Archiv pro měsíc: Březen 2020

Koronanormalizace

Má mne těšit, že nynější krize převrací zkostnatělá schémata, odděluje zrno od plev, pevné od oportunistického; probouzí cítění a ctění skutečných hodnot, jak se o to neúspěšně pokoušeli svými manifesty různí Janečkové, ale i mnozí vlastenci? Takové probuzení ale nemůže proběhnout násilím a zvenčí; nemůže být komentováno médii. Vlastně mám obavu, že tenhle koronavirus je jen Karel Janeček na steroidech.

Mám mít radost ze zavřených hranic? «Hranice nie sú korzo,» prohlásil JUDr. Husák. Ale taky je nezavírala Helena Vondráčková se srdceryvným projevem k národu, aby se nám sem ze západu nerozšířila slintavka a kulhavka. Vir blbosti k nám přitekl až mnohem později…

Ale i virus neomezených možností. Ani v nejlepších časech normalizace nebylo možno usměrňovat a manipulovat veřejné mínění tak bezskrupulózně, jako dnes. Katastrofa může kdykoli nastat i mimo stav biologické války, v období míru. Stačí zavirovat počítače v eLDéeNkách. Mediální epidemie pak na sebe nenechá dlouho čekat.

Cos dělal, když v Praze mřely babičky? A před deseti lety? Napsal jsi na Twitter něco o rybaření. Tak to máš kliku, že ne o včelaření.

Mediální epidemie koronaviru se může kdykoli zvrhnout v kádrování ne nepodobné tomu po srpnu 1968. Přežijí jen ti nejotužilejší, nejuvědomělejší, na kterých si ani cholera nic nevezme.


Rubriky: Život dnes | Štítky: , | Napsat komentář

Coronavirus is over (if you want it)

Tak nám uběhly tři týdny boje s morovou epidemií. Miliony lidí zasaženy, desetitisíce vyšetřeny. Výsledkem jsou (máme-li věřit oficiálním zprávám) dva – slovy dva (ono to ani jinak napsat nejde) – zemřelí přirozenou smrtí: stářím, či další nemocí.

Donekonečna se argumentuje Itálií a Španělskem. V těchto jižních státech bohužel žijí lidé jiné, zdravější mentality, která banální nemoci nastavila svou bolestnou náruč. Hysterických Čechů se jižanský fatalismus fatálně netýká, ač by mne samozřejmě těšilo, kdyby ano, a skupina dobrovolníků by třeba za každý planý výkřik «Neskončeme jako Itálie!» vypálila jednu vesnici.

Samozřejmě chápu, že pan Zeman, Babiš, Vondráček nebo jiný Vystrčil ještě musí národu marodu z obrazovek přednést Orwellův bonmot «Nejrychlejší způsob jak ukončit válku je prohrát ji». Ale stejně…

Kdo tedy štve do nekončící války s babskou chřipkou, kdo prodlužuje válečný stav?
Nu, modleme se, aby v Rakousku nepovstal nový Celý příspěvek

Rubriky: KKK (Kresby a KariKatury), Život dnes | Štítky: , , , | Napsat komentář

Operace Rouška

(přišlo e-mailem)

Operace Rouška: Co kromě obličeje má zakrýt povinné zahalování na veřejnosti?

Roušky nosí poctivě muži, ženy, dědečkové, babičky i alkáči z lavičky (pokud se zrovna nedezinfikují).
Jdu si takhle po ulici, pod přikrytou tváří se mi paří vous, a protože nikdo nejde, tu nehygienickou ohavnost, kvůli které je mnohem větší šance chytit nějaký sajrajt – třeba tisíckrát nebezpečnější plíseň –, než kdybych dýchal čistý jarní vzduch, na chvíli odložím. Vzhlédnu vzhůru a strnu v němém údivu. Je krásný slunečný den a paní myje ve svém bytě okna. V roušce.

O chvíli později, když se stáhnu k lesu, kde skoro nikdo není a kde se mohu zase svobodně nadechnout, spatřím projíždějícího cyklistu. S rouškou. Řidiče, kteří jedou sami v autě, a místo aby si otevřeli okno a vyvětrali, paří se v tomhle malém látkovém nesmyslu, bych ani nespočítal.

