Česká republika jako Czechia? Nikdy

Czechia

Český prezident byl se svou rodinou a družinou v Izraeli a hned se tam dal do přejmenovávání českého státu (vysídlování původních obyvatel do Patagonie asi přijde na řadu později). Česká republika by se měla nově nazývat Čechií. O nás bez nás, řeklo by se. Každopádně, má ten nápad šanci uspět.

Když se jednou jeden vrátil z Hradu, za pár let se po něm jmenoval Zlín Gottwaldov. Jeden Slovák zase, když se k nám vrátil z Bratislavy, přejmenoval nedávno pražské letiště na havliště, přestože Češi byli proti. A teď si vezměte, odkud se vrací Zeman – až ze samého Izraele!

Česká republika, novinářským hnojem (zůstaňme u Zemana a jeho občas trefného pojmosloví) už déle nazývaná Česko (což nezní nejlépe), mnohými lidmi pak prostou, ale honosnou zkratkou Čé eR, by se podle prezidenta měla jmenovat Czechia.

Czech–co? Czech–I. A. Je snad přejmenování dílem rozjíveného prvňáčka? Ta koncovka zkrátka nesedí. ÍÁ. Tak zase hýká osel. Motorkářské gangy už si republiku přejmenovaly – jeden se jmenuje Outlaws Czechia. Nelibý, špatně znějící i vypadající patvar dává vzpomenout na starého výrobce motocyklů Čechie-Böhmerland. Bém-land, to je ono! To by byl ten správný název, hotové světlo na konci černého tunelu Blanka.

S Milošem Zemanem jsou nad Čechií tentokrát zajedno i mnozí jeho bytostní odpůrci, například pan Zdeněk „Upeč třeba metelesku“ Svěrák. Mnozí ale zase ohrnují nos a ukazují světu svoji cestu – Saša „Wunderschön“ Vondra například navrhuje název Czechlands. S ním souhlasí i textařsko-sázkařské eso Horáček. Paní architektce Jiřičné se naopak Czechia vyloženě nelíbí. Úplně ji vidím, jak po ní při vyslovení toho slova lezou černá Černého miminka. A souhlasím s ní.

Czechia zkrátka nezní tak dobře jako Italia nebo Germania. Czechlands je zase jako označení nějaké prérie v Americe nebo Austrálii. Nu, počkejme si, jak se to vyvrbí. Zatím se se svými návrhy přihlásily jenom dvě skupiny. Určitě jich časem přibude. Pravdoláskovci by mohli chtít Czechhavel, členové ODS zase Czech United States nebo Czech States of Liberty, možná tedy CZUNIS nebo CZESOL, když se to pěkně zkrátí na akronym podobný CEVRO.

Rozeberme ještě slovo Czechia. V anglickém světě by ho vyslovovali Czech ya, což je shodné s Check ya (tedy vlastně Check you). Což se dá přeložit jako „Kontroluj se“ nebo „Ovládej se“. Zkrátka drž hubu a krok v bídném státě. Též snad, podle serveru UrbanDictionary, může Check ya znamenat pozdrav při rozloučení, něco jako „Zavolám ti“ (z E55), „Kontaktuji tě“ (tvoje drahá Městská policie postihující zločinné parkování) nebo dokonce „Najdu si tě“ (sudy už mám připravené u Orlické přehrady). Není tedy pochyb o tom, že název Czechia vystihuje samotnou podstatu novodobého českého státu jako žádný jiný. I název Czechlands bychom si jistě upravili po svém, říkali bychom „jsem v čeklu“ nebo v čekle, jako v hajzlu nebo v pekle.

Za rozumný a reprezentativní název považuji Bohemia. Na rozdíl od Czechie voní pivem, tradicí, fortelností. Kafkomilové by mohli být nadšeni tou absurditou, že zkratka CZ znamená Bohemia, a naopak. My všichni ostatní zase tou rozrůzněností. V našem státě se už dlouho nenazývají věci pravými jmény, takže mít stát se dvěma různými názvy (oficiálně Bohémií a neoficiálně Českou republikou) by snad nikomu nevadilo.

