Archiv pro měsíc: Listopad 2016

Jan Chvojka. Nejkvalitnější muž nejkvalitnějšího ministerstva

Milý a vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám prostřednictvím Vašeho uctivého pana tajemníka doručil, v předvečer jmenování nových ministrů Vaší rukou, souhrn svých znalostí o zvažovaném kandidátovi na post ministra pro lidská práva a rovnoprávnost menšin.

Jan Chvojka je velmi mladý (*1980), což z něj jistě činí ideálního vedoucího mladého ministerstva.

Rovněž je mu osobně blízká otázka Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , | 5 komentáře

Anticharta – necenzurovaný seznam podepsaných

7223 jmen z proslulé petice.

Vyberte si část, která vás zajímá:

[A-D] [E-H] [Ch-K] [L-N] [O-Ř] [S-Š] [T-Ž]

Celý seznam v textovém formátu je ZDE.

BONUS: 77 nejhezčích jmen ze seznamu ZDE!

Extra prezidentský BONUS: Někdo se podepsal co nejmenším písmem, jiný nečitelně, další místo sebe podepsal souseda fašistu, mnozí se snažili z podpisu všemožně vykroutit. To ale není případ pankáčů z Filmového studia Barrandov, kteří se takovému režimnímu podělánkovství vysmáli, jak nejlépe uměli: svůj odsudek ráčkujících floskulí sepsali samostatně ještě pár dní před uvedením tzv. Anticharty. Kdo rychle dává, dvakrát dává. Učinili tak prý (nejméně) tito mistři pera a obrazu: Jiří Just, Hynek Bočan, a konečně ten, který nejvíce leží na srdci prezidentu Zemanovi, spisovatel Karel Steigerwald. Blahopřejeme všem, kteří se skutečně nebáli projevit svůj názor tehdy ani dnes.

(Zdroj: Rudé právo, 1977)

Za nové tvůrčí činy ve jménu socialismu a míru

Ministerstvo zdravého rozumu varuje: Najdete-li své jméno na seznamu, nepanikařte; nemusíte činit žádných opatření. Pravděpodobně je za vámi bohatý život naplněný plodnou tvorbou, proti němuž podepsání jakéhosi nicotného, dodatečně zpolitizovaného provolání nestojí za řeč. Než se přece jen rozhodnete a) skočit z mostu b) požádat prezidenta o vyznamenání c) obtěžovat české soudy d) zemřít na čínskou rýmu, nejprve to pečlivě zvažte.

INFO:

Redaktory v roce 1977 monotónní práce zřejmě nebavila, neboť seznam obsahoval mnoho zjevných Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , , | 68 komentáře

2 hodiny s France Gall

Žádná objížďka, seškrabávání čtyřkolkářů z asfaltu, ani červená na semaforu netrvají dost dlouho, máte-li v autorádiu kompletní tříhodinové album Celý příspěvek

Rubriky: Hudba | Štítky: | 1 komentář

Lio²

Tak zase něco veselého. Jak jinak, než z Francie. Dvěma dámám, které se vskutku hledaly, až se našly, není 25, dokonce ani 30 – dohromady jim dnes bude něco přes Celý příspěvek

Rubriky: Hudba | Štítky: , | 2 komentáře