Není to tak dávno, kdy se v Evropě hromadně protestovalo, a dokonce se schvalovaly zákony proti zahalování na veřejnosti. Jen tak byste vlezli do autobusu s šátkem, rouškou, maskou či závojem, a v tu ránu byste měli v Nizozemsku, Dánsku, Francii, Belgii, Bulharsku, Německu, Švýcarsku, Lotyšsku, Rakousku, Norsku či Itálii za zadkem policii. V Česku to sice nezakazoval přímo zákon, ale být muslimskou ženou a jít třeba do restaurace v nikábu znamenalo riziko slovního napadení a vyžadovalo to silnou psychickou odolnost.

Kdybyste někomu ještě před dvěma měsíci řekli, že budeme všichni běhat po ulici s kusem hadru přes obličej, a objektem lynčování se stane ten, kdo vyjde nezahalen, do pěti minut by u vás blikala sanitka a vezli by vás rovnou k docentu Chocholouškovi. Stačilo jedno bez ironie geniální nařízení české vlády, které trefilo několik much jednou ranou, a rázem je vše úplně naopak. Lidi se dočista pomátli. Či lépe řečeno, konečně se ukazuje v plné nahotě, jací doopravdy jsou.

Často stejní lidé, kteří by ještě před měsícem udávali ty, kdo nosí burku či nikáb, dnes volají na policii, že soused nemá při okopávání záhonů roušku. V Česku je totiž udávání národním sportem. Dokonce i německé gestapo v Praze si na to za války stěžovalo a zadávalo inzeráty do novin, ve kterých Čechy žádalo, ať přestanou chodit bonzovat, protože to zcela ochromuje činnost německých úředníků, kteří tak nemají čas na běžnou agendu.

Stejnou taktiku musela v březnu zvolit městská policie v Brně, která v regionálních novinách upozorňovala na zahlcení provozu tísňové linky. Mluvčí strážníků Jakub Ghanem přiznal: «Lidé upozorňují například i na lidi, kteří na vlastním oploceném pozemku opravují střechu s odkrytým obličejem nebo na balkoně rodinného domu kouří cigaretu.» Po celé zemi je to stejné. Například v Pardubicích chodí podle policie kvůli nenošení roušek desítky udání denně (!). Překvapivé je, že většina volajících se nestydí a představují se do telefonu svým jménem. Ano, tak málo stačilo, aby většina národa zešílela a lidi zahalili obličeje a odhalili charaktery. Jestliže se takto chovají v době, kdy se nic neděje, co asi museli dělat za druhé světové?

Jakmile v těchto dnech a týdnech nemáte hadr přes hlavu, můžete si být téměř jisti, že zpátky domů už nedojdete. Buď vás vaši sousedé a milí spoluobčané přímo na ulici zlynčují, nebo napráskají na policii. Proto roušku poctivě nosí také ti – a sundávají ji jen v případě, že není v dohledu žádný uvědomělý občan, který by je «nahlásil» –, kteří si jsou schopni uvědomit absurdnost celé situace a dát si do souvislosti aspoň základní skutečnosti. Například tu, že zatímco se občané navzájem kontrolují, aby se nepoprskali, pod rouškou tmy se děje něco mnohem podstatnějšího, o čem se zatím moc nemluví. Nařízení o nošení roušek není ničím jiným než úžasnou psychologickou operací a experimentem na lidech, který jednou vejde do učebnic. Úsloví «pod rouškou tmy» zde nabývá nových dimenzí.

Než se pustíme dál, řekněme si to otevřeně hned na začátku: Nošení roušky či respirátoru, jedno jaké třídy, značky a ceny, je v případě infekcí dýchacích cest extrémní opatření s pochybnou účinností, zcela nepřiměřené situaci. Proč jsme to nenosili třeba loni a předloni? Jisté je, že kdyby kolem nás koloval opravdu nějaký nebezpečný virus, padali bychom jako kuželky, a stejně bychom se neschovali, protože bude všude – na klikách, na botách či na podlaze. Kdybychom se virům chtěli vyhnout, z domu bychom nevyšli celý život, ani s posmrkanou plenou. Vždyť nakazit se lze třeba přes oči.

