Český čas

Tak už je to rozhodnuto. Češi na to opět vyzráli. Věčné neplodné debaty o změně času, která je pravděpodobná tím méně, čím více se o ní diskutuje, snad jednou provždy konečně uhasly.

Česko si hodlá ponechat starý dobrý zvyk neochvějných šoustačů hodin a každý Čech tak bude i nadále věrným služebníkem svých ciferníků, o něž bude vždy nejméně dvakrát ročně pečovati popohnáním zobrazovaného údaje o hodinu tu vpřed, tu vzad, podle aktuálně platného bontonu.

Není divu: v nedávné anketě pro Český rozhlas vyjádřilo přes 90 % Čechů obavy z možného zániku posouvání času. Lidé si na tuto bohulibou praktiku zvykli a začali ji vyžadovat. Psycholog Jeroným Klimeš to přirovnává k tomu, když dítěti seberete jeho oblíbenou hračku. «Na to přece nikdo nemá srdce! Proto taky 90 % Čechů dětem hračky krade a týrá je i mnohými dalšími způsoby, zejména bitím a podvýživou.»

Expertka na posouvání ručiček Helena Illnerová přikyvuje: «Pokud by se přenastavování hodin zrušilo, lidé by propadli depresi a alkoholu. Zcela jistě by přibylo masových vražd. Přeci jen, posouvání času je jediná jistota, která se jako červená nit s námi táhne už 40 let, od nejskvělejších dob reálného socialismu,» připomíná světoznámá vědkyně.

Česko však nezůstane vězet v normalizačním bezčasí, ale posune svůj čas nově o hodinu zpět. V létě tak bude platit Jáklův, boží, čili «normální» čas, zatímco v zimě přijde ke slovu opravdový zimní čas, který naposledy pobavil český lid na Silvestra 1946.

Lídr pirátů Ivan Bartoš k tomu dodává: «Samozřejmě jsme mysleli především na internetové diskutéry. Ti by se nyní mohli cítit ohroženi na životě, pokud by v online diskusích už nemohli vítězoslavně vypisovat, že žádný zimní čas neexistuje. Čas v zimním období proto ani nyní neponese název zimní, nýbrž – supernormální

Přijatý návrh je nejšířeji přijatým kompromisem. Odboráři ze Škodovky přirozeně požadovali, aby supernormální čas platil už v létě a v zimě byl zaveden supersupernormální nebo dokonce supersupersupernormální, neboť podle nejnovějších výzkumů má otrok kvapit na šestou do práce, když mu slunce do kroku září nejsilněji, to jest v astronomické poledne.

Velmi progresivní návrh, prosazovaný i odbornou veřejností na XVII. fóru «Česká montovna», však narazil na nečekaný a nepřekonatelný odpor Poláků, kterým se nezamlouvalo hned po večeři vyrážet na ranní šichtu do Česka.

Mladoboleslavské odbory se však nevzdávají a volají po maximálním ztížení přijímaček na gymnázia, aby mohl být výpadek nepoddajných Poláků případně nahrazen českou námezdní silou.

Samotná Škodovka hodlá jít v bezpečnosti, uživatelském komfortu a plynulosti provozu již tradičně všem příkladem. Vyvíjí imobilizér, který dříve než v astronomické poledne vůz nenastartuje a také bude spojen se všemi semafory, které až do 12:00 (tj. nově 5:00) zablokují veškerou dopravu pod hrozbou pokuty 10 000 Kč každému rannímu ptáčeti, které represivním orgánům věrohodně neprokáže, že někoho nevezlo do špitálu k urgentnímu pouštění žilou.

Zatím byl však, jak již bylo řečeno, schválen kompromisní návrh, tj. UTC+1 v létě a UTC+0 v zimě.

Zejména v zimě může Janu Zieglerovi, ale i mnohým dalším světoobčanům, činit určitou potíž dvouhodinový rozdíl vůči bolševickým, komunistickým, putinovským, zaostalým asijským despociím typu Německa a Rakouska a hodinový rozdíl oproti Polsku a Slovensku. Ale: když se kácí les, létají třísky. Své nejskvělejší časové pásmo, bohapustými Poláky přezdívané již nyní posměšně «český čas», si rozvracet nedáme.

Jenom v superlativech se o českém čase vyjadřuje Amnesty International a všechny sorosovské neziskové instituce, stejně jako pražské kavárny a všechny úřady. Šimon Pánek z Člověka v tísni potvrzuje: «Jak nejlépe dát světu vědět, že Česko dělá pro privilegované skupiny tzv. utlačovaných občanů první poslední? Což není to pro každého imigranta krásný pohled, když já v Praze, jakmile odbije poledne, po dvou hodinách tvrdé dřiny, zpocen z přemíry myšlenek a slov, mátožně opouštím svůj business či kavárnu, když kolem mého Audi A8 se míhají orosené tramvaje s relaxovanými usměvavými lidmi, kteří spěchají do svých kamenolomů, aby dvanáctihodinovými směnami nakrmili hladovou republiku; mě i uprchlíky z Řecka nebo Sýrie?»

S novou úpravou času je proto spokojen i Dan Ťok, ministr padacích mostů. «Ráno za tmy pojedou do práce jenom ti, kteří opravdu makají, provoz na silnicích se tím výborně zklidní. S ostatním póvlem ať se klidně potopí všechny přívozy.»

Prezident Miloš Zeman je ještě konkrétnější: «90 % českého obyvatelstva jsou zmr⁠di, pro které je *jakýkoli* čas luxusem, který si nemohou dovolit. Sakra, tato pitomá země si zaslouží mít svůj zku⁠rvený čas.»

Euro⁠poslanec Luděk Niedermayer, který český čas pomohl prosadit, navzdory značnému údivu Bruselu, jinak přirozeně nakloněného nejzvrhlejším úchylkám, k tomu skromně dodává: «My jsme Čechům – těm českým čeledínům, jak říká pan Menzel – zařídili, že je nesežere Putin a hned po práci budou moci blaženě usnout, neboť jim ani nic jiného nezbyde. Líbejte nám nohy.»

Nestor Nešpor, přední český lékař, neskrývá vzrušení a odhodlaně dodává: «Nepochybuji o tom, že český čas má příznivý vliv na velikost pyje u chlapců a přírustek u krav a žen v produktivním věku. S kolegy jsme se jednomyslně usnesli, že ve svých průlomových publikacích, které mezi světovou odbornou veřejností, zejména v poválečném Brně, vzbudily značný ohlas, začerníme slova «antabus», «elektrošoky» a «práce v uranových dolech» a nahradíme je souslovím «český čas».

Věra Jourová už chystá sugestivní eurokampaň zaměřenou na prevenci sebevražd a kanibalismu, která by měla přesvědčit ostatní evropské země, aby změnily svůj čas po vzoru Česka. Hlavními hesly kampaně, sponzorované mladoboleslavskou automobilkou, jsou: «Český čas – je to na každém z nás» a «Slunce nad šťastnou Evropou zapadá v poledne».

Není vyloučeno, že při zavádění nového času v ČR se vyskytnou určité menší komplikace; zcela jisté je však v tuto chvíli jenom to, že všichni pachatelé občanské války za nějaké dva roky drtivě uspějí v parlamentních i prezidentských volbách – se svým skvělým programem změny času.

Doufejme, že se konečně podaří dostat Česko, ale i celou Evropu, zpět na odsluní, kam dávno patří.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