Archiv pro měsíc: Listopad 2016

Jan Chvojka. Nejkvalitnější muž nejkvalitnějšího ministerstva

Milý a vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám prostřednictvím Vašeho uctivého pana tajemníka doručil, v předvečer jmenování nových ministrů Vaší rukou, souhrn svých znalostí o zvažovaném kandidátovi na post ministra pro lidská práva a rovnoprávnost menšin.

Jan Chvojka je velmi mladý (*1980), což z něj jistě činí ideálního vedoucího mladého ministerstva.

Rovněž je mu osobně blízká otázka Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , | 5 komentáře

Anticharta – necenzurovaný seznam podepsaných

7225 jmen z proslulé petice.

Vyberte si část, která vás zajímá:

[A-D] [E-H] [Ch-K] [L-N] [O-Ř] [S-Š] [T-Ž]

Celý seznam v textovém formátu je ZDE.

BONUS: 77 nejhezčích jmen ze seznamu ZDE!

Extra prezidentský BONUS: Někdo se podepsal co nejmenším písmem, jiný nečitelně, další místo sebe podepsal souseda fašistu, mnozí se snažili z podpisu všemožně vykroutit. To ale není případ pankáčů z Filmového studia Barrandov, kteří se takovému režimnímu podělánkovství vysmáli, jak nejlépe uměli: svůj odsudek ráčkujících floskulí sepsali samostatně ještě pár dní před uvedením tzv. Anticharty. Kdo rychle dává, dvakrát dává. Učinili tak prý (nejméně) tito mistři pera a obrazu: Jiří Just, Hynek Bočan, a konečně ten, který nejvíce leží na srdci prezidentu Zemanovi, spisovatel Karel Steigerwald. Blahopřejeme všem, kteří se skutečně nebáli projevit svůj názor tehdy ani dnes.

(Zdroj: Rudé právo, 1977)

Za nové tvůrčí činy ve jménu socialismu a míru

Ministerstvo zdravého rozumu varuje: Najdete-li své jméno na seznamu, nemusíte hned skákat z mostu, žádat prezidenta o vyznamenání, obtěžovat české soudy, ani umírat na čínský průjem.

INFO:

Redaktory v roce 1977 monotónní práce zřejmě nebavila, neboť seznam obsahoval mnoho zjevných Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , , | 63 komentáře

2 hodiny s France Gall

Žádná objížďka, seškrabávání čtyřkolkářů z asfaltu, ani červená na semaforu netrvají dost dlouho, máte-li v autorádiu kompletní tříhodinové album Celý příspěvek

Rubriky: Hudba | Štítky: | 1 komentář

Lio²

Tak zase něco veselého. Jak jinak, než z Francie. Dvěma dámám, které se vskutku hledaly, až se našly, není 25, dokonce ani 30 – dohromady jim dnes bude něco přes Celý příspěvek

Rubriky: Hudba | Štítky: , | 2 komentáře