Takovýchto korona- a jiných podobných virů jsou kolem nás desítky. Ale i pokud bychom se nakazili, nebylo by to poprvé ani naposledy. Stačilo by méně sledovat televizi a přečíst si třeba článek profesorů Ladislava Machaly a Jiřího Beneše z Kliniky infekčních nemocí 3. LF UK Nemocnice Na Bulovce, kde píší: «V oficiálních materiálech evropských i světových autorit se píše, že nemoc se projevuje náhle vzniklou horečkou, suchým kašlem, dušností, slabostí a bolestmi ve svalech. My zdravotníci ale vidíme, že většina nemocných s prokázanou koronavirovou infekcí má jen lehce zvýšenou teplotu a k tomu známky zánětu nosohltanu čili rýmu, mírné bolesti v krku a někdy i kašel. Nejsme tedy schopni podle projevů nemoci vytipovat osoby, které prodělávají koronavirovou infekci, a odlišit je od lidí s běžným nachlazením. (…) Pacienti mají jen lehce zvýšenou teplotu, rýmu, kašel, pobolívání v krku; někdy infikovaný člověk nepopisuje dokonce žádné obtíže.» Tak už to u viróz bývá…

Svůj účel ale toto nařízení vlády, která zavřela občany doma před rýmou, přesto splnilo. Z toho, jak skvěle funguje, je evidentní, že lidé, kteří toto vymýšleli, přesně věděli, co dělají, a psychologickou «Operaci Rouška» zvládli fantasticky. Lidi jim to, pravda, dost ulehčili, ale nakonec je to dobře. Kdyby totiž občané víc přemýšleli a nešli jako ovce na porážku, neobešel by se tento obrovský ekonomický převrat, kterého jsme právě svědky, bez krveprolití. Stačí se na celou situaci podívat z úhlu toho, kdo ji nařídil a co jí sleduje, ať už to byl kdokoliv.

Beze zbraně
Pokud potřebujete shodit přehřátou ekonomiku tím, že hodláte srazit dolů ceny a platy, ve velkém propouštět ze státní i soukromé sféry a nechat zkrachovat malé a střední podnikatele, tak, jak je v kapitalismu běžné při každém velkém restartu, jaké máte možnosti?

Jakmile se dostane ekonomika do stadia, kdy jsou vyšponované ceny akcií, rostou platy, vše je totálně předražené, je problém sehnat zaměstnance a dostatek lidí, nejlépe většina národa, je zadlužena, je třeba ekonomiku rychle nakopnout. Z pohledu občana přichází krize, ale z pohledu celkové ekonomiky jde ve skutečnosti o oživení, restart.Obvykle se podobné věci řeší válkou, stačí se podívat do historie.

Tentokrát ale byla celá věc provedena mnohem elegantněji a posloužil k ní místo zbraní neviditelný koronavirus s příznaky rýmy. Stačilo lidi dostatečně vyděsit a propagandou přesvědčit kvůli potenciální hrozbě k tomu, aby zůstali doma a nedělali rozbroje. A blesková operace mohla začít.

Pokud byste nevymysleli dostatečně přesvědčivý důvod, aby vás lidi poslechli, museli byste za normálních okolností do ulic povolat Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , | 3 komentáře

ČSSD

ČSSD

Už je to dobré
už je tu Vladimír Špidla

a Dlouhý a Středula
a Zaorálek Lubomír

policie (ČSSD)
zatýká vrabce na střeše

ČSSD zřizuje
dvacátou komisi

Senát se usnesl
že selhali ti druzí

Už je to dobré


Rubriky: Minibásně, Život dnes | 1 komentář

Koronavíra

Koronavíra

A tak národ komunistů
našel víru v roušce

odežene zlé nemoci
předejde i bouřce


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Panwerich

Když budou všichni myslet na zdraví všech
tak budem všichni všechny viry mít dohromady


Rubriky: Minibásně, Život dnes | 1 komentář

Prymula

Prymula

jak bojovat s virem
ví každý důchodce

slovenský agent geront
zatáčá své ovce

každej mileniál geroj
má áčko v kruhu na roušce

zatímco kvete plevel
babičce na hrobce


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

2020

2020

život
je smrtelná nemoc

koho sklátí
málo
či moc
či jinak

dosmrti skončí v karanténě
chcípák


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Dopis svobodě Klausově

Dopis svobodě Klausově

Vy, co jste po nocích trhali šály,
učili babičku ruce nemýt,
slyšte o prorocích s tupými drápy,
kterak z nich nezbyl ni Zvánovec Vít!

Odkryli obličej – to rubl byl důvod,
pod látkou morda jim zle otéká!
Odkryli obličej, jazyk i původ,
teď hrají nám z partesu hlas IVK!

Kdo by to poslouchal ty jidášské žvásty,
odporné žebrání o nekrytou tvář,
kdo by to poslouchal ty nechutný nácky,
co do úst si strkaj svobody zář!