V Izraeli má hlubokou tradici zkracování mužských jmen a přidání koncovky -a; čím kratší jméno, tím lépe. Pokud bych chtěl svou kariéru směrovat na daleký jihovýchod řečený bůhvíproč Blízký východ, „Ondra“ je jméno vyloženě vhodné pro izraelskou audienci. Obecně se mi ten trend ale nelíbí. Taková jména znějí směšně, poťouchle. Šumařsky (byť v Izraeli zřejmě ne). Koneckonců prezident Zeman to zprznění vznešené Czech Republic na šumařskou Czechii jistě v Izraeli nenavrhl jenom tak…

Nakonec – zrovna když byl ve Svaté zemi, zemřel tam rabín Ovadia Josef.
Czechia možná Zemana napadla právě tehdy (Ovadia a Czechia jsou si přece jen trochu podobné). Snad se u toho i zamyslel, jak ta „idiotská hovada“ ve státě 2500 km severozápadně od jeho aktuální polohy souhrnně nazvat…

Každopádně, Šimon Peres má na název českého státu jasný názor, alespoň v podání mého pera.
Zeman: Šimone, jak se ti líbí můj návrh přejmenovat Českou republiku?
Peres: Miloši, abych pravdu řekl, když slyším slovo Czechia, lezou po mně muslimáci.

Zeman přejmenovává ČR na Czechia

(Pro nepamětníky: to původně po Václavu Havlovi lezli, podle jeho slov, slimáci – při vyslovení názvu Česko.)

Aktualizováno.
Jak o tom tak přemýšlím, možná bych spíše ocenil, kdyby si Vladimír Hirsch a další Židé raději přejmenovávali Izrael na Židii a nepletli se do věci české národní hrdosti (s níž název státu úzce souvisí), které nemohou rozumět…

Je mi sice známo, že ČR zaujímá přední místo na světě ve výskytu různých forem rakoviny a že český stát rozkvět této výjimečné choroby podporuje pomocí všeobecného útlaku a stresu neúměrného k (nízkému) HDP, upřednostňováním zahraničních pacientů v protonových centrech, ale například i terorizující nulovou tolerancí alkoholu u řidičů i cyklistů (pivo a víno mají antioxidační účinky), avšak chlubit se tímto pečlivě pěstovaným prvenstvím i v názvu státu, to už považuji za docela silné kafe. Ne, skutečně si nepřeji, aby jméno českého státu znělo v anglické větě «Nechej si vyšetřit prsa!» («Check ya breast!»).

Že název Czechia považuji za název šumařský, pouťový a židovský (rabín Ovadia, to zní skoro jako rabín Czechia), o tom jsem se již zmínil.

Zde však musím poukázat na demagogii, které se čekjující izraelité dopustili na svém agitačním webísku. Značka Made in Czech Republic se prý neujala. To by mne zajímalo, jak je to možné, neboť máloco zní lépe, než Made in Czech Republic – zní to skoro stejně jako dřívější Made in Czechoslovakia (má to dokonce stejný počet znaků!). Bojovníci za Čekii doporučují věhlas českých výrobků obnovit «zavedením srozumitelné obchodní značky Made in Czechia», což zní mimochodem ještě otřesněji než Made in China. Ano, zákazník by se možná začal zajímat, ve které tržnici bylo zboží vyrobeno a pokusil se o té Sapě – pardon, Czechii – zjistit něco bližšího, ale to je tak vše. Nerazím heslo «ekonomika nade vše», avšak v tomto případě nechápu důvod, proč se vzdávat zavedného a dobrého označení Made in Czech Republic, které jistě nebylo, není a nebude české ekonomice ke škodě, na rozdíl od směšného Made in Czechia.

Chápu, že EuroAmi hujeři by název českého státu nejraději zglajchšaltovali do jednoslovného názvu, neboť takových názvů je nejvíc. Hujerská standardizace i tam, kde k ní není sebemenší důvod, se mi velmi protiví. Argentina má čtyři slabiky, Czech Republic také, tak kde je problém? Že je to o pět znaků delší? Nejsme v USA 70. let, postižených módou zkracování a zkratek (která se později dostala i do zemí východního bloku, důkazem budiž píseň Ivana Mládka), patrně podmíněnou tehdejší vírou ve výpočetní techniku, která musela šetřit bity, neboť byla v plenkách.

Za naprosto irelevantní pak považuji zmínky, že název Czechia je prý uveden na pár historických mapách. V historii bylo zvykem nazývat různé věci různě. Ale nevšiml jsem si vskutku, že by se dnes nějaká země jmenovala Hic sunt leones. Považuji tedy za krajně nevhodné vyvozovat z historických popisků jakýsi mandát k přejmenování.

