Článek „Hitler je gentleman“ (konečně a doopravdy) nalezen

Ferdinand PeroutkaČlánek s formulací «Hitler je génius» (tedy nikoli gentleman) byl nalezen. Zda jde o článek, který Miloš Zeman četl, nechme na prezidentovi; pravděpodobně však ano.

Jaký to «div», že nalezení článku proběhlo způsobem popsaným už dříve v mém komiksu – stačilo zkrátka zapátrat v tom správném archivu cenzurovaných vydání.

AH 010: Prezidentova odměna (klikněte pro zvětšení)

AH 010: Prezidentova odměna (klikněte pro zvětšení)

Aktualizováno.
Poměrně dobře to zhodnotil Anastacio Marquez na facebooku Ve veřejném zájmu:


Článek nenašel vydavatel obnovené Přítomnosti Matěj Jan Stránský ani Peroutkova vnučka Terezie Kaslová, kteří by k tomu měli mít největší vlohy, nýbrž Ústav pro českou literaturu. Facebooková stránka ÚČL V obecném zájmu, která je i upoutávkou na stejnojmennou knihu o historii české cenzury, o nálezu referuje podrobněji.

Sláva nálezcům a prezidentovi Miloši Zemanovi, který měl zase pravdu. Nečest běsnící diskusní kavárně, která se již na Peroutkův neochvějný článek snaží roubovat své fantasmagorie, aby již tradičně za každých okolností plivala po prezidentovi.

Aktualizováno.
Vrtá ve mne malá pochybnost, zda nalezený článek je skutečným Peroutkovým článkem, a ne jenom nějakým virálem ÚČL. (Jeho znění – a zejména závěr – mi připadá na Peroutkovy poměry nezvykle patetický.) Doufejme však, že nikoli…Související články:

Sdílet moudrost:

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

14 komentářů u Článek „Hitler je gentleman“ (konečně a doopravdy) nalezen

 1. Je mi na bliti.. Mam cesky pas, ale kdyz vidim co se tam dnes deje, ani tam nechci na navstevu

 2. Ctu rad zpravy napsal:

  Radi blektaji ze to byl mistake ,ne nebyl ,ani Vietnam ani Chavez (puc) ,nic neni mistake (omyl) oni to maji peclive promysleno. Zde Clark?? blije jak tech 7 zemi behem 5 let bude zpacifikovano .Co slovo to lez.
  https://www.youtube.com/watch?v=2DJ–Z3lvaQ

 3. Jmenuji se Petr Kott, pro koktave Petr napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=_k2Avo3ajZc
  Velmi dobre- Pravda zvitezi. Karel Marx v.r.

 4. Mam je rad napsal:

  „Na kazdou svini se vari voda “ to jsme dnes sledovali kdyz Hillarii mleli ohledne Libya .Tato predkuracka blekotala a blekotala . V podstate vyslo najevo ze ona a spolek za ni organisovala zniceni teto zeme v cele s Khadafim ktery vyzvihl zemi na uroven a kde meli lid pravo (viz zelena kniha) a z pouste udelal urodnou zem . jako vzdy juesej se odmenila vrazdou (vrazili mu nuz do rite .) Podobne pracovala v zajmu Bildebergu i krasavica -maskara skoro presidentka CR Majdalena ktera se odvdecila Jugoslavcum kteri ji jako zidovce pomohli . Porad stejna pisen.To jiz neni k placi to je k pobliti,vazeni . Lzida NatahniHnatu musi jiz napominat i Kerry aby stale neblekotal o holokaustu ze uz to nikdo nezere . Nikdo nas nema

 5. Mam je rad napsal:

  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/10/6630-libye-od-nejbohatsi-africke-demokracie-k-raji-teroristu-sponzorovanemu-usa-nato.htm
  Toto je zhruba clanek o situaci o ktere jsem se zminil v predeslem komentari. Hillarie pri onom vyslechu blekotala o tom ze tam je konecne demokracie a lid dycha svobodne.( Lybie je striktne jeji prace z doby kdy byla ministryne zahranici USA)Jak by ne kdyz manzel (jez uctuje za blaboly trvajici cca 45 min 50 000$) jez s Majdalenou nechal bombardovat“ democraticky“( jak ozralec Vasek Sasek ze sebe dostal kdyz nebyl uplne mi Jugoslavii a vlaky plne lidi . Koho prikazy tito lide plni ? Bill kurba vystudoval za zidovsoke penize nejdrazsi university a tak oba slouzi do roztrhani tela. Udajne vse ridi Magnum 12 !! 6 z Pentagonu 6 ze CIA

 6. Mam je rad napsal:

  pardon, 500 000$ uctuje Kurba Bill jeho prijmy od doby kdy skoncil kourenni s Monikou a dal pardon nejvetsimu zlodeji jez stejne do Ameriky nikdy neprijel zpet jistemu Richovi alias Reichovi ( jez se presunul z Davosu do Phy kde si najmul zamecek Zbraslav a nikdy rent nezaplatil a zalozil s kumpany Karlin reality)cini nyni jiz pres 200 milonu $ a to v dobe kdy odchazeli s ostudou resila media jak chudci ze zaplati ten dum za 8 milionu . Neni to legrace ,to vse ??? A co na to ti duchodci kteri na stara kolena museli diky temto hyenam opustit sve byty a vse predat do onech pazour ze kterych caka kreff

 7. pacifista napsal:

  milous je genius. a svym zpusobem i gentleman.
  vcera na sputniknews byl Kharl Schlafenberg von Bildaberg odhalen coby “ rafinovany inteligent “ . to je tedy idiom ! (?)
  http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20160127/2224735/proc-zeman-vzpomnel-samopal-kalasnikov.html

 8. Palenik Hus napsal:

  nechapu, pane Sidor (a komentujici), jak si muzete delat prdel z fenomenu tak tragickeho, jako je ta chatra chazarska prevlecena za zidy a zidovice !!!
  me je z toho blivno !

 9. Shaalom Tydlitach napsal:

  Paleniku, co kecas ?! si pamatuju,jak ses bavil u tohohle Hevera.. mimo jiny ses chechtal jak starej Homolka, jak Sidor skvele vystih’ ty chazarsky mordy.. !! este’s rikal „Hever must go on“..

 10. Schwarze Sonne scheint nicht napsal:

  “ Kdo sdělí, že Peroutkovu dceru Evru si vzal za ženu Richard Bienert ml.,
  syn Richarda Bienerta st., který byl dne 19. ledna 1942 jmenován v
  protektorátní Krejčího vládě ministrem vnitra.Od 12. března téhož roku byl
  zároveň náměstkem ministerského předsedy. Nakonec se 19. ledna 1945 stal
  krátce do 5. května 1945 i předsedou vlády. Zároveň s funkcí
  protektorátního premiéra vykonával stále i funkci ministra vnitra. Jako
  jeden z mála (bylo uděleno cca. 30ks) obdržel vysoké protektorátní
  vyznamenání – Svatováclavskou orlici I. stupně se zlatým věncem. Byl také
  členem delegace, kterou koncem dubna 1945 vyslal K. H. Frank na Západ s
  nabídkou separátníh o míru a společného boje proti SSSR. Dne 31. července
  1946 byl Národním soudem odsouzen za kolaboraci s nacisty.“ …

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/kdy-se-media-konecne-pusti-do-exprimatora-kasla-a-terezie-kaslove/

 11. Schwarze Sonne scheint nicht napsal:

  zajimalo by me, co na mem poslednim komentu nebylo kosher, admine

 12. Schwarze Sonne scheint nicht