Babišovo městečko Palermo

Městečko Palermo je psychologická hra pro tucet osob. Každý hráč musí být zdatným řečníkem, pozorovatelem a stratégem. Vede se při ní spousta planých řečí, ostatní z vás dělají mafiána a korupčníka, vy zase přesvědčujete ostatní, že jde o kampaň proti vám, každý se nějak vykrucuje, až nakonec rozhoduje jakýsi soud, či dokonce osud. Závěr je každopádně takový, že umí-li se někdo svojí obhajobou vykroutit z procesu, má právo přežít a dál v klidu užívat svých médií, firem a politických stran. A to třeba i kdyby předtím v přímém přenosu zavraždil Jaromíra Jágra. Zejména skauti mají hru v oblibě.

Andrej Babiš možná není takový skautík jako nějaký Farský s Gazdíkem, ale tyto vřelé skupinové hrátky mu rozhodně nejsou cizí. Správný mafián dokáže vzbudit rozruch. A Andrej Babiš – podle svých (ale i těch cizích) médií – právě takovým mafiánem je.

«No tak to těm lidem dám, když to chtějí! Mám být mafián, budu jím tedy.» Správný mafián ostatně vyhovuje vůli lidu a nabízí mu zakázaný alkohol, tabák či kostelecké párky nejvyšší jakosti, jakož i jiné smrtelně jedovaté drogy.

Z Babišova nedávného setkání s Milanem Kunderou nikdo nepadl naznak, chce to výstřel přímo na komoru, řekl si Babiš nebo jeho řídící capo, a naprali to do těch kavárníků.

V Itálii je zrovna konference v Palermu, o Libyi. Kaddáfí už nepřijede, takže to bude dost nuda. Nebo ne? «Co kdybych tam přijel já? Ale mafián a Palermo, to je celkem banální spojení, to může rozpálit jenom ty prvoky z Forum24…»

«Co kdybych do Palerma přijel – přímo z ruského Krymu? To je ono! Ještě do toho nějak zamotat svého syna… moment, ale syn by měl být minimálně psychicky nemocný, aby do toho nemohli rýt schizofrenik Bělobrádek a vyšinutci z kaváren. Teda jako oni do toho stejně budou rýt, jako vždycky, ale pak jim řeknu: ‘Podívajte sa, môj syn je rovnaký ako vy! Tak držte pi*u.’ Ne, oni si to řeknou sami i beze mě, protože jsou to úplní loseři. Jo, jo…!»

«Takže toho mýho bláznivýho syna jako držel na Krymu nějakej… ééé, čeho je v Čechách víc, Vietnamců, nebo… ale to je fuk, nech je to třeba Ukrajinec. Úkáčko ho drželo pod krkem, aby podepsal, že Čapí hnízdo patří jemu, a ne všemi masnami vyuzenému mafiánovi A.B.! Chachacha, to je prča. Tak jsme to s Márou dopsali a teď to hodíme do mailu Slonkový a pro jistotu i Kmentovi. To zase bude na Václaváku a v poslaneckých kantýnách nablito. ‘Demisi!’, budou volat, jako vždycky. Nemají média, nemají většinu; nemají nejmenší tušení, jak se to dělá. Pitomci.
Chtějí salámy a aféry s příchutí mafie? Mají je mít…»
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Babišovo městečko Palermo

  1. Elza napsal:

    Děkuju, skvěle napsáno. Jenže není to jen Babišovo městečko, ale už celý Babišův stát Palermo.

VLOŽIT KOMENTÁŘ