Díky Vám! Díky Vám, staříku statečný,
za Vaši odvahu, rozum a sílu!
Vy s vládou jste náš pán – oni jsou zbyteční!
Ubral jste blankytu zpod křídel viru.

Do pupku hadího jim prezident hráb
a sedm dní přivážel čínské pleny…
Ty «svobodný přístupe», už ti dech zchlad!
Bloudi ať zalknou se svými hleny!

Utekli bezmocní, zradili mámu
i tátu, co bez GDPR má hrob.
Chtějí nám – nemocní – zasadit ránu
za konto Putinů na ptačí zob.

Nad naší sanicí tvář není holá,
v zimě nám ušetří jelení lůj.
Uřvi si bránici, špinavá spora,
netáraj do veršov: «Kde nikáb môj»!

Díky Vám! Díky Vám, staříku statečný,
za Vaši odvahu, rozum a sílu!
Vy s vládou jste náš pán – oni jsou zbyteční!
Ubral jste blankytu zpod křídel viru.


Rubriky: Minibásně, Život dnes | 1 komentář

Sarinové jaro

Sarinové jaro

Je jaro, větry vanou západní do cely,
sbohem či nashledanou, obecné veselí,
[: jsou stromy plné mízy a půlka světa sklízí
to, co jiní zaseli, to, co jiní zaseli. :]

Ačkoli přejedlo se národu strašení,
přec v krámech pusto zbylo a v srdci kamení,
[: po vinných ani slechu, a jiným ku prospěchu
je krize finanční, je krize finanční. :]

Je jaro, viry plovou s narkózou do žíly
a s rouškou cirkusovou jde zástup zovčilý
[: za Teskem kvetou louky, dav přehrabává mouky,
jež nájezd přežily, jež nájezd přežily. :]


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Leben verboten

Leben verboten

Varují!
Hrozí!
Zbystřete!

Způsobuje!
Měli byste!
Pozor dávejte!

Nejezte!
Nespěte!
Neponocujte!

Nestůjte!
Neseďte!
Tohle dělejte!:

Nákup rakve neodkládejte

25. 11. 2019


AKTUALIZOVÁNO 4. 3. 2020
Jako vždy jsme předpověděli budoucnost.


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: , , | Napsat komentář

Karanténa

Karanténa

Češi mají karanténu
dojička i doktor práv

Slováci Poláci Ukrajinci
Chorvati Estonci Rumuni

když se jich zeptáte na roušku
ukazujou vám tachograf


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Nejvyspělejší národ na světě

Nejvyspělejší národ na světě

Vyrobili vir
pak možná i vakcínu

Ještě že pan Adolf
tenkrát jel na půl plynu

Sarin Soman
Tabun Toman

Všichni štváči třeste se
až vyrobí vir Slovan


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Dr. Babiš a pan Hyde

Dr. Babiš a pan Hyde

důležitá je karanténa
důležitější plnit Kolbenku

důležité je zachovat klid
důležitější šířit paniku


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Čím více zákazů, tím větší katastrofa

Dění kolem koronahoaxu zde nekomentuji z pozice bezbřehého cynika, jak by si mohl jeden pomyslet, ale spíše z pozice technika, známé každému IT specialistovi, strojníkovi nebo třeba opraváři soudobých automobilů.

Zaprvé. Pokud je tahle babská chřipka opravdu tak měňavá hrozba, jak ji krvelačná média popisují, tj. jako substanci, která si najde cestu do lidského nitra přes ta největší protivenství, kdy mnozí ani netuší, jak se ten který vlastně nakazil, jako by na něj nákaza snad spadla z Marsu, pak mi přijde úsměvné snažit se ji potlačit metodami slovenského bači; karanténou-nekaranténou, se kterou možná získáme ultrasuchý pocit bezpečí a svěží klid svědomí, avšak nikoli skutečnou kontrolu nad přenosem viru. Je to jako jít proti monstru z vesmíru s kladivem.
Ale možná je to virus soucitný: pracujiícím se vyhýbá, a když vidí voliče ANO, rovnou se sám zabije…

Zadruhé. Pokud by koronahoax byl pro planetu Zemi skutečně tak nebezpečný, jak se média snaží naznačit, již dávno by byla k dispozici účinná léčba či očkování. A zatím – kde nic, tu nic. Pouze kdesi v Izraeli (kde jinde, že ano) samozřejmě už zraje vakcína na všechny neduhy světa. (Už asi tak padesát let.) Pohoda, klídek, nuda.

