislosti s průtržemi mračen.»
Možná by měl Roman Máca dubajské policii vysvětlit, že ty slejváky jsou jen konspirační teorie…


Pozdravujeme:
Tornáda CZ
Denik.cz («Co vidí ptáci, když letí nad pavlovskými větrníky»)
Větrníky Ládi Hrušky
Mall TV («Kdo může za tornádo na Moravě? Konspirátoři mají jasno»)
Manipulatori.cz («ANALÝZA ŘETĚZOVÉHO E-MAILU “Tornádo a přelet letadla”»)

HAARP


NATO vs. tornádo
NATO už vysílá ženisty. Zítra je vyšle Izrael a Evropská unie. (iDnes)

A to je taky zajímavé, voni Birnbaum! Birnbaum – tak té vsi říkají německy. Čili Hruška, a nikoli Hrušky. Tak už tam zase mají jenom tu jednu.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u 130 větrníků a jedno tornádo

  1. Miruno napsal:

    Vinu má Cern bezpochyby. To se děje všude ale nelze jim to dokázat.

VLOŽIT KOMENTÁŘ