„Chudák“ Bohuslav Sobotka. Tedy podle médií

ŠvábBohuslav Sobotka tohle, Bohuslav Sobotka tamto. Blíží se volby, tak není divu, že média vytahují fackovacího panáka, který má podle jejich předpokladů ČSSD prohrát volby. Martě Davouze prý připomíná Sobotka robotka (MfD 8.8.2013), prý jen opakuje fráze. Jistě, komu ho nepřipomíná. I mně ho ukrutně připomíná. Protože ale na rozdíl od Marty Davouze vidím dál než na první dojem, je tento můj postřeh k hodnocení B. Sobotky zcela irelevantní.

Sobotka představuje politiku v jejím původním slova smyslu, tedy jako klání založené na idejích, kde mají zvítězit představitelé nejbystřejší a pro stát a národ dlouhodobě nejprospěšnější myšlenky. Bohužel jsme si na to, co politika znamená, fatálně a naprosto odvykli, takže tyto principy pokládáme za směšné, stejně jako jejich představitele.

A tak mediální komentátoři, tedy ti, kteří neříkají nic objevného, ba překrucují skutečnost, aby vůbec dostali zaplaceno, buší do B. Sobotky. Nejprve ho měli za blázna, který měl podle jejich fabulací rozvrátit ČSSD. „Co ten Sobotka blbne, vždyť jde do boje proti zemanovci Haškovi; levice by přece měla být jednotná!“ Jistě, takzvaní pravicoví, ale spíše pravicující komentátoři jsou ti praví na hodnocení toho, co by takzvaná levice měla nebo neměla. Ale čtenost jistě rostla, pod vlivem vybájeného pnutí unitř ČSSD. Živě vidím, jak si asi nepracující pražská inteligence pobrukovala s komentátory: „Bať, bať! Ten Sobotka se zbláznil, ještě že v Praze máme samé naprosto opačné, moudré věci, jako TOP09 a Modré zóny.“

Pak se hlasovalo o důvěře vládě; Rusnokova vláda, což je vlastně docela mdlá Fischerova úřednická vláda v bledě Mynářovském, ji nakonec nezískala, ale to nijak nevadí, protože bude vládnout, dokud si to prezident Zeman bude přát. Z těchto nových poměrů jsou tzv. pravicoví komentátoři zděšeni, ale zároveň proti nim příliš nevystupují, protože si uvědomují, jaké by to bylo terno, kdyby se dostal k moci jejich tábor (tedy morálně vyžilá a vyprázdněná individua, která posledních 20 let dovedla zemi na pokraj zkázy; myslím že je v duchu paušalizace mediálních onucí mohu nazvat Antizemanovci, Kalouskovci a Schwarznebergovci), který by, opřen právě o tyto poměry, které by ještě utužil, nerušeně vládnul.

Zpět k Sobotkovi. Hlasovalo se o důvěře pro dost podivnou Rusnokovu vládu, jakkoli její maskot (Slováci dokonce hovoří o bílém koni Rusnokovi, a já jim zkrátka musím dát za pravdu) dokáže hovořit velmi rozumně. Pro ČSSD byly všechny možnosti špatné, hlasovat proti, pro, nehlasovat. Nic by se tím hlasováním nezměnilo. Co hůř, všechny možnosti byly pro ČSSD špatné i z mediálního hlediska. Mediální švábi si vyberou kteroukoli, a zdůvodní, proč právě ta byla horší než všechny ostatní.

Tak se Bohuslav Sobotka rozhodl přesvědčit ČSSD o nehlasování pro Rusnokovu vládu. Logický krok. Lze totiž očekávat, že z řad tzv. pravice se ponese zuřivé, halasné „NE!“, neboť ta nemá sebemenší zájem podporovat cizí vládu, tzv. pravice chce vládnout sama. Řvoucí „NE!“ možno v tomto případě přeložit: „Chceme zůstat u koryt!“ Rusnokova vláda je vyloženě špatná, lhostejno, že ji sestavil ten „správňák“ Zeman. O tom, že se v politice mýlí, napsal knihu. Proto neměla ani ČSSD ji důvod podporovat, jakkoliv Rusnokova vláda má – hlavně mediální, a především falešnou – nálepku tzv. levicové vlády. „NE“ vládě od ČSSD by ovšem znamenalo zařadit se po bok ODS, která ostentativním odporem hlasuje ze zištných důvodů. Tak chtěli sociální demokraté odejít ze sálu. Velmi logický krok, opakuji.

