Čechům se nelíbí, že UNESCO plísní Izrael. Telč a Prahu ale ne a ne vyškrtnout ze seznamu

6. července 2017

Proč jenom máme ten dojem, že ti «Češi», kteří při každé (ne)vhodné příležitosti vykřikují, že Jeruzalém je hlavním městem Izraele (jako by na tom, 2000 km daleko, záleželo!), by před více než 600 lety se stejnou urputností skandovali, že Jan Hus je kacíř a je dobře, že vyletěl z komína – pardon – ze hranice…

Existuje věru mnoho situací, které nám ukazují, jak snadné a pohodlné je jít s davem. A často bohužel také velmi trapné, pokud davové «pravdy» řvete příliš nahlas.

Jednou takovou situací je ta kolem organizace UNESCO. Tento spolek občas svými názory a rezolucemi nedokáže 100% vyhovět základně USA jménem Izrael (nebo základně Izraele jménem USA, jste-li pesimista).

Na tom by nebylo nic zvláštního, v UNESCO přece nesedí jenom Američané, a tak občas zazní i názor, který jde proti hlavnímu proudu.

V nedávné době tak UNESCO poskytlo Izraeli přátelskou radu, aby si nepřisvojoval Jeruzalém více, než je opravdu nutné. A oheň je na střeše. Čeští politici už stavějí barikády a vozové hradby.

Není snad přitom třeba připomínat, že skutečný Čech, Moravan či Slovák by neměl problém okamžitě vyškrtnout Telč nebo Prahu ze seznamu UNESCO, pokud by mu skutečně vadilo, jak se UNESCO chová.

Od osob bez národnosti a bez názoru, od individuí, která slíbí, co slíbila a odvolají, co odvolala, od těch, kteří neumějí mluvit buď česky, nebo slovensky, od těch, kteří znají jenom bonmoty, od 95 % českých politiků a jejich přikyvovačů v diskusích na iDnes se ovšem dočkáme leda pokryteckých a stále se opakujících žvástů o tom, že v Jeruzalému nemají Arabové co pohledávat, nebo že UNESCO je, citujeme, «zmuslimovatělé».

Pozor tedy na tato «zžidovatělá» (máme-li mluvit jejich jazykem) individua, která nemají co říci a k činům mají od svých banálních frází vůbec nejdál ze všeho. Nejvíce jich je v TOP09, KDU-ČSL a ODS, ale i v gumové ČSSD a měňavém ANO se povážlivě rozmohla.

Tito dvounožci bohužel na vlastní kůži nikdy nezakusí plamen vatry ani spalovacích pecí, na rozdíl od milionů nevinných lidí, které takové neštěstí v dávné i nedávné historii postihlo, ať už z důvodu jiného názoru, nebo jenom jejich prosté existence. Jsou jako z azbestu – a svým oportunismem stejně tak jedovatí.

Nezbývá nám než doufat s Tebou, mistře Jene, že shoří aspoň u voleb…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