Archiv pro měsíc: Červenec 2012

Obraz «Dívčí válka»

Epický kýč? Zvláštní krása? Každopádně jsem rád, že jsem si ten obraz (je to přitom jenom zarámovaná reprodukce) v jednom domě konečně vyfotil.

Aktualizováno.
Blížeji jsem dnes obraz prozkoumal, je na něm vidět podpis (tedy jeho část): Hauser (Mauser? Mouser?). Nakonec to tedy bude Mathauser 1907 (nebo 1904?), jak se mi podařilo s pomocí internetu zjistit – někdo totiž prodával stejný obraz na Aukru.

Josef Mathauser * 2. 7.1846 Staňkov u Domažlic, + 10. 1.1917 Praha. Český malíř dějinných a církevních obrazů. Svými obrazy křížové cesty vyzdobil v roce 1887 kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mariánských Lázních, nebo na Svaté hoře v Příbrami. Pohřben na Vinohradském hřbitově v Praze.

Aktualizováno.
S obrazem to příliš nesouvisí, s krásou dob dřívějších však ano, proto sem tento snímek «opravdovské mladé ženské» vložíme. Inspiroval nás k tomu jeden z komentářů níže.
Starodávná móda

Aktualizováno.
Podnikavci z obrazynaplatne.⁠cz nabízejí reprodukci tohoto díla za 600 Kč. Pevně doufám, že si obrázek nestáhli odtud. Chcete-li ušetřit, vytiskněte si obraz sami.

– – –

Rubriky: Krása, umění, Obyčejný život | 7 komentáře