Archiv pro měsíc: Leden 2022

O zemi krále Nosála


Král Nosál Král Nosál. Podoba zrekonstruována E. Dänikenem podle výpovědí upřímných svědků.


O zemi krále Nosála

Bylo nebylo, byla jedna planeta. Všeho na ní byla hojnost pro každého. Nic nebylo jedovaté, a pokud náhodou bylo, tak to lidi nechali růst, kde to našli. Podle svých potřeb, pro zdraví těla a duše, volně užívali léčivé byliny a rostliny. Tvrdé drogy jako heroin, Facebook nebo tiskovky vlády užívali pouze v obvyklém množství, a tak žili dlouhé, šťastné a spokojené životy, naplněné prací, touhou po kráse a vědění. Ovšem to se nelíbilo králi Nosálovi. Jeho království dlouhodobě činilo vše pro to, aby se z rozličných samozřejmostí stal luxus dostupný pouze občanům země krále Nosála.

Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: | Napsat komentář

Připnutý příspěvek

☞ Wherever I Stand, I Stand With Šťastná Evropa ☀️


❤EU❤     Používáme pece na elektřinu z obnovitelných zdrojů. #Zodpovědně   #SpoluJsmeSilnejsi

Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , , , , , , , | 15 komentáře

Tokio 21, Peking 22: Když dva dělají totéž, není to totéžČeští senátoři přirovnali čínskou olympiádu k Berlínu 1936.

Což je vtipné, protože za olympiády japonské – to bylo před půl rokem – senát takřka hajloval na vlně kovidistické nadřazenosti a popotahoval neočkované židy sportovce — a lze se domnívat, že jen v trošku jiné době by senátoři «provinilce» s klidným svědomím posílali do plynu…

Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , , , , , , , | Napsat komentář

Tenhle Saša není Saša! aneb Čeští legionáři v žoldu strýčka Sama

«Západ prostě nemůže překousnout, že už nemohou na Krymu točit filmy pro dospělé. To je celé.» (Robert Rosenberg)


CASA letí z Bruselu domů «Na létání do Bruselu jsou CASY dobré.» Vlasta Parkanová se vrací z Bruselu do Prahy (18. 1. 2022)


Kroužíme nad Maďarskem Kroužíme nad Maďarskem… protože můžem (18. 1. 2022)


V předvečer hrozícího konfliktu na Ukrajině je třeba jasně pojmenovat některé prvky této uměle eskalované situace.

Milí Rusové, až vám budou média tvrdit, že ČESKO posílá Ukrajině zbraně, vězte, že ta zkratka znamená ČErnochová S KOmplici. Ne, neoznačuje to zemi, kterou kdysi osud spojil s tou vaší, ani její obyvatele.

Ti mají dost jiných starostí, než vyhlašovat někomu válku; vlastně si často přejí jen, aby nepomrzli, jako se to kdysi stalo jedněm u Stalingradu, kterým ruský plyn taky nevoněl, na rozdíl od toho vlastního, jménem Cyklon B.

Cyklon jsme v Česku taky měli, český lid už má strach i z počasí. Ale on si na tyto rozmary zvykne, až bude mít na každém poli tmavé panely, bílé větrníky, a mezi těmito disturbancemi přírody se bude prohánět meluzína a monzunové deště.


Letíme z Kuvajtu… Letíme z Kuvajtu… (14. 1. 2022)


Tedy znovu: nikoli ČESKO, ale jeden studentník a jedna husička. Těm české zbraně na Ukrajině nevadí, neboť jsou instruováni, aby jim nevadily, a naopak aby jim vadilo Rusko. Ano, už je to tak: český ministr zahraničí a ministryně obrany jsou pouhé instrumenty. Housle, na které zahraješ a odložíš.

Mouřeníni, kteří splní svůj úkol, a v tichosti odejdou. Má to ostatně i v příjmení, tahle Černochová.