Zatřetí je mi známo, že se zákazy se musí zacházet velmi opatrně, a i pokud člověk očekává zradu na každém kroku, tak po jediném určitém nepatrném, dobře míněném a naprosto mírném zákazu – jednom z mnoha – namísto zlepšení obvykle dojde k fatálnímu zhoršení stavu, k terminálnímu kolapsu, který běžnými prostředky už téměř nelze napravit.

Toto je známé každému, kdo se v mládí «vrtal» v nějakém systému a snažil zlepšit jeho rychlost na úkor stability, v moudrém stáří pak stabilitu na úkor rychlosti. Stačí jediná neimplementovaná funkce, o níž nemáte tušení, která se díky nepatrné změně v konfiguračním souboru – třeba jediném čísélku – projeví, a systém přestane fungovat. Změníte způsob načtení nepoužívaného ovladače z «po spuštění» na «na vyžádání» – pokud systém ten zbytný ovladač potřebuje, přece si jej načte. A on místo vděčnosti, že jste ho toho balastu zbavili, zpraží vás fatální chybou. Takhle se to má se vším, co vyrobil člověk, a tedy i s ním samotným.

Dynamika davu je stejně živelná jako dynamika viru. Dav je sice ve své podstatě tupý a předvídatelný, vir ostrý a nepředvídatelný, což jsou ale jen dvě strany téže mince, které bezchybně lícují. Pokud se z tupého davu budete snažit, pomocí zákazů a karantén, vyrobit cosi méně tupého, obávám se, že to příliš nepomůže. To už byste spíš museli vybavit každého člověka stejnými právy, jaké má virus, tedy přinejmenším maximálními finančními prostředky, dostupností ochranných pomůcek a právem zabíjet nakažené.

Absurdní je český výsměch a ukazování prstem na Itálii jako na odstrašující příklad. Je to přesně naopak, Itálie zvládá epidemii skvěle. Vzhledem k tomu, kolik přestárlých Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Napsat komentář

Zakazovací orangutan

Škrtacího orangutana jsme přežili (2008), přežijeme i zakazovacího orangutana.
Jediný rozdíl je v tom, jak o světovém ekonomickém kolapsu (neboť i tato letošní parodie na epidemii je pouhou zástěrkou) informovala média.
«Jaká krize?», takovým titulkem tehdy MF Dnes uvozovala statě líčící ČR jako poslední pravicový ostrůvek stability v celé Evropě.

Dnes vládní média naopak statečně přilévají oleje do ohně, barvitě líčíce, jakým strašlivým způsobem vás nemoc, nebezpečná asi jako klíště, zabije, jak se předzásobit, a jaké hrdelní tresty za popírání koronahoaxu hrozí. Alespoň že je Čechíja opět líčena jako jediný světový bezpečný přístav, prý dokonce s lepšími (rozuměj drakoničtějšími) a smysluplnějšími opatřeními než Švýcarsko (!!).

Dovolte, abych se – stejně jako před dvanácti lety – zasmál.


Rubriky: Život dnes | Štítky: , | Napsat komentář

Řídit virus jako firmu

Kdo vydělá(vá) na babské chřipce, kterou na nás seslala Čína jako trest Boží za to, že jsme se smáli reklamám s Jardou Jágrem?

ČEZ
Elektrárny jedou naplno, aby utáhly bojlery a všechny televize a smartphony. Musí se dohnat ztráta po mírné zimě.

Uniles (Agrofert)
Brzy vylétne kůrovec, zatímco lesní dělníci se budou válet doma v karanténě => na podzim se bude zase těžit jako o závod

Budějovický Budvar, národní podnik
Co dělat, když se nedá nic dělat? Chlastat…

České Radiokomunikace (skoro PPF)
Televize jedou naplno, lidi konečně nakupují přijímače DVB-T2.

O2 (PPF)
Když (ne)jde o život, voláme si a čumíme do mobilů jako o život.
3. a 4. vlnu EET nezastaví ani smrt => zisk pro provozovatele pokladen (O2).
[Aktualizováno: EET prý odloženo o tři měsíce.]

Divize Agrofertu podnikající ve zdravotnictví
Někde se vzorky testovat musí. A jinde (mimo holding) zase nesmí, haha.