Že se pak přejmenovávači ohánějí tím, že jako Czechia byl někdy náš stát uváděn v britském, americkém nebo australském tisku, to považuji za naprosto příznačné vzhledem k amerohujerskému charakteru této skupinky. Ať si cizinci český stát nazývají jak chtějí, mají na to právo. Čech si jistě také může ve svém veřejném manifestu překřtít Spojené státy na Indiánii, ač tím riskuje, že ho pak do «země svobody» do konce života nevpustí.
Rusové již Českou republiku nazývají Čechií, jim to samozřejmě jako Slovan odpouštím a neshledávám v tom problém. Neslovanským národům ale snad huba neupadne, když i nadále budou muset vyslovovat delší dvojslovný název.

Zastánci Czechie také dělají, že se jim nelíbí republika v názvu. Že prý slovo republika označuje jakési momentální zřízení. My samozřejmě víme, že to je blbost a že jim vadí spíše odkaz na republikány Miroslava Sládka, nebo na USA, kde v politickém rozdělení demokrati – republikáni jsou to ti druze jmenovaní, v jejichž řadách ještě stále není kýžené množství kulturních marxistů. Republika = věc veřejná. Nezačne-li České republice vládnout nějaká sekta skrývající se před občany, není důvod, proč stát nenazývat «věcí veřejnou». Jistě i případné české království by se mohlo jmenovat Česká republika. Co víc: jedině tehdy by přesvědčení demokraté (čtěte: kulturní marxisté) asi vzali monarchii na milost, kdyby v těch názvech byl takový kafkovský rozpor.

Navíc v době ohrožení, v níž se český stát nachází od listopadu 1989 dosud a dnes, za migrační krize, více než kdy předtím, je nanejvýš vhodné mít před světem opravdu úderný název. Czech Republic – rozhláskujte si to. Což nezní to jako varovný výstřel a pak už třikrát zásah? Naopak Czechia není žádnou trefou do černého. Bezzuběji už zní snad jenom Norway…

Zkrátka a dobře: Czech Republic je skvělý anglický název, na němž není nutno měnit ani čárku. Za podobně geniální už považuji jenom Bohemia, pokud by tedy Čechy někdy někdo s pistolí u hlavy nutil k jednoslovném názvu, což nepředpokládám.
Na názvu Czechia, ač chápu, že někomu se může jevit jako zcela neproblematických sedm písmen, naopak neshledávám nic dobrého, jak jsem již zmínil výše.

Aktualizováno 14. 4. 2016
Chceme být v angličtině Czechia, oznámí Zaorálek v OSNSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(6 hlasů, průměr: 2,50)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

13 komentářů u Česká republika jako Czechia? Nikdy

 1. Anonymní napsal:

  Članek je snůškou nesmyslů, kterou nemá cenu komentovat. Kdyby si alespoň autor o daném tématu něco zjistil, než začal ty svoje hloupousti psát. Internet a papir snesou všechno…

 2. OS napsal:

  Dobrý den, zdravím do Výzkumného ústavu rostlinné výroby a děkuji Vám za názor.

 3. Jan Blanický napsal:

  Váš názor svědčí nejen o tom, že nevíte nic o daném tématu, ale též o tom, že i teoretické znalosti minimálního rozsahu v oblasti jazykové vás širokým obloukem minuly. Dříve, než pocítíte opět nutkání se k něčemu vyjádřit, věnujte studiu dané problematiky alespoň špetku úsilí. Abych vám v tomto případě ulehčil práci, navštivte tyto stránky a přečtěte si alespoň základní článek.
  Abyste současně věděl, jak i v jiných jazycích naší zemi nazývají, pak navštivte tuto stránku. Že navíc nejde o žádné „přejmenování“ či Zemanovo „objevení Ameriky“, je zřejmé např. zde.
  Mnoho zdaru při studiu. Jan Blanický

 4. Anonymní napsal:

  „honosná zkratka“ ČR – autorův smysl pro nechtěný humor je úžasný. Ostatně, on chudák ani neví oč jde, ale právě takoví mají pocit, že mají světu co říct a zaplavují internet svými „úvahami“. Czechia JE jednoslovný, zeměpisný název země, Česká republika a její CR (navíc kód Kostariky) je název politického zřízení na jejím území. Politický název se v civilizovaných zemích užívá pouze v mezinárodních smlouvách, protože jde o název MOMENTÁLNÍHO, tedy přechodného politického uspořádání země, běžný název se pak užívá při všech ostatních příležitostech, protože je OBECNĚ APLIKOVATELNÝ a má trvalou hodnotu. Každý (ne tak naše politické reprezentace, autor a mnoho dalších podobných mudrců) v oněch státech stojí totiž o to, aby jeho země byla chápána jako zavedený a stabilní subjekt. A navíc: Bohemia jsou Čechy, Moravia Morava a Silesia Slezsko, proto Czechia.

