Cikán že nemůže mít stavební fakultu?

Já vám tedy tvrdím, že může.

Stavební fakulta v Brně. Označeno místo dekonstrukce.

Stavební fakulta v Brně. Označeno místo dekonstrukce.

V jedenáct večer jsem jednoho viděl, jak postává před budovou této fakulty, hned naproti fakultě právnické. Stál u okna a čímsi se tam zabýval.

V první chvíli jsem se domníval, že je to obyvatel domu, snažící se napravit jeho technický nebo estetický stav, nicméně pak mi došlo, že, zvlášť v těchto případech, tedy když osoba mlátí v hloubi noci do parapetu, bych měl zkusit uvažovat jako většina lidí, a nikoliv jako uvažuji já.

Tím jsem mohl zavrhnout myšlenku, že dotyčný chce svou činností parapet opravit (jako bych toho byl schopen já, kdybych šel třeba o půlnoci kolem domu, a všiml si, že parapet z něj křivě trčí, tedy pokud bych zjistil, že oprava jeho estetické funkce by vyžadovala pouze trochu hrubé síly), a naopak jsem pojal podezření, že se chce parapetu zmocnit.

Skutečnost mi dala za pravdu. Prošel jsem kolem té znepokojivé osoby po druhé straně ulice, to už mi bylo jasné, že je to cikán (chvíli si pro sebe cosi hudroval cikánštinou, tudíž se mi zcela dobrovolně etnicky představil), pak jsem se zastavil a pozoroval ho.

Pojednou, z fyzického vypětí, táhle zafuněl, a ulicí se naposledy rozlehl plechový šramot. Snad ještě předtím, než mi z toho zvuku bylo jasné, že parapet konečně povolil, cikán s dobře 150cm plechem zmizel za rohem.

Popošel jsem pak k inkriminovanému místu, kde teď pod oknem zela ve zdi díra, uznale pokýval hlavou, a poté se také vytratil.

Cikán může mít stavební fakultu. Kousek po kousku.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Obyčejný život se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