Babák: Žádný Čech nemůže být horší než Fischer

BabákIronický výrok poslance Věcí veřejných Michala Babáka o tom, že žádný Čech nemůže být na postu ministra financí horší než praktikující Žid Jan Fischer, který je tam nyní, vyvolal bouřlivou odezvu.

Politici jsou pobouřeni – do jediného se svorně shodují, že Michal Babák urazil jejich češství. Spílají mu proto a žádají omluvu. Vadí jim zejména poťouchlé a lehkovážné spojování Čechů s židovským ministrem financí, ať už svůj výrok Babák myslel jakkoli.

„Žádný Čech nemůže být pro státní pokladnu horší než pan Fischer,” zavtipkoval v neděli Babák v České televizi. S pochopením se však nesetkal, místo toho se na něj spustila lavina kritiky ze všech stran.

Rychle byl s Babákem hotový starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS), když ho označil za «divného jedince». «Tento člověk zjevně nezná práh slušnosti, a není tak překvapením, že mu to někdo tu a tam v hospodě vysvětlí ručně,» odplivl si Mlejnský.

Narážel na incident ze srpna 2011, kdy Babák v hospodské rvačce přišel o dva zuby. Podle některých svědků se vytahoval před Čechy.

Politici čekají na omluvu

Babákův kolega z ODS Václav Baštýř soudí, že by se Babák měl za svůj výrok omluvit. «Pan Babák si neuvědomuje, že ještě stále je poslancem Parlamentu České, zdůrazňuji: ČESKÉ republiky, jinak by se snad nemohl dopustit takového srovnávacího výroku o Češích. Pokud náhodou VV neplánují fúzi s Židovskou stranou. Takové věci je zkrátka nutné odsoudit a Babák by se měl omluvit. Vtipné to nebylo,» prohlásil.

Téhož názoru je poslankyně Miloslava Vostrá (KSČM). «Pan poslanec Babák už neví, čím nás překvapit. Urážet v televizi náš český národ, který za nacistické okupace přišel o tisíce životů, je trestuhodné,» uvedla.

Babák trvá na svém

Naopak Babák už v neděli prohlásil, že na svém výroku nevidí nic závadného. «V neděli v Otázkách Emanuela Moravce jsem záměrně použil slovo Čech a řekl jsem, že pro státní kasu je Čech lepší než Žid Fischer. Na svém výroku trvám a nevidím na něm nic rasistického. Slovo Čech není urážka, já sám mám české kořeny,» řekl na svou obranu.

Politologové se shodují – urážky Čechů od Babáka, který se prý sám pokládá za Čecha, musí přestat. Za všechny politiky to zpěvnou sedláckou češtinou shrnul hrdý Čech Daniel Korte: „Jestli Babáka někde uvidím, vezmu vidle, napíchnu ho, a hodím přes moře do Kanady. To by tak hrálo, podněcovat nenávist vůči Čechům.“

„Pokud pan Babák nechce znovu dopadnout jako v hospodě před dvěma lety, měl by své výroky krotit. Napříště by se měl vyvarovat jakýchkoli narážek na Čechy, není-li schopen k českému tématu přistupovat s určitým taktem a úctou.“ uzavírá poslancovo faux-pas politolog Čech.

A jak to bylo doopravdy? Inu, jako obvykle.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