ANO (Agrofert)
I politický zisk se počítá…

V krisi je zapotršebí podporšit i Némecký nárot:
T-Mobile, Kaufland, Lidl atd.

Tento článek není ani osnova, nicméně věřím, že někdo jiný by dokázal snést mnohem důkladnější analýzu, proč v ČR může pomřít třeba i milion lidí a nikomu to vadit nebude, pokud ekonomika hezky pošlape. (Třebaže počet obětí nakonec dozajista nepřekoná hranici jednoho tisíce.)

Vyjádření prezidenta Zemana ve smyslu «Ekonomika je vedlejší, hlavní je zdraví» je samozřejmě nutno brát Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Napsat komentář

Covids si přát

Covids si přát

Virus
je všude a nikde
jako Toyota Prius

jako Babišův svazek
jako Kalouskův antabus

Luskouna
neznal jsem ale RIP

Lid tuší že bude hůř
až bude líp


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Můj dům, můj les

Můj dům, můj les

Z výnosu
veřejného blaha
hlídači kotlů
vítávali k vám

Dnes vizita
a lidé s kulomety
říkají s láskou:
Jménem zákona


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Hnutí NE

«Nic nekupovat. Nikam nejezděte.» Toť hesla dneška.

Babiš je mrtvý, ať žije Babiš. Voliči hnutí ANO («Bude líp») se nám přes noc konečně transformovali v zatvrzelé voliče hnutí NE («Bude hůř»), jak jsem presumoval před čtvrt rokem. Co víc (co vids), tento nihilistický projekt, vypuknuvší napříč politickým spektrem, má nyní volební preference nejméně 90 %. Možná by se to mohlo jmenovat Marodní fronta…

Opoziční lavice zejí prázdnotou, jenom tamhle vzadu sedí Hrušínský s Hřebejkem vedle sebe.
Odpor je marný. Kdo nejde s námi, jde proti nám.

Veškerá moc v této zemi patří alarmistickým médiím.


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Pandemské jaro

Pandemské jaro

Aj do lesyčka
už slunko sálá
na kočku počká
a potom hřeje

Na čtyřech seslích
ministr Havlíček
sochá řídí kreslí
mezitym komponuje

Pandemské jaro
za okny je
a srdce jímá
mediální hysterie

Pandemské jaro
děti a tablet
a já jdu s nima
nakoupit tablet

Vir, val! Vir, val!
Vir, val! Vir, val!
Vir, val! Vir…

To malé čínské svinstvo
už chytl aj Vietnamec
noviny straší
v jednym kuse
furt blázinec

Večer se napiju
vyměním roušku
ráno se vzbudím
a mám zákaz doušků

Děcka majú
vypité mozky
chlaščijú
už jenom z povinnosti

Ministr svině
s mlékem na bradě
zakázal už aj pivo
střízlivé voly chce v montovně

Zástupům doktorů
vázne krok
jen odboráři tak jak
každý rok
sú překvapení velice
že za přesčasy
neplatí se

V starobincích vládnú
pocity smíšené
vir skosil tam
všechny proležené

A policajti?
Na síti loví strejce
co radí na vir vejce

V parlamentu zavřeli nalejvárnu
stejně tam měli jenom ballantinu

Takzvaná žvanírna též má utrum
však kdo pozná že nefachčí
Práskali zákonama
a teď jsou v …
Však víte kde

Na ČT1 «Studio mor»
Železný už radí pít chlor

A v Praze epidemie jak za Krysaře
tři mrtví v eLDéeNce
a v krematoriu čteře

Jak v dálce vidim
v karanténě Říp
řikám si: Praotče Čechu
tys byl ale strašny cyp

Kdyby jsi popošel ještě
o pár kilometrů dále
tak jsem se teďka moh
kdesi v teple v plavkách válet

Místo toho aby se člověk bál
navštívit večer restauraci
jak jsou tam za tymy
dráty ostnatymi vojaci

Do toho všeho jak mám
zdravý mozek aj plíca
tak ještě z radia
provokater Maláčica

