Cenzura

Aneb Jak se lze dnes také stát «nebezpečným jednotlivcem»…

Cvičená opice po třech letech objevila závadové logo mé FB stránky


Obhajoba teroristy? Tady je:
Symbol Černého slunce odjakživa považuji za složitější variantu keltského kříže, a tím jej i datuji do keltského období. Velmi podobný ornament je pak znám přinejmenším i z pozdějších dob Merovejců (cca 5. stol. n. l.).
To, že ve 30. letech si ornamentem na tento způsob kdosi v Německu vyzdobil svůj Hrádeček a dal mu i své jméno, mne samozřejmě velmi mrzí. Vlastně mne to nemrzí vůbec, neboť je to jeho věc. Já tam ty parkety nepokládal.

Symbol Černého slunce každopádně vyzařuje zároveň jakousi sílu a tajemno; graficky je velmi zdařilý. Proto jsem si jej vybral jako ikonu své facebookové stránky. Částečně jako šťouch do soudobé keltské «módy», zejména ale proto, že se mi prostá grafika tohoto symbolu zkrátka líbí a vystihuje přesně ten pocit, který měla vzbudit i daná webová stránka, umístěná bohužel na americké platformě Facebook.
Daný symbol jsem nicméně nijak nemínil vztahovat k období válečného Německa, neboť i ona stránka se věnovala něčemu docela jinému.
Uvědomuji si, že nahráním obrázku s daným historickým symbolem na americkou tzv. sociální síť se vylučuji ze slušné západní společnosti, zejména pokud jsem se vedle toho tamtéž dříve projevil i jiným závadným způsobem, např. používáním závadových uvozovek (americké cenzorům možná značí bdělost, české „“ pohotovost, italské «» pak už jasné ohrožení) či používáním spisovného pravopisu, pročež se linie mého hanebného online působení již vyjevila v jasném kontextu. Jménem všího pokrokového lidu žádám pro sebe co nejpřísnější trest.
Závěrem bych chtěl popřát tlupě cvičených opic, vykonávajících na Facebooku službu cenzorů, aby rozhodně nepolevovala ve svém zběsilém úsilí odhalovat závadný obsah, jehož řady se každým rokem rozrůstají.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů, Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