Lipava je v Bělorusku, proto byste se, milí Rusové, neměli divit, až to tam nějaký Lipavský bude chtít srovnat do latě. Má tam nevyřízené účty, nějaký Rus tam možná kdysi jeho pradědovi spílal, kam se ti Češi cpou…

Tak má teď chuť nacpat tam vojenský vercajk, tenhle Lipavský. Ne jen český, ale i americký, protože ten je nejlepší. Kam se nacpe, tam už zůstane – i s obsluhou. Ne jen na dvacet let, na pořád.


Letíme z Rumunska… Letíme z Rumunska… (14. 1. 2022)


Čeští politici už nepotřebují voliče, a česká politika už nepotřebuje politiky.
Česká politika je dávno – od vstupu do NATO v roce 1999 – dálkově řízena. Český volič jí pouze dodává loutky s hezkými tvářičkami, čímž to celé legitimizuje, trouba.

A tak se česká politika změnila v takové odkladiště a panoptikum zbytečných husiček a neukojených žen, které brečí, omlouvají se, nebo jen ukazují svou «odvážnou rozhodnost» (to zní jako nějaké cvičení NATO) a «potlačené ego», zkrátka chovají se jako nány. Někdo by je už měl vypráskat z těch vznešených paláců, kde se nedopatřením ocitly, vrbovým proutím. Pan Menzel však už bohužel odešel.

Vlasta Parkanová čekala na rozkazy «naší» Madlenky Albrightové; vypadaly ostatně skoro jako sestry. Paní Černochová má, svobodna (ač zasnoubena s Izraelem), svého pana Blinkena, k němuž upírá své ambice a naděje. Když pravda a láska na křídlech bombardérů zrovna nevítězí, když se jí chce blinkat…, vždy ví, že nic není ztraceno; že je tu pomocné rámě, tenhle pan Blinkenberg. (Ve skutečnosti samozřejmě paní Parkanové a Černochové byly, jsou a budou jen takové postradatelné «panenky pro štěstí», za nimiž vždy stojí zkušená nomenklatura českých jestřábů, a zejména těch amerických.)


Oblétáme Rakousko… Musíme to obletět. Aneb Nástrahy neutrálního Rakouska (13. 1. 2022)


Lipavský je takový nový Palach. Řekli mu, hraj si, to je studený oheň. Tak si hraje. Neví, že válka hoří a pálí. Jeho nepálí, u něj hořet nebude. Máme mu snad odpustit?

«Promiňte, jsem žena. Nevím, co je válka. Proč jste mne do toho zatáhli, což jste si nevšimli, že mám prsa?» bude krčit rameny Černochová v případě rozpoutání války. Máme jí snad odpustit?

Být mladý nebo hloupá, to ale přece není žádná omluva. O to výše by pak nakonec mohli být… ach, ani na to nechci pomyslet. Všichni přece víme, jak dopadl geniální vůdce Italského impéria. Zavěšen jako kus masa. Takový hromotluk! Černochová je lehká žena; možná až příliš.

«Tady se mi to bude věšet!» chce se říci se Smoljaky a Svěráky. Válka umí být nelítostná a člověk by měl být připraven vstřebat i takové výjevy, jaké nastínil hit skupiny Harlej. Ale než bude někdo viset na české benzince, to je dřív předělají na nabíječky…


Letíme nad dálnicí…Tady NATO, D1 je naše dálnice… (12. 1. 2022)


Koho nikdo nepředělá, je Saša Vondra. Snad ho trápí jeho ruské jméno – je zvláštní, že jeho rodiče netrápilo, když mu jej udělili. Možná si myslí, že si jej Rusové spletou s nějakým svým Sašou a odvezou do Ruska. Tak to pozor! Tenhle Saša není váš! Drž se, Ruse, ode mne dál! Tohle přibližně říká Saša Vondra již od svého podpisu Charty v roce 1987. A každému to na vyžádání zopakuje. Havel, Lány, večírky, vzpomínky… Zkuste to zkonfiskovat, mizerové! Odvézt do Ruska! Havel navždy!

