Čínský smrad

28. 12. 2017

  • Denně jsme zavaleni zprávami o výrobcích obsahujících ftaláty, které jsou nebezpečné obzvláště při styku s lidskou pokožkou. V takovém případě jsou prý často až karcinogenní.
  • Možná je to samozřejmě všechno hoax – jako dnes většina zpráv – a žádné ftaláty neexistují, a pokud přece, jsou naopak tím nejúčinnějším lékem proti smrtelným chorobám.
  • Nicméně: Společným jmenovatelem těchto zhusta laciných výrobků je štiplavý zápach, který se z nich line.
  • Jak by ne – většina z nich byla vyrobena v Číně z několikrát recyklovaných plastů nevalného výběru, zahrnujícího např. i základové desky počítačů, a tím i těžké kovy. Ale mnohdy i daleko horší věci.
  • Jako by se všichni výrobci světa domluvili, že každý výrobek musí povinně obsahovat kus páchnoucího plastu či gumy – i ten, na kterém nic takového být nemá a ani nemusí. Zejména pak ten, který přichází do styku s lidskou kůží či sliznicí. Profesionální bořiči «mýtů o spiknutí», kde jste?
  • Probíhá tu snad celosvětová genocida pomocí jedovatých plastů?
  • Tak či onak, každý máme spoustu takových výrobků doma. Zakoupily je naše těžce pracující ženy, matky či otcové, protože ty krámy byly levné. Podobně jako na horníka zbývá levný alkohol vyrobený z brzdové kapaliny.
  • Koncem osmdesátých let vedl jednotně špatný stav životního prostředí Čechy na náměstí, aby o čtvrt století později mohl každý spokojeně mít své soukromé Neratovice u sebe v kuchyni a obýváku.
  • Protože nikdo jiný to za nás neudělá a výrobky nezkontroluje, nechť je tento seznam alespoň teoretickým podnětem pro měření obsahu ftalátů a jiných škodlivých látek v uvedených výrobcích.

Lidl Stánek / kartonová vanička na malá rajčata / srpen 2021 / pozn.: obyčejná kartonová vanička je, snad aby vypadala luxusněji, celá potištěna černou barvou, která nezdravě páchne jako spálený plast či toner tiskárny. I rajčata nasákly tím odérem. Vše je korunováno číslem 13, vyraženým na vaničce.

Rohnson R-770 / rychlovarná konvice / 2015 / pozn.: jedovatý smrad rychlovařeného plastu vzbuzuje vážné pochybnosti o zdravotní nezávadnosti čínského výrobku

Elektrobock BPT21 / bezdrátový termostat / 2015 / pozn.: jedovatý, těkavý smrad rok zamořoval celou místnost; i po letech je poblíž výrobku stále patrný

Emos KB-2137 / svítilna / 2015 / pozn.: laciný výrobek z páchnoucích čínských plastů

Ikea VÖRDA Nůž 14 cm / kuchyňský nůž / 2017 / pozn.: «Rukojeť je vyrobená z materiálu, který umožňuje pevné uchopení.» Páchne na dálku; jedovatý smrad ulpívající na rukou vzbuzuje vážné pochybnosti o zdravotní nezávadnosti

Trixie kočičí miska nerezová / 2015 / spodní okraj misky potažen páchnoucí černou gumou, na první pohled nevhodnou pro mytí v horké vodě

Seznam Čínského smradu není konečný a vzniká za přispění dobrovolníků.

Že nějaký výrobek jedovatě páchne, možná v některých případech nemusí ze zdravotního hlediska nic znamenat.

Pro nás to však znamená, že žijeme v době, která škodlivě páchne. Na rozdíl od voňavých staletí před smrtící vlnou «pokroku», která přinesla laciné jedovaté pseudomateriály a nejkratší záruční lhůty v historii lidstva – a s tím vším spojený stres a zhoubné choroby.

Vaše úlovky uvítáme na emailu
r1(zavinovačka)seznam(tečka)cz

Poslední aktualizace: prosinec 2017

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 4,67)

-


Loading ... Loading ...

VLOŽIT KOMENTÁŘ