Archiv pro měsíc: Listopad 2010

Sněží, až z toho mráz kolem běží

Pro všechny, kteří hledají text písničky «Sněží, mráz kolem běží» (i když třeba ještě nesněží). Tady je: Celý příspěvek

Rubriky: Obyčejný život | Napsat komentář

Teremin!

Už dřív mi jméno tohoto nástroje utkvělo v paměti, když jsem četl, že je jakési představení s tímto názvem. Instrumentu jsem však nevěnoval bližší pozornost a skoro na něj zapomněl.

Dnes jsem náhodu hledal na Youtube, jestli tam nějaký extraordinární člověk nenahrál ukázku z čtvrtstoletí starého programu na skládání hudby (a taky že jo). A odtud jsem se dostal sem. (Jen aby bylo jasno – klasickou verzi tohoto hitu nepovažuji za nic víc než jen za exemplární příklad hudby 80. let, s jejich typickými těžkopádnými bubny, naléhavým chlapeckým vytím a tíživou atmosférou. V podání starého počítačového zvukového čipu zní ale ta skladba docela magicky.) A tam už se mi vedle objevil odkaz na TOHLE video.

A byla to láska na první poslech. Jen člověk a ta divná anténa. A ten zvláštní, melancholický, ale zároveň uklidňující zvuk. Tak avantgardní, ale přitom tak pochopitelné a krásné…

Ta věc stojí 12 tisíc, to není zas tak moc – vezmu-li v potaz, že za dvacet tisíc se prý docela nedávno prodával jakýsi i-telefon, který chtěl každý hned mít. Já teremin nemusím mít hned… :)


Nádherná hudba…
****
EDIT @ 30. 3. 2011, 23:25: aktuálně tu mám množství návštěv na hledaný dotaz «teremin» – ČT2 dnes večer vysílala záznam divadelního představení Teremin, tak proto. :)
****

Rubriky: Média, Ostatní | Napsat komentář