Babiš není popírač holokaustu

6. září 2016

Na základě počínající štvanice, která se strhla kolem nešťastně formluovaného vyjádření Andreje Babiše v souvislosti s romským koncentračním táborem v Letech u Písku, bych rád připomněl zásadní podporu, kterou již nekolik let ministr financí věnuje na podporu kulturně-vzdělávacího projektu Vlak Lustig, který se zásadně zabývá ve svém programu tématem holokaustu. Jde o multižánrový experiment na kolejích, který kromě divadelních představení, jež se odehrávají v prostorách železničních stanic, připravuje přednášky, filmové projekce a výstavy. Andreje Babiše projekt zaujal natolik, že mu poskytl v roce 2013 finanční podporu. Stejně se zachoval i v roce 2014 a také v roce 2015. Jsem toho názoru, že při hodnocení oněch nešťastně vyřčených slov, za která se již omluvil, navíc vytržených z kontextu, jak Babiš uvádí, a při skutečnostech shora uvedených nelze jednoznačně ministra financí označit za popírače holokaustu.

Pavel Chalupa
Tvůrce projektu Vlak Lustig

Článek z MF Dnes 6. 9. 2016

(Komentář editora: – A letos nic, žádná finanční podpora? Divné… Mimochodem, úplně vidím, jak někdo z reklamního oddělení Agrofertu chce výše uvedený předvolební výměšek otisknout v novinách a hledá způsob, jak jej, pro zvýšení důvěryhodnosti, podepsat jménem nějakého německého profesora nebo alespoň českého iniciativního Žida. Nechutné. Pokud jej ovšem napsal sám a z vlastní vůle zmíněný Pavel Chalupa, je to přímo odporné.)Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Babiš není popírač holokaustu

 1. Anonymní napsal:

  Němci dlouho přikládali cenu jen povolání vojenskému a úřednickému a dovolili za tu dobu, aby židé zaujali neúměrné místo v jejich národním hospodářství.
  „…také židé musí pamatovat na to, že nemohou prostému českému člověku ukládat závaží příliš těžké a že není ani v jejich zájmu, aby podíl židovský byl rozšiřován. Doufám, že snesou tuto pravdu. Oznamuji prostě, za jakých podmínek podle mého mínění možno u nás odvrátit vítězství antisemitismu.
  Kdyby staré procento podílu se rozšířilo, nikdo by ani u nás nezabránil protižidovskému kursu.
  V Přítomnosti z 19. ledna 1938, str. 1, článek „O českém národu a židech.“
  …řídí se současná pátá kolona našeho nového Sovětského svazu touhle radou, co myslej vašnosto?

 2. r.m. napsal:

  ten anonymní jsem byl já :-(
  Nerad bych porušil svůj občanský status: komunisti mi nadávali do pravičáků, pravičáci do komunistů…..

VLOŽIT KOMENTÁŘ