 5. Jsem rad ze uesej muze klidne spat Natahniho a tento Mus jiste vy co delajy Zde zpravodaj Kleberstein Shmoa napsal:
 6. Kleberstein Shmoa zpravodaj pro Velky Israel napsal:

  Před bruselským diktátem: S

  Před bruselským diktátem: S „Klausovou výjimkou“ by se nás netýkal. Migrační tsunami podle zednářských plánů. Státy musejí zmizet. EUROMED: Přerozdělit do zemí EU až 80 miliónů muslimů

  Pavel Kopecký se několik hodin před osudovými bruselskými „summity“ ptá po architektech současné imigrantské ságy a nachází souvislosti v plánech svobodných zednářů, které mnozí lidé dnes považují za neexistující organizaci

  Týden, do něhož vstupujeme, může být pro Českou republiku osudový. V úterý se v Bruselu uskuteční jednání ministrů vnitra EU, kde podle všeho dojde k přelomové situaci. Němci a jejich spojenci ze „starých“ členských zemí dokázali zatím v různých kritických situacích vždy prosadit svou „přesvědčováním“. Tak se v EU politicky korektně říká metodě cukru a biče, tedy slibům a výhrůžkám, jimž jsou vystaveni politici země, kteří nesouhlasí s tím, co „evropský vůdce“ předloží ke schválení. Smyslem je předstírat jednotu, schopnost „přátelského kompromisu“ – a tím zakrýt, že ve skutečnosti jde o diktátorskou organizaci, v níž platí jako vždy v minulosti pouze právo silnějšího.

  Tentokrát to zřejmě poprvé bude jinak. Povinné „kvóty“ pro přerozdělování statisíců a postupně miliónů vetřelců z Afriky, Asie a Blízkého východu do jednotlivých gubernií bruselského protektorátu jsou pro vládnoucí elity natolik podstatné, že „vzpurné země“ k poslušnosti prostě otevřeně přinutí silou. V orwellovské „novořeči“ se to bude jmenovat „přehlasování kvalifikovanou většinou“. Tedy už ani náznak hry na demokracii či „společnou politiku“ – ale prostě nezastřený diktát.

  Proradnost a pokrytectví

  Nástroj k povinnému přerozdělování hord, které se na německé pozvání nyní valí do Evropy, vládci totiž nezbytně potřebují. Jinak by kromě jiného hrozilo, že takzvaní utečenci zůstanou jen v zemích, jejichž „pobídkové“ sociální systémy učiní z migrantů novou blahobytnou nepracující vrstvu, která bude královsky žít z daní pracujících domácích. A to především Německo (ale i Francie, Švédsko a několik dalších) nepotřebuje. Chce si vybrat z „migrantského materiálu“ profese, kterými doplní pracovní sílu, jež bude schopná dále dotovat královský důchodový systém. Nepotřebné – a těch bude většina – potřebuje pověsit na krk „východním koloniím“, tedy především nám, Slovensku, Maďarsku, případně Polsku a pobaltským zemím.

  Británie sice s povinnými kvótami rovněž nesouhlasí – ale vlastně jí to může být jedno. Spolu s Dánskem má totiž „výjimku“. Je proto namístě připomenout, že jsme ji mohli mít také. Dal si ji jako podmínku prezident Václav Klaus, když byl evropskými mocnostmi a našimi kolaboranty včetně Ústavního soudu donucen podepsat takzvanou Lisabonskou smlouvu. Evropští vůdci mu ji tehdy písemně přislíbili – a pak na ni pochopitelně „zapomněli“. Připomeňme, že využili i proradnosti naší sociální demokracie, ale i lidovců, komunistů, topky a ODS, kteří se spolu s nimi postavili proti ratifikaci „české výjimky“ v našem parlamentu. Dnes se tváří jako velcí bojovníci proti povinným „kvótám“, ale nikde se již neobjeví, že jsou to právě oni, kdo „Klausovu pojistku“ tehdy pokrytecky zlikvidovali.

