Atentát (na) palestinského velvyslance

Proizraelsky hořící prezidentTo nám ten nový rok pěkně začíná. Ustřelené prsty, vystřelené oči a ohořelé údy pachatelů třeskutého rámusu, které v titulcích zpráv neomylně ohlašují datum 31. 12., vystřídala na Nový rok smrt palestinského velvyslance. Jak jinak – třaskavinou.

Palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál byl ve funkci necelého čtvrt roku. 11. října 2013 ho do funkce jmenoval prezident ČR Zeman. Stalo se tak, což je zajímavé, jen několik dní poté, co se Zeman vrátil ze své návštěvy Svaté země, kde prožil svou proizraelskou říji, lemovanou mnoha podlézavými prohlášeními pro představitele židovského státu, a velkohubým, manýristickým zatracováním všeho souvisejícího s Palestinci a Palestinou.

Palestinský velvyslanec Zemana v osobním rozhovoru požádal, aby se Palestincům více přiblížil; uvedl také, že Zemanovy neuvážené výroky poškodily vztahy mezi arabskými zeměmi, potažmo ČR. Narážel zejména na Zemanovo provokativní prohlášení, že česká ambasáda v Izraeli by se měla přestěhovat z Tel Avivu do Jeruzaléma, vnímaného Palestinci jako vlastní město.

Tragédie se odehrála ve velvyslancově bytě (média strohou dvouposchoďovou stavbu zatvrzele označují za vilu), do něhož se právě s rodinou stěhoval. Vybouchl prý trezor. Zlí jazykové by namítli, že člověk, který se dá do stěhování schválně hned v první den nového roku, by měl počítat se vším, tedy i s výbuchem bomby, který by ho zbrzdil v jeho smělém rozmachu. Na podobné zákony cynické schválnosti ale zrovna v případě palestinského velvyslance nějak nevěřím.

Když je totiž všechno tak krásně logické a pro prostinký lid (který teď s hesly „Kdo s čím zachází, s tím i schází!“ nebo „Bral si práci domů.“ exhibuje na internetových diskusích) zapadající do sebe, obvykle se vše odehrálo docela jinak…

A tak zatímco se prosťáčci rozohňují, jak je možné, že v Praze vůbec máme nějaké palestinské velvyslanectví, když Palestina není uznaný stát (rozuměj: je uznán všemi zeměmi kromě Izraele, USA a – ČR), a média úpěnlivě mlží o nástražném systému v trezoru (který tam měl nainstalovat sám velvyslanec), člověk pomýšlí na to, zda nešlo o dobře připravený atentát.

Palestinský velvyslanec v Praze jistě nikomu neškodil, možná ani nikomu nevadil, ale zkrátka se jenom nehodil do hry. Jako kostka se sedmi tečkami. Pravidla jsou totiž jasná – čím dál užší spolupráce s Izraelem, ať už otevřená, skrývaná, nebo praktikovaná kradmo skrze třetí strany.

Palestinského velvyslance za čtvrtrok jeho působení v úřadě nikdo ani nezaregistroval, média mu neposkytla ani tisícinu prostoru, kterou poskytují Zemanovi, kdykoliv ucítí potřebu vyjádřit se k blízkovýchodní tematice stylem Rádia Svobodná Evropa 50. let. Tehdy jsme tu na tu „štvavou vysílačku“ dokonce měli rušičky, aby vysílání podvracející východní blok a velebící USA s Izraelem nešlo naladit.

No, a teď někdo „zrušil“ palestinského velvyslance, aby definitivně utichl jediný hlas pro Palestinu – v osobě Džamála Muhammada Džamála. Všechno do sebe zapadá…

Poznámka na okraj – dovedete si představit titulek: „V Praze zemřel židovský velvyslanec. Zabil ho výbuch trezoru“ (a pod článkem diskusi: „Kdo s čím zachází…!“, atd.)? Titulkářů se samozřejmě neptám, protože je to zbytečné.

Aktualizováno:
A už to jede. Izraelská média sebejistě tvrdí, že explozivní trezor pamatoval doby Organizace za osvobození Palestiny, k atentátu se v českých médiích bůhvíproč vyjadřují výhradně izraelští experti, náš expert na bezpečnostní problematiku a směšně rýmovaná jména Andor Šándor se pro změnu nechal slyšet, že zabezpečení trezoru výbušninou je v ČR nelegální (člověk až žasne, na co všechno zákon pamatuje).
Honem pojďme zkontrolovat mešity, zda se tam nenacházejí nelegální trezory, které zatím zabíjejí jenom muslimy – dříve, než začnou vraždit i Čechy!Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 3,33)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