Aukro s PayU nedá pokoj

Ostražitý odpor, to je, co cítím k platební službě s krásným českým názvem „PayU“ od okamžiku, kdy mi začala být na Aukru podsouvána.

Dnes už je mi služba „PayU“ na Aukru naprosto okatě vnucována – jestli chápu správně, VŠECHNY platby lze nyní potvrdit jenom přes PayU, a nikoli např. přes běžný bankovní účet, jak tomu bylo donedávna. Co to má znamenat, proč je mi nechtěná platební služba cpána do krku?

O službách, které jsou vám zprvu nenápadně podsouvány, a posléze – poté, co je každý zasloužně ignoroval -, nuceny, většinou platí, že stojí za velké kulové, a že vás akorát naštvou, ale v dnešní době spíš připraví o peníze; že je to zkrátka nějaký podvod. Nemám důvod nedomnívat se, že v případě tohoto nezvedeného „PayU“ na Aukru by to snad mělo být jinak.

Mám standardní bankovní účet a nemíním finančně podporovat Aukro skrze další jeho chyták zvaný „PayU“. Jako by snad nestačilo, že za každé vystavení předmětu si Aukro účtuje nesmyslně vysoké – a čím dál vyšší – poplatky, a to za každou blbost, například za větší obrázek předmětu. Kdo chce moc, nemá nic. Snad to přísloví znají i v Polsku?Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Aukro s PayU nedá pokoj

 1. Karel napsal:

  Dobrý den, dnes jsem náhodou narazil na Váš článek. Docela mě to zaujalo. Osobně totiž PayU dlouho používám jako kupující a manželka jako prodejkyně – vždy bez jakéhokoli problému. Loni lednu 2012 jsem četl článek (ještě jsem ho dohledal: http://mam.ihned.cz/c1-54557450-infografika-aukro-ma-2-5-milionu-uzivatelu ), že Aukro zveřejnilo nějaká číslo o sobě a tehdy přes PayU proteklo na Aukru 140 mil. Kč. Tipuji, že dnes to může být klidně 50 milionů měsíčně.

  Hlavní otázka je s čím máte problém? :-) Nemyslím to špatně – mohl to být nezdařený nákup, prodej, problém s výběrem peněz apod. Na Fóru Aukra se to řeší pořád. Ohledně bezpečnosti bych se nebál – jsou pod dozorem ČNB a právě předvyplněná platba je bomba – kupující neudělá chybu a nepošle to jinam, vše je navíc hodně rychlé :-) Manželka za několik minut ví, že má zaplaceno a může posílat balíček – obchod je rychlý. Velkou výhodou je také to, že PayU je zdarma – zde myslím, že poplatky pro společnost PayU (žije z toho) platí za nás Aukro.

  Na závěr – s prodejcem se můžete dohodnout a zaplatit mu převodem – jestli bude chtít (musí déle čekat na peníze), je na něm.

  Tož tak jeden názor ;-)

  Přeji hezký den,
  Karel

 2. Zdeněk napsal:

  Pay u je podvod a je otázkou času kdy to přestane fungovat . Nelze tímto podvodem platit poplatek aukru ..asi tuší proč .

 3. Anonymní napsal:

  tohle propojení jen usnadňuje vybělení vašeho účtu. Fakt nechápu, když se pak ty lidi diví, jak jim mohlo z účtu zmizet tolik peněz. O, jak se to asi mohlo stát? Poděkujte PayU

 4. petr napsal:

  To Karel … můžete laskavě doložit pod jakým konkrétním dohledem ČNB je aukroPayu účet? Byl bych rád, ale netrapte se , nenajdete to, ČNB totiž již na podzim 2013 neprodloužila a ani neobnovila aukru licenci na aukropayU účet a tudí nemá co dozorovat! A také proto, přišla změna účtu na který jsou veškeré platby z PayU směřovány, nyní jdou na účet polské firmy se stejným názvem jako má samotná služba a tato firma si založila v čechách účet na který jdou veškeré platby uskutečněné na aukru.
  Navíc samo Aukro ve svých obchodních podmínkách již jenoznačně deklaruje, že jejich AukroPayU již není službou dle zákona o platebním styku a nejedná se o poskytování finančních služeb. Takže až zmizí i prachama do jihoafrické republiky, nezapomeňte si zavřít ústa, aby se Vám v údivu neroztrhla. :D

VLOŽIT KOMENTÁŘ