  Nový evropský lid

  Nejde však jen o levnou pracovní sílu. Milióny imigrantů mají především jeden základní úkol: „rozředit“ obyvatelstvo historických národních států, které je svými politickými elitami stále hůře ovladatelné a začíná se proti bruselské „aristokracii“ bouřit. Cílem je vytvořit „nového evropského člověka“, jak o tom ve svém článku velmi trefně napsal ředitel Klausova institutu Jiří Weigl.

  Ale nejen to. Německý prezident Gauck se již nechal otevřeně slyšet, že jde o to „naředit“ i mateřštinu, kulturní vzorce a tradice jednotlivých zemí, křesťanství namixovat islámem a konečně (jak příznačné německé téma!) – i rasy. I toto je starý plán, o němž jsme též psali: nepodajné bělochy má nahradit „asijsko-negroidní“ rasa, vpravdě Nový Evropan.

  Kde se tyto šílené plány, jejichž realizaci právě žijeme, vůbec vzaly? A jak to, že o nich dosud nikdo neměl ani potuchy?

  Ale měl. Mnozí měli. Byli ale vysmíváni a nálepkováni jako blouznivci či „konspirační teoretici“. Pouze vyslovit spojení slov Svobodní zednáři vyvolávalo útrpné úsměvy „vážných“ lidí. Tak nám nyní mohou vysvětlit, jak je možné, že právě plány Svobodných zednářů nyní docházejí naplnění. Přesto, že před nimi již dávno varovaly mnohé významné autority. Zatímco jiné významné „autority“ současnosti jsou stále ještě součástí takzvaných Lóží, v nichž se i ti současní Svobodní zednáři organizují. Mnohé z nich potkají naši politici na bruselských jednáních, které proběhnou v úterý a ve středu. Pokud ovšem mezi ně rovněž nepatří.

  Varování

  „Jsou různé sekty, jež se sice liší jménem, obřady, organizační formou a původem, poněvadž však mají jakýsi společný cíl a druží se k sobě názorovou podobností v hlavních věcech, shodují se ve skutečnosti se sektou zednářskou. Ta je jakýmsi ústředím, odkud se rozcházejí a kam se opět všechny vracejí.“

  Tato slova pocházejí z encykliky „Humanum Genus“ papeže Lva XIII., která byla napsána jako varování naší civilizaci 20. dubna 1884. Dnes, kdy Evropa čelí smrtelnému nebezpečí a stojí před katastrofou v podobě imigračních vln zaplavujících starý kontinent, bychom si je měli připomínat zvláště pozorně. Bez jejich pochopení totiž nemůžeme porozumět ani dnešní imigrační krizi. Ta, podle mnoha indicií, byla dlouhodobě připravována a je součástí plánu světového zednářstva na zničení posledních zbytků křesťanské Evropy.

  Velcí architekti přeměny Evropy

  Co je v dnešní době oproti minulým letům nové, že Svobodní zednáři své plány už ani neskrývají. Zednářské lóže z Francie, Velké Británie, Itálie, Rakouska, Švýcarska, Lucemburska, Portugalska, Polska, Řecka i ženská lóže z Turecka žádají své lóžové bratry v evropských vládách, aby nejen přijali uprchlíky, nýbrž aby jich v budoucnu přijímali stále více a více.

  Oficiální dokument zveřejněný v Médias-Presse ve Francii uvádí jako důvody nezbytnosti neomezeného přílivu imigrantů překonávání národních egoismů a blíže nedefinované obecné zájmy inovativní politiky otevřenosti. Zednáři také s typickým pokrytectvím varují před následky, „neuposlechnutí“ této výzvy: Vedlo by to k „rozdělení, konfliktům a novému oživení nacionalismů v Evropě“.

  Není divu, že se „bratři“ odvolávají na své nejúčinnější zbraně na „lidská práva, a hodnoty solidarity a bratrství vyhlášené Francouzskou revolucí 1789 a Chartou lidských práv OSN z roku 1948. Přistěhovalectví prohlašují zednáři jako condiciio sine qua non (nezbytnou podmínku) k dosažení svých plánů.

  Vysoký zednář a bývalý Evropský komisař pro konkurenci Peter Sutherland jde ve svých vyjádřeních ještě dál. EU by měla „co nejvíce podkopat homogenitu“ svých členských států. Budoucí prosperita mnoha států EU totiž prý závisí na multikulturalismu. Tato slova pronesl tento speciální velvyslanec OSN pro migraci, bývalý předseda ropného gigantu BP a člen představenstva Goldman Sachs, již v roce 2012.