Pandemské jaro
za okny je
a srdce jímá
mediální hysterie

Pandemské jaro
děti a tablet
a já jdu s nima
nakoupit tablet

Vir, val! Vir, val!
Vir, val! Vir, val!
Vir, val! Vir…


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Konec epidemie

Konec epidemie

Morová nákaza zkosila
všechny staré báby ve městech

naštěstí se včas podařilo zastavit
epidemii levných nájmů

prázdné byty promptně skoupili spekulanti
a začali je pronajímat

onkologicky nemocným příslušníkům
vyšší střední třídy


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Cesta je cíl

Cesta je cíl

Zeman chtěl jet do Číny
ale nemoh

Vystrčil chtěl jet na Taiwan
ale nemoh

Však moudře jim poradil
bývalý černoch

Nevím co tu řešíte
společně již táhněte

Chřipka starců zlá velice
v Číně sklátila panice

Ještě než ho trefil šlak
holí soka v rypák flák

To měl za ty Taiwany
padli jak dva balvany

Tolik ruský byl to duel
že i Putin dávkou střílel

Paštiku pak s poctami
pokropili octami

Akože dezinfekce
vysvětlil Babiš v telce


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Krize zažehnána

Krize zažehnána

Vláda vyhlásila
zákaz akcí nad nula lidí

Nulová tolerance jásali odborníci

Ti Češi nás zase dostali
dojímali se v Bruselu

Ještě že Babiš není člověk
pochvalovalo si Forum24

Ulice nie sú korzo
ozvalo se z hrobu v Bratislavě

To je kur⁠va málo zmr⁠di rudý
máchal přirozením Pavel Novotný

Chytl to od něj jeho pes
a pak 30 milionů dalších

Za týden v ČR nezbyl nikdo živý

a tak Merkelová konečně mohla vydat rozkaz
připojit ČR k Rusku


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Ovcovid-19

Ovcovid-19

Infekční choroby
kdo z nich šíří stres

Jsou to naše teplárny
nebo E.ON s ČEZ

Sláva už je klid elektroměry řvou
každý si rád opaří ovčí packu svou

Ještě dezinfekc tam kydnout nakonec
Obchod se strachem kvete jak Vietnamec


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: | Napsat komentář

Nejnižší nezaměstnanost od Bílé hory

Nejnižší nezaměstnanost od Bílé hory

Nezaměstnanost konečně dosáhla 0 %
firmy marně shánějí 9 milionů lidí
a ještě více stavebních dělníků
Žijeme si nad poměry
měřivše se s lidojedy
Bráníme čest západu
miniaturizací rohlíků


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Celostní lékař

Celostní lékař

Holokaust je informace
že Židé dělají nějakou chybu
řekl celostní lékař

snažme se vždy viděti
to pozitivní

V sekci čtverné amputace
nikdo vám nepodá leklou rybu

V hromadách těl a smetí
jsou brouci divní


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Lidé, které bolí zuby

Lidé, které bolí zuby

Elektroinstalaci automobilů
navrhují lidé které bolí zuby

Jako nervy zubu ústí
snad až k svěrači

v autě každý zkrat zase
k zadnímu stěrači


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: | Napsat komentář

Autonomní zřícení

Autonomní zřícení

Zelená je teorie
rudé potoky krve

Auta na světě poprvé
z hrobu Marx řídit bude


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: , | Napsat komentář

Až se všichni nastěhujem do Prahy
budem si navzájem sr⁠á⁠ti na prahy

Ti největší z Pražáků
si voperují kloaku

aby každý zvěděl
zač je Prahy pr⁠del

Kdo zvládne jen prdět
kvapem skončí v Brně

Kdo chtěl by druhé hladit po hlavě
ten ať si klidně zdechne v Jihlavě


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Znojemský týden

Znojemský týden

Chceme-li věřit věřme
že viry z Číny jsou hrozba
že statky z Číny spása

V čem není Čína
nikoho nespíná

Všichni jsme čínská relátka
pár let trápení pak skládka

Ve vsi za Prahou
zabil smrad z rybníka tisíc lidí
zbylí se oběsili

Všimlo si toho pár Číňanů
a tak to vyšlo ve Znojemském týdnu


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Anička versus Predátor

Anička versus Predátor

Nevadí že mi je dvanáct
zeptal se otec od rodiny

Podle toho jaký máš péro
odepsala Anička z 8.B

Stálo tři tisíce, Montegrappa, Itálie
kontroval bezelstně třicátník

To jde. Kolik je taťkovi?

V létě mu bude 32, dědkovi starýmu

Dal bys mi na něj číslo?

Otec od rodiny už na nic nečekal
a skočil pod vlak
 

Tihle úchylové jsou všichni stejní,
posteskla si Anička z 8.B a usrkla
Moët, prohlížejíc si své pěstěné gelové nehty.


