Adekvátní čas pro zimní období

Zrovna čtu na svém počítači, že «letní čas končí 9. října 2016 v 2:00». No tak to ani omylem.

Nepochybuji o tom, že drtivá většina české populace už nemůže dospat, aby si depresivní atmosféru půlročního období chladu a temna podtrhla masochistickou úpravou smluveného času, která 60 minut vašeho volného času efektivně ponoří do tmy jen proto, aby vás mohla ubíjet štvoucím podzimním oslepujícím kouřmem, když jdete ráno do práce.

Já však už pěkných pár let neposouvám v říjnu hodiny ani o vteřinu zpět, neboť je mi nad slunce jasné, že to, co zlí jazykové nazývají «zimním časem», není paradoxně pro časomíru zimního období v zeměpisné šířce ČR vhodné ani v nejmenším.

Váhal jsem zprvu, zda po dobu tohoto pětiměsíčního období, kdy mají posunovači pré, neuplatňovat, jim natruc, (o mnoho případnější) superletní čas UTC+3:00, ale nakonec jsem zůstal u osvědčeného letního času UTC+2:00. Tudíž veškeré podzimní časoposuvné šílenství pro mne odpadá, neboť tento způsob času mi vyhovuje celoročně.

Všem posunovačům i s tím ex-pekařem a Jaklem a jejich přitroublými peticemi a srandovním «časem od Boha» srdečně přeji, ať jim slunce v prosinci zapadá třeba v poledne, a ať se sežerou navzájem.

Letní čas – trvá!Letní čas nekončí, letní čas trvá

Aktualizováno.
Vida, článek k tématu.
Bohumír Šimek: Deprese z ubývajícího dne

Aktualizováno.
Je zajímavé, že letos se na žádném zpravodajském serveru neobjevila tradiční výzva občanovi, aby si posunul hodiny. Mediální oligarchie srostlá s politikou asi po úmorných krajských volbách nechtěla nikoho zbytečně dráždit.

Pouze snad prý Bělobrádek má chtít zrušit letní čas a žene to, ten zaprodanec, do Bruselu.

Aktualizováno.
To jsem z toho jelen. Tak letní čas v ČR končí «poslední neděli v říjnu», tedy 30. 10. 2016.
Proč se mi na počítači chtěl posunout tři týdny předem, netuším.

Aktualizováno.
Posunovači budou mít pré dalších pět let. Šíbování s časem schvaluje vláda v příznačných pětiletkách, jak jsme se dozvěděli. Je to vlastně něco jako taková přísaha: «Přísaháme! I v dalších 5 letech jsme připraveni otravovat lidem život!».Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