Jako by zde byla latentně přítomna jakási křeč a obava, že minulí fízlové budou zabavovat majetky dnešním fízlům.
Rusku jsou přitom nějaké Lány docela u celiny, i s celou Lucernou a Sašovou atlantickou kominternou…

Mnozí Češi mají na Zakarpatské Rusi – a ještě dál – svoje kořeny, ač české nejsou. Nejsou ani ruské, ani ukrajinské. Přesto tito Češi vždy rádi Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , , , , | 2 komentáře

Nedělník A.B.B. (71.): Prezidentské volby ’23? S virtuálními bláboly, nebo s Klausem

«Černochová, Nerudová, Čaputová – jaký je v těch marionetách rozdíl? Což se opravdu nenajde již nikdo, kdo by bouchl do stolu a řekl: Jdeme si vzít svou odpovědnost zpátky, a vyrval republiku z pazourů algoritmů, zaoceánských mocnářů a bezprizorných ženštin?
Ba právě naopak, chce se říci, a tak v české politice mohl v poklidu zahnízdit aparátčík bruselismu, greendealismu, genderismu; jakéhokoli -ismu. Profesůrek, který poslouchá na slovo své zaoceánské učitele. Takový malý Masaryk, vlastně Masařík. Masaříček. Petr Greendealique Fialyk.
Prezidenta tedy už vlastně máme v osobě premiéra, a měl-li by na Hradě sedět nějaký klon tohoto virtuózního chameleona, který mění barvy podle toho, jak v Německu fouká vítr, pak je prezidentská volba zhola zbytečná.
V minulých volbách proti sobě stály (nechtěly, ale musely) město a venkov, v těch nadcházejících už spolu pravděpodobně změří síly zdigitalizovaní humanoidé žijící ve virtuálnu se skutečnými lidmi (možná nadobro posledními) z masa a kostí…»
(Ferdinand Peroutka)


Bude na to mít kluk z barikád (* 1941) i za rok? Když Klaus vzdá, postavíme Bátoru!

Nový nedělník A.B.B. s tématem prezidentských voleb čtěte na webu Nár. demokracie, nebo vás navštíví Danuše Nerudová.

Celý příspěvek

Rubriky: Život dnes | Štítky: , | Napsat komentář

Za další tvůrčí viry ve jménu globalismu a míru

Za další tvůrčí viry ve jménu globalismu a míru

Děkuji soudruhům vědcům, že
benzin voní jako sádlo
olej jako mleté maso
veškeré maso jako prošlá vysočina
borovice jako citronová poleva
bahno jako drůbeží játra a spálená ocel
sirovodík jako měď
stoka jako pomeranče
výkaly jako káva

Je to změna, které mohu
s Petrem Fialou věřit

Celý příspěvek

Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: , , , | Napsat komentář

Až nás skončí statisíce

Až nás skončí statisíce

Zkontrolujte si dálniční známku!
Statisícům řidičů skončí platnost

Zkontrolujte si řidičák!
Skončí platnost 400 tisíc průkazů

Zkontrolujte si hrob!
Přes sto tisíc Čechů letos zemře
 
  Celý příspěvek

Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: , , , | Napsat komentář

Nezbývá než věřit


Demonstrace, vana, drak


Nezbývá než věřit

Čeští demonstranti
demonstrovali
proti nuzným podmínkám
Ujgurů

Nezbývá než věřit
že nějací Číňani
demonstrují
za české bezdomovce

Celý příspěvek

Rubriky: Minibásně, Život dnes | Štítky: , , , | Napsat komentář

Smažka, které můžete věřit

Drogy jsou dobré, ano? (Ale jen ty z USA.)


