ČS landsmanšaft: zrušme Klausovy dekrety. Navraťme majetek Čechoslovákům

V poslední době sílí aktivitiy Československého landsmanšaftu. I veřejné mínění začíná být pomalu nakloněno myšlence, že majetek Čechů (a Slováků) by měl nově připadnout Čechoslovákům, tedy lidem, kteří nesouhlasili s rozdělením Československa a cítí se být občany obou států (nezřídka jde o pocit podobný šlechtické nadřazenosti).

Blava Pozsony, obergruppenführer ČS landsmanšaftu, argumentuje: «Klausovy dekrety jsou čiré zlo. Naštěstí dnes se již ví, že ve vile Tugendhat hrozil Klaus Mečiarovi tenisovou raketou, pokud jeho dekrety, požadující okamžité roztržení dvou států a propadnutí majetku Čechoslováků nově vzniklým Čechům a Slovákům, nepodepíše. S touto historickou křivdou, prosazenou brutálním nátlakem, se nemůžeme smířit. Věříme, že nám nyní český stát – a když ne on, tak soud ve Štrasburku – dá zapravdu, a Čechoslovákům bude navrácen jejich majetek. Jde vlastně o veškerý majetek, který prokazatelně vznikl mezi lety 1918 až 1992. Jsou to tedy pole, louky, lesy, domy, osoby… Více nežádáme, co vzniklo po 1. 1. 1993 je pro nás svaté. Ledaže by šlo o pěkné dívky, vhodné na převýchovu pro myšlenku Čechoslovakismu; tato výjimka v restitučním zákoně zřejmě bude…»

Na dotaz redaktora, zda to nebyl právě Pozsony, kdo kráčel v horkém federativním létě 1992 v čele iniciativ za rozdělení, pod heslem «Pomlčka nestačí!», Pozsony odpovídá: «Tehdy byla složitá doba. A stejně je to už dávno promlčeno. Dnes nás zajímají české a slovenské majetky. Vy byste si nechtěl v těžké době bezpracně přilepšit, víte-li, že pravda je na vaší straně?»

Odkud se ti Čechoslováci najednou vyrojí? «Skutečně odevšad!» ožívá Pozsony. «Rozjíždíme grantový program ‘Buď Čechoslovák’. Za drobný finanční příspěvek v sobě jistě každý nalezne aspoň kapku federativní krve.»

«Každý si pak bude moci nárokovat majetek, který nyní vlastní Čech (nebo Slovák), a nikoli Čechoslovák. Při rozhodování o oprávněnosti restituce by se měl každý Čechoslovák řídit heslem: ‘Kdo je Čech, určím já.’ Češi mohou jedině vydělat, přistoupí-li na požadavky Čechoslováků dobrovolně. Například je necháme naživu,» vypočítává benefity nových pořádků Pozsony.

Nepůjde snad nakonec o bratrovražedné spory o majetky, založené pouze na nepatrném osobním názoru? Neobjeví se ve státě – kdysi českém a slovenském, nyní opět československém, alespoň co se týče majetkových poměrů – chaos a nepořádek, zrovna v dnešní těžké době, kdy je takových průvodních jevů rozkladu státu nejméně třeba? «Čechoslovák byl na bordel zvyklý 74 let,» odbývá strach Pozsony.

Při pohledu na některé vůdčí představitele ČS landsmanšaftu člověka napadne, že si nežijí zrovna špatně, pokud tedy zrovna nemají poruchu trávení, na kterou se vymlouvá kdejaký sádelnatec. «Moje postava nakynula z těch lží, kterými nás český a slovenský stát krmí. Že prý dnes žádní Čechoslováci neexistují, a ta hrstka se stejně dávno smířila s novým uspořádáním. Pche! To se tedy ještě uvidí! Až budu moci být znovu Čechoslovákem, má kila se opět rozpustí. Udržet myšlenku Čechoslovakismu bude stát energii, kterou jsem rozhodně ochoten vydat!»

Nebojí se Pozsony řetězové reakce, kdy po prolomení Klausových dekretů by mohlo dojít i na prolomení Masarykových dekretů, a tak dále? Potomci rakouskouherských uhelných baronů a dalších průmyslníků by se také mohli přihlásit o majetky, zpochybnivše status celého moderního československého státu, utvořeného v roce 1918. Jistě se jim nebudou zamlouvat byty, nemocnice a školy, nyní (vy)vlastněné Čechoslováky, postavené na zasypaných dolech a továrnách?

«Ano, boj Čechoslováků s Rakouskouheráky bude těžký,» přiznává Pozsony. «A s Turky, Švédy… Kelty…», vypočítává namátkou.

A jak to bylo doopravdy? Takhle a takhle.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