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: | Napsat komentář

Bonmotýle

Bonmotýle

K čínskému viru už sa vyjádrili
Vojtěch i Filip i Babiš i Husák
Už ho posílá holčičkám Klusák
už je to mejnstrým jak dovolená v Černobyli

Mnozí si k němu tři rakoviny přikoupili
aby tu nudu nějak přežili
A stejně nepřežili

My chceme znovu hekatombe

Salonní pravičáci větří krve rejn
však ni mor nebere českou korunu

Ježto jsou všichni kromě Baldy z lejn
je celý národ z teflonu


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Pesko

Pesko

Cos to Čongu cos to sněd
že teď z toho stůně svět

Psí mordy pečený
byly málo vařený

V čoklistánu Česko
lid nemá hlavu těžkou

Pán Bůh se smiluje
ateisty miluje


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: | Napsat komentář

Vlastenecká scéna

Vlastenecká scéna

Vlastenecká scéna
na bodu Dědy Mráze

na výběr synek ťamana
nebo vejškrab Klause

Všechny tyhle vějičky
mají tisíc lajků

ale když jde o národ
zavřeli by Vlajku

Být vlastencem je mejnstrým
pojďme začít znovu

Shrbeného cyklistu
nepotřebuješ k tomu

I ten polojaponec
dej zas klidně na konec

Dívej jede audina
v ní jede pan Foldyna

To by byl panečku vůdce
Dívej dvojková ofce

v ní jede Vladimir Putin
oslavit tvůj svátek Purim


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: | 4 komentáře

Čehonavir

Čehonavir

Přišel mi dnes poštou test
na viry raky lepru
Chtivě ho hned vozkusím
jestli je lepší než rum

Safra smrt pic Babiš bum
Devětkrát pozitivum
Tak abych hned prodal dům
než ubude mi všech sil

Něco si za něj koupím
špagety kilo mouky
K mýtině v lese přijdu
na které to všechno sním

A že to pak vyloučím
to vám teď nevyloučím
Až na pařezu zemru
pak správci harvestoru

daruji na podrážce
tuto mou celou závěť
Otře ji o kmen padlý
co dá pak na kamion

Co poté vjede na vlak
co naloží se na loď
Léčivá epidemie
uzdraví čínský národ
 
 
A možná i francouzský

Jean střílí na ne⁠gra
Jean střílí na ne⁠gra
Jean střílí na ne⁠gra
Ba da ba da bam bam

Aktualizováno 29. 5. 2020.
A je to tu. Tři tisíce lidí dostanou poštou na rakovinu, uvádí zpráva na Novinkách.


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: | 2 komentáře

Rudolf Jelínek

Rudolf Jelínek

Nekupujte u židů
cukr kávu mouku

Ale ani slivovici
tu ochucenou vodu

Obsah mrzkých čtyřicet
snížen z pětačtyřicíti

Inu židi
 
 
Za kila dvě — litru půl
abstinent Áda nebyl vůl


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: | 2 komentáře

StarVita Superpremium

StarVita Superpremium

StarVita
Superpremium Cat Food
Beef Chicken

Na obrázku flákota
kuřecí stehna
miska žrádla
s kočkou

Vlhkost 81 %
maso 8 %
popel 2 %

85 gramů vody
napíchané odřezky
z odřezků

Vyrobeno v ÉŮ
pro Mountfield

Mountfield Bergfeld
maso popel
 
 
StarOfDavid Superpremium


Nejvíce se mi na tomto krmivu líbí, jak po pár hodinách na vzduchu zmenší svůj objem na maličké hnědé drobečky. Člověk vlastně krmí kočku vodou.

Starvita připomíná Starvation (hladovění).


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: , | Napsat komentář

Všichni jsme Greta

Zatím to vypadá, že koronaalarmismus je jenom silnější verze klimaalarmismu.

AKTUALIZOVÁNO 24. 3. 2020
Zřejmě jsem měla koronavirus, sdělila Greta Thunbergová.


Rubriky: Citáty, Život dnes | Štítky: | Napsat komentář

Cancovid-19

Cancovid-19

Koupil si Ford Cortinu
zalyžoval v Ampezze

Nechytil tam Coronu
přesto něco naň leze

Po inspekci kolonu
ukázala se léze

Pozdě na karanténu
pozdě je i na kněze

Už jen vystát kolonu
v ten plac kde nic nese⁠re se


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář