Archiv pro měsíc: Září 2020

Milion poražených

 
Vážení občané! Není čas na dlouhé řeči, natož na švejkování. Jedna věc je názor, druhá statistika. V roce 2019 zahynulo na českých silnicích přes 500 lidí.Spasitel

Vždyť každý známe někoho, kdo zná někoho, kdo zná někoho, komu opilý řidič zabil někoho blízkého. Za rok 2019 to, mimochodem, z té půltisícovky, bylo dvacet lidí. Horší už je jenom klíšťová encefalitida. Zpět však z lesa na polňačky. Dvacet lidí, kteří mohli žít, kdyby si řidiči odepřeli oslavu v baru. Dvacet lidí, kteří mohli žít, kdyby tito nezodpovědní řidiči nepili brčkem z kýble smrti.

Snad nikdo nepochybuje, že doprava v našich městech neustále narůstá. Ta křivka má exponenciální charakter. Právě na těchto malých číslech se ukazuje zrádnost exponenciály.

A tak v roce 2022 zemře vinou opilých řidičů 2500 lidí. V roce 2024 už to bude přes šedesát tisíc. To není žádný nárůst, to se dá zvládnout, říkáte si. Jenže v roce 2026 už jsme na milionu mrtvých. Přesně 1 562 500. Kolik zde tou dobou bude střízlivých řidičů, to snad raději ani nikdo nechce domýšlet. Jenom pod jejich koly však v roce 2026 zemře v ČR přes 31 milionů lidí.

Množí se těžké případy srážky vozu s člověkem. V jedné obci již byly dokonce dvě osoby zavaleny kládami z kamionu! Jen tak tak, že se té skupině nic nestalo. Ale jak dlouho ještě?

Jsem proto hrdý na to, že jsme byli první zemí, která ve spolupráci s čínským textilním průmyslem Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | 2 komentáře

Závidím umírajícím

 
K umírajícímu doléhají zvěsti o stovkách hospiců, které v příštích pětiletkách plánují svorně prezident, strana a vláda postavit, místo stovek bytů, už jen tak letmo a nezřetelně, že už ho ten cynický alibismus ani nevzrušuje. Podobně jako živé a zdravé přestaly vzrušovat tklivé aranže rakví v New Yorku a chaos v italských nemocnicích, neboť i tyto mediálně vděčné obrazy zkázy se z veřejného prostoru – přestože jsme prý ve válce s nejhrůzostrašnějším virem posledního století – vytratily kamsi do dálky a do ztracena; do zapomnění.

Umírající nemusí hledět vstříc volebním plakátům se stále stejnými dutými hesly, vyprázdněnými jako hovno v míse. Řekl-li Ludvík Vaculík kdysi na sjezdu spisovatelů, že za dvacet let budování socialismu nebyla vyřešena jediná lidská otázka, dnes už by to prohlásit nemohl, neboť demokracie konečně dobudovala alespoň otázku cenzury a zákazu shromažďování. Lidská otázka se proměnila v atomizovaný lidský zdroj, který je tu sám pro sebe, zahlcem palčivými otázkami svými a své vlády, jejichž občasným řešením mnohdy není než smrt. Zuby nehty

Umírající má řešení všech otázek na jazyku, a nemusí tak brát zavděk falešnými východisky z billboardů, která mu předkládají zlí jazykové z agentur pro matení veřejného mínění, a svou cestu tím zbytečně protahovat. Vystydajícímu umírajícímu je srdečně u náhrobku horká fáze volební kampaně, i ty vlažné. Jeho kampaň už řídí někdo jiný.

Umírajícímu je celkem jedno terestrické vysílání, hrazené z kapes novorozenců a umírajících, stejně jako to satelitní, které si soukromě platí ti, jimž zemřel mozek. Umírající proto nepotřebuje k svému žvotu slyšet liché hlavy mlátit prázdnou slámu každý sudý týden. Možná k němu, z televize na pokoji, cosi doléhá, ale na jeho útratu v kempech, pracovní morálku a duševní svěžest to již nemá žádný vliv.

Napne-li snad umírající na chvíli zlomky smyslů, možná matně postřehne na obrazovce podivné muže v rouškách, jako Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | 1 komentář

Nejsi můj typ

Nejsi můj typ

třicet typů pohlaví
osmnáct kovidu

z nových Marxů hovadin
já se nepominu


Rubriky: Minibásně, Život dnes | Napsat komentář

Výsledky voleb v titulcích

Mandžáre, dormíre, kantáre. Volebními průzkumy už se zase holedbá každý jantáre, ale my na rozdíl od Herzmannů a jiných přisluhovačů skutečně víme, co do těch uren ty svině zase mrsknou. Jedem das Seine.

Zde jsou již tedy výsledky letošních krajsko-senátních voleb v titulcích, které si novinářská svoloč může po volbách ihned a iDnes zkopírovat na svoje úplatné webísky, nebo strčit do řitě.
 

 • Volební účast byla slabá, nepřesáhla 70 %
 • Referendum o Babišovi? Kdepak, ANO mnohde posílilo
 • Černé volby: zemřeli dva členové komise a pět kandidátů do Senátu
 • V Ostravě se u voleb strhla rvačka kvůli rouškám
 • GALERIE: Czexit, Babiše do koše, Kdyby volby mohly něco změnit… Prohlédněte si nejoriginálnější volební roušky
 • DRIVE-IN VOLBY: Proč si natáčíš moje auto, haj*le! Extremista v Rumburku napadl policisty
 • VOLBY 2020: Češi nechtějí nic měnit
 • Recept na volební úspěch? Slovo změna v názvu
 • Ve Smrdové Lhotě volili tři dny
 • Předseda protáhl ústa. Takový debakl Trikolory nikdo nečekal
 • SPD v ČR nechceme. Okamurova strana se ocitla na šikmé ploše
 • Soumrak «vlastenců». «Národovecké» subjekty naprosto propadly
 • Měšťané: Chceme více Evropy! TOP09 a Starostové zválcovali města
 • Historický debakl KSČM. Rezignovat nehodlám, říká Filip
 • Senát lidi zajímá. Mnohde se účast vyšplhala přes 20 %
 • Volby do Senátu že mají i druhé kolo? Dělejte si legraci z někoho jiného, čílí se voliči
 • EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM: Přes 80 % zvolených senátorů má židovské předky

Rubriky: Život dnes | Štítky: | Napsat komentář

Hymna (2020)

Bože, chraň Pavla Pilera

Kde roubík můj?,
můj mikročip?

Tajní čučí po lučinách
drony čumí po skalinách

V sadě skví se kamer pět
z Tchajwanu, Číňan by zbled

Exekutor sčítá prémie
Vem mne k sobě, Bože můj


Rubriky: Život dnes | Napsat komentář

Rouškomedie vs. volby: Kdo s koho

Přátelé, jsou nyní jen dvě možnosti.

1. Krajské volby budou zrušeny – s poukazem na pseudochřipku. Tatam budou silácká prohlášení našeho vrchního ekonoma a velitele ozbrojených sil, že odložené volby vždy stojí nemalé peníze. S 500+ miliardovou grupou sekyr v zádech si na nějakého prezidenta nikdo nevzpomene.

2. Po volbách sundáme roušky, neboť bude zrušena pseudochřipka. Dožili jsme se voleb, takže teď už to nějak zvládneme, občané. Jsme s vámi, buďte s námi.

Osobně sázím na možnost č. 1.

Třetí možnost, že volby proběhnou za absurdních opatření, na která bude každý třetí občan kašlat, a po volbách bude rouškiáda utěšeně pokračovat, pokládám za nepravděpodobnou.

Jakýkoli vynucený svízel a ztížení volebního aktu může ovlivnit volební výsledky, a protože zatím není jasné, zda pro vládní strany kladně, nebo záporně, volby budou – pro jistotu – odloženy.


Rubriky: Život dnes | Štítky: | 2 komentáře

Kovidiotismus. Zastavme epidemii strašení

Letos a napřesrok budeme
volit hlavně doktory a herce.

Ideálně v jedné osobě.
Doktory hlavně
onkology,
virology,
a především dětské onkology,
protože ti jsou v kuloárech
nejvíc potřeba.

Z herců hlavně Jandáka,
protože ten je potřeba
vůbec nejvíc.

Ten to globalistům
a evropský unii
vytmaví, mámo!

Ten jim to poví!


Novinářský póvl
Čas skoncovat s novinářským hnojem…

Politický sliz
… stejně jako s tím politickým

I primáti mohou mít pravdu
Nevěřte heslům. Věřte opicím

Kupředu středopravolevá, zpátky ni krok. Covidismus si rozvracet nedáme
Kovidismus si rozvracet nedáme!

Zdravý selský jogurt
Zdravý selský jogurt, tradiční bílá kultura! AKCE! Ke každému balení nyní tradiční hámoty ZDARMA!


Rubriky: KKK (Kresby a KariKatury), Život dnes | Štítky: | 3 komentáře

Běda lidu, kterému smrt vládne

Smrt a šťastná Evropa. Hlavní jistoty zůstávají i po 80 letech beze změny

Napsáno 25. 11. 2019

Pryč jsou časy, kdy volby vyhrávaly «krev, pot a slzy». Voliči si brzy všimli, že tyto tělní tekutiny z nich budou lisovány tak jako tak. Na chvíli mělo být líp, a líp se pak někteří bohužel opravdu měli. Po krátké renesanci budovatelských přání světlých zítřků se vyjevila propast třicetileté nicoty.

Zůstala jen smrt. Jednomu vyhrála prezidentské volby, neboť rakovina je smrt červeně podtržená. Možná umírá, možná ne. Možná se pere o život, jako celý český venkov, Pandořina skříňka české onkologie. Proto ho v Horních Němčicích volila babička, jíž vymřela rodina. Proto mu to v Dolních Němčicích hodil ten, co dostal raka, ztratil práci a pak si to hodil. Proto mu to ve Vysokých Němčicích hodili všichni, kdo přežili.

A další nesou předvolební prapor smrti hrdě dál. O jedné straně skoro není slyšet, ale jednomu jejímu význačnému členovi zemřel syn, takže o ní ještě uslyšíme. A navíc je to generál. Ten druhý generál, známější, se bude muset snažit, aby mu taky někdo umřel, jinak mu ani mediální známost nepomůže.

Jednomu předsedovi zase, z jiné strany, zemřela manželka. To je výborný, protože hodně lidí ví, jak je to blbý. Manželky po pětatřicítce v demokracii hynou jako na běžícím pásu, takže si to pamatují i děti. Naštěstí je to i případ toho předsedy.

Volby se teď ponesou už jenom ve znamení smrti. Kdo vyrukuje s větší náloží mortality, ten je vyhraje. Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , | 2 komentáře

Čím víc poznávám lidi se psy

Čím víc poznávám lidi se psy, tím víc miluji kočky.

(srpen 2019)

Rubriky: Citáty | Napsat komentář

Marné je si zoufat

marné je si zoufat
marnější je doufat

14. 9. 2020

Rubriky: Citáty | Napsat komentář

Mlaskat se musí

 
Pravdy se člověk nenají.
 

2015–2020

Rubriky: Citáty | Napsat komentář