  „Migrace je rozhodujícím faktorem dynamiky hospodářského růstu v některých zemích EU, ale může být obtížné vysvětlit to občanům těchto států. Stárnoucí nebo vymírající domorodé obyvatelstvo v zemích, jako je Německo nebo v jižních státech EU je klíčovým argumentem pro rozvoj multikulturních států“, uvedl Sutherland.

  François Hollande v Grand Orient

  Sutherland pronesl svá slova krátce poté, kdy jiný svobodný zednář François Hollande ubezpečil své lóžové bratry v roce 2011, že ke spuštění „velkého kolotoče“, který s definitivní platností smete současnou podobu Evropy, je již vše připraveno. Video z toho Hollandova vystoupení v „matce“ všech zednářských lóží Grand orientu se dosud zachovalo.

  Jiný vysoký lóžový bratr, který je v současnosti předsedou Evropské komise Jean-Claude Juncker, byl pověřen technickým provedením celé akce a spolu s francouzským prezidentem Hollandem a německou kancléřkou Markelovou tvoří pevný tým při otevírání bran Evropy. Jde však stále pouze o začátek představení, které nám přichystali.

  Zcela otevřeně to říká jiný „zasvěcenec“, předseda Evropského parlamentu a přední představitel socialistické internacionály Martin Schulz, který pohrozil použitím síly vůči státům, jež se této „asistované sebevraždě“ Evropy nepodřídí. „Potřebujeme ducha evropského společenství. A v případě nutnosti to musí být vynucené silou. V jistém okamžiku je třeba zabojovat a nutno říci, že v případě nutnosti budeme proti jiným bojovat, abychom dosáhli svého cíle.“

  A co nám tedy lóžoví bratři chystají? Podle programu EUROMED, (Euro-Mediterranean Partnership) v rámci Barcelonského procesu se počítá v letech 2010–2050 s přistěhováním 56 až 80 milionů migrantů, převážně muslimů, do zemí Evropské unie. Podle populační divize OSN (UNPD) a jejího vyjádření z roku 2000, bude Evropa do roku 2025 potřebovat dokonce 159 milionů imigrantů.

  Je dobré připomenout si tyto souvislosti právě na počátku týdne, který může být pro naši zemi vpravdě osudový. Až budeme za pár desítek hodin v televizích sledovat „zasvěcené“ ministry vnitra, jak nám diktují povinně přijmout metodu ke zničení naší vlasti a ve středu premiéry pod vedením Angely Merkelové, kteří již na „vrcholném summitu“ budou tento diktát brát jako hotovou věc pro své další plány s „novým evropským člověkem“, budeme lépe vědět proč a za jakým účelem tuto hrůzu činí.

  A proč se musíme tomuto zednářskému experimentu vzepřít – a ubránit.

 7. Kleberstein Shmoa zpravodaj pro Velky Israel napsal:

  Slzim jeste ted vzpomenuffse si na Natahniho jez byl Gretou Teplou intervievovan primo na TV FOX . Jak dojemne zni jeho ujisteni o okamzitem jednani s nejakymi Palestinci.Je to proste junak kazdym udem ,preji hezky Sabes Veliky Vudce Bibi

 8. Spravedlivy Slunickar (SS) napsal:

  indonézština – NEGERI TJEK – aa, v indonesii uz vedi…

 9. JazzBoo napsal:

  Opravdu netuším proč si komplikujete život…
  …říkejte tomu popravdě – Chazarstan.

 10. m napsal:

  Chazarstan už má rabín Kolomojský na Ukrajině.

 11. Šmuel Tydlitát napsal:

  A což třeba rovnou:
  Obřezaná Čechopyje?

 12. kleberstein shmoa zpravodaj pro velky israel-kokota napsal:

  Treba v nasem jazyce czechipiccaschlomostein

 13. ctenar listu napsal:

  Jak rikal kolega Travnicek „kdyz ja budu chtit tak se pica bude psat s tvrdym y „. V dnesni dobe ovsem nikdo nevi kdo ma picu ci ptaka chodi se hodne v suknich a do doby nezli se klepe na dvere (jako Strauss v NY) se to ani nepozna ,i kdyz v pripade soudruzky Christine Lagarde nevim ,casto je asi neoholena a tak si taky nejsem jist zda neni transsestra

VLOŽIT KOMENTÁŘ