„Bohuslav Sobotka nemá názor!“, „Tak buď ANO nebo NE!“, zněly hned prosté výkřiky nejhlasitějších komentátorů pod články na idnes, povětšinou dobrovolně se řadících k české tzv. pravici. Důvodně pochybuji o tom, že zrovna všichni tito agitátoři si vystačí pouze s kategoricky pevným „Ano!“, případně „Ne!“. Všechno špatně, Bohuslave Sobotko!

Nakonec zvítězil schematismus nad idejemi, takže tzv. levicová ČSSD hlasovala pro levicovou Rusnokovu polovládu, jak se od ní čekalo. Aby nikoho neurazila. Všechno špatně, Bohuslave Sobotko! „Proč ten obrat o 180 °?!“ Čeští tzv. pravicoví komentátoři si opět mohou uřvat krky, když Sobotku prohlašují za nerozhodného chudáka. A že prý takhle ne, že jestli to takhle půjde dál, tak „nerozhodný“ Sobotka prohraje ČSSD volby. V tomto duchu můžeme číst názory v plátku „Přání otcem myšlenky DNES“, ale i v mnohých jiných.

Jak by taky ne, je třeba hledět si druhých a nevšímat si toho, jak se zatím na vysokých pozicích rozsemeňují podivní Mynářovci za SPOZ, kteří by bez prezidenta Zemana mohli leda sedět v koutě, a v jaké zvláštní tichosti zatím kují pikle bohatí Babišovci. Asi nás čeká pěkně slizká bitka SPOZ proti ANO2011, tak nás média nechtějí otrávit předem.

Bohuslav Sobotka zatím představuje politiku v její ryzí formě, na niž jsme si odvykli. Na českém politickém pískovišti, které bylo tak řádně ohraničeno, omezeno a zmenšeno už krátce po listopadu 1989, že je na něm snad jediné zrnko písku, koná v rámci takto omezených možností nejlepší službu. Všechny ostatní subjekty na české tzv. politické scéně by na to poslední zrnko demokracie nechali nepřetržitě defekovat psy z širého okolí. „Hle, už nemáme zrnko demokracie, již jí máme celou hromadu!“ Ano, vinna je i KSČM, která se zakuklila na svých jistých pozicích a nijak nezasahuje do dění.

ČSSD jako jediná ještě hru na demokracii bere vážně a je za to bita. Většinou navíc z naprosto irelevantních důvodů, jako že její představitelé mají rovnátka, nebo nemají vlasy. To jste to dopracovala, média.

Z celého srdce si přeji, aby nejbližší volby vyhrál nějaký teoretický subjekt, který by byl všem těm, co tento stav dopustili, solí v očích snad ještě desetkrát palčivější, než je jim teď ČSSD. Klidně by s ČSSD mohl být v koalici. Každopádně by bylo očišťující, kdyby se ten subjekt konečně nebál převést svou brilantní argumentaci a ideje do podobně brilantní praxe. Měřit všem stejným metrem znamená měřit adekvátním metrem. Protože někteří jsou o dost horší než jiní, měl by se na ně vzít pořádný metr, což nyní není možné, ba zdá se, že to není možné záměrně a už celé dekády. Zatím se válíme v bahně a uctíváme opilé blázny jenom proto, že líp vypadají. Všeobecný zájem o znovunastolení objektivního vnímání reality by se neměl ohlížet na prostředky, kterými bude dosažen.

EDIT @ 28. 10. 2013:
A boj proti Sobotkovi pokračuje na nové úrovni, Hašek se Zeman piklí proti němu. Inu, politika.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