(Ne)závislý Fiala

Celý příspěvek

Rubriky: KKK (Kresby a KariKatury), Život dnes | Štítky: , , | Napsat komentář

Revoluce z obýváku

Revoluce není slavnostní večeře nebo psaní eseje nebo malování obrazu nebo vyšívání; nemůže být tak uhlazená, nenucená a jemná, tak klidná, vlídná, zdvořilá, ukázněná a shovívavá. Revoluce je povstání, násilný čin, jímž jedna třída svrhne jinou. (Karel Čapek)


1989

A: To ti říkám, ten pitomej režim do roka padne! Už se nemohu dočkat!
B: Jdeš s náma na Václavák?
A: H… hele neblbni, mám dobrou práci.


2022

A: To ti říkám, ta všivá Unie se do roka rozpadne! Už se nemohu dočkat!
B: Pojď hlasovat o vystoupení z EU…
A: H… hele neblbni, mám firmu.

– – –

A: To ti říkám, ten Kovidofašismus do roka skončí! Už se nemohu dočkat!
B: Cože? Sundej si tu roušku, není ti rozumět.
A: H… hele neblbni, mám zelenej certifikát.

– – –

A: To ti říkám, jádro ještě neřeklo poslední slovo! Snad si ho prosadíme! Celý příspěvek

Rubriky: Citáty, Život dnes | Štítky: , , , | Napsat komentář

F.

K poslechu a vakcinaci vám hraje paní Františka Zahradníková (* 25. 6. 1982, Řím)
— 2002 —


1. Inno dei giovanni buddhisti  |  2. Duce a Noi (▸3:00)  |  3. Giovinezza (▸6:45)  |  4. Inno a Roma (▸11:39)  |  5. Canto degli Arditi (▸15:22)  |  6. Cantate dei Legionari (▸18:58)  |  Canto degli Arditi II (▸21:30)  |  Otnac ilged Itidra (▸22:16)  |  7. Mamma bisogna vincere (▸23:02)  |  8. Con la morte a paro a paro (▸26:10)  |  9. Facetta Nera (▸30:30)  |  10. Celý příspěvek

Rubriky: Krása, umění | Štítky: , , , | 2 komentáře

Mít tělo je sobecké a nemoderní. Ořežme se

V lednu to člověku vždycky dojde. A když ne, tak nejpozději v květnu. Že vsadil na špatného koně. Že neměl sázet na nic, a měl vsadit sebe všemu. Že měl splynout s tikem planety. Že to upálení Jana Husa, světové války, genocidy, etnické čistky, jedovaté chemičky a doly v zemích třetího světa, hladomory, bída a vši, že to všechno vlastně kdysi dávalo dobrý smysl, lidem práci a lidstvu prospěch. Dnes by se nikdo neměl vzpírat očkování. Ale to je málo, neprotestovat. Ti nejpokrokovější z nás musejí denně přinášet světu další zlepšováky, aby pokrok nezakrněl. Adonai, jsem hoden být jedním z poslů míru? (Jan Werich)


Ořežme se II Katujme se. Být cut je cute. Uncut is not. Robotické tělo je zodpovědné, netrpí nemocemi a šetří planetu.


Nemít (lidské) tělo je příležitost

Nalijme si čistého vína. Historie je lemována případy, kdy někdo měl tělo, a to tělo selhalo – utopil se, protože neměl v těle dost síly, odněkud spadl, protože měl síly naopak příliš a lezl, kam neměl; tělo ho zradilo, něco se v něm zlomilo či zle rozbujelo; tělo se obrátilo samo proti sobě, sebe schvátilo a nenavrátilo.

Kvůli tělu lidé trpěli od kolébky do hrobu.

Ať jste měli tělo tlusté nebo tenké, shnuté nebo přímé, vysoké či nízké, v očích druhého i ve vašich vlastních nebylo nikdy dost dobré. Tělo má zbytečně mnoho složitých součástí, podobně jako automobil se spalovacím motorem.

Celý příspěvek

Rubriky: KKK (Kresby a KariKatury), Život dnes | Štítky: , , , , , , , , , , , | 2 komentáře