Ani kapka cikánské krve. O černém Úsvitu a Samcích

18. května 2014

Čím to, že v Okamurově pikostraně Úsvit je tak černo, že bychom tam se 100W žárovkami udělali terno? Klára Samková eurovolební kandidaturu vzdala, zastoupil ji zřejmě její bratr. Nic ve zlém, samozřejmě. Shodná tmavost pleti lídrů této strany nás však nemálo fascinuje.

Černý úsvit

Černý úsvit (klikněte pro zvětšení)

Ještě předtím se – pro změnu žlutý – vůdce skupinky nechal slyšet, že v Kláře Samkové nekoluje ani kapka cikánské krve. No, nevíme, jak by se Tomio tvářil, kdyby Klára zavtipkovala, že v něm zase nekoluje ani kapka japonské krve. Kdepak, jsou věci, o kterých se nežertuje. Když jde o původ, každý si hledá tu nejlepší možnou teoretickou variantu. Klára ku příkladu myslí, že za její tmavou pleť může italský prapředek, usídlený kdysi na Vysočině.

Ivanu Magoru Jirousovi, rovněž z Vysočiny, se při jedné pivní meditaci zdálo, že vidí zpod svého černého chasidského klobouku – Chasidy. Nepozdávalo se mu to, a tak své pocity vepsal do básně. «Co by tu dělali Chasidi? Chlastali?» Nám se zase nepozdává ten italský vysočinský prapředek. To už radši oprašujeme naše rejstříky, a dozvídáme se, že Samek je docela běžné židovské příjmení, dokonce i cikánské.

Co je skvělé, nejvíc Samků je zrovna tam, kde jsme i my. Spolužačka si před měsícem dokonce jednoho Samka vzala, vypadal docela pěkně; v jeho případě můžeme cikánské kořeny zcela vyloučit – a s těmi židovskými to možná také nebude nijak horké, i když zde už bychom si tak jistí nebyli.

Otec kláry Samkové je právník. Klára je docela židovské jméno. K tomu ta náruživá podpora cikánské menšiny, jíž možná předcházelo rozhodování: «Kdo jiný by se měl zastávat cikánů, když ne já? Ještě by ty prachy mohl shrábnout nějaký náckovský právník. To by tak hrálo!». Logické střípky do sebe zapadají… Celou záležitost by osvětlilo, kdybychom mohli spatřit Klářinu maminku, po které snad zdědila svůj špičatý nos, žel nebude nám asi přáno.

Klára Samková

Klára Samková a její otec. Jako vejce vejci

Nevadí, tak se díváme na Kláru. Nejsme žádní škarohlídi, naopak máme radost, když se něco vyvede, vzdor pevně daným možnostem a předpokladům, nadmíru dobře. Od té doby, co zhubla, a nevypadá tak jako leckterá cikánka, je to i Klářin případ. Zajímavé je, že sami Indové ve své lidové moudrosti praví, že co je tmavé, není krásné ani vznešené. Světlé je hodno úcty.

Vsadili bychom se ale, že kdybyste před průměrného Inda postavili dvě Kláry – Samkovou a Slámovou –, vybral by si naši ‘Italku’, takový by to byl zrádce svého přesvědčení. Inu, vše je relativní, a tak pro Inda je i Klára Samková docela světlá. Kláru s blonďatě slámovými vlasy, přesně jak se na její příjmení sluší, by Ind shledal až příliš bledou na to, aby s ní chtěl něco mít.

Naštěstí tady jsme stále ještě v ČR, kde jsou pěkné blondýnky nedostatkovým zbožím. Všimli jste si mimochodem, kolik cikánek si zesvětluje vlasy? Asi v tom hraje roli i ten indický úzus «co je tmavé, není pěkné», který jsme zmínili výše. Bohužel i zde platí, že vše je relativní, a tak pro Čecha je melírovaná cikánka ještě odpudivější. Existují krásné cikánky? Sotva. Snad v určitém časovém období. Vladimír Stwora ho pěkně doplnil o přirovnání k vlčímu máku.

Ale dost už o cikánské kráse. Ona i ta necikánská je ošemetná. Má na ni vliv leccos, i povolání. To může mít zošklivující funkci. Klára Samková není vyloženě nekrásná, avšak její povolání právničky-apologetičky cikánů ji u většinové české populace jaksi psychicky činí ošklivější, než je. Kdyby byla lékařkou, hned by si každý liboval: «Tmavá, ale léky předepíše!». Zřejmě to může fungovat i obráceně – například cikán může mít na Kláru Samkovou jasný názor: «Tfuj, tá Samková sa mi vôbec nepáči, veď je takmer biela!» –«Ale ona je právnička a zastává se vás, cikánů!» –«Necigáň, ozaj? To som neveděl! No, dobre, dobre… je vydatá…?».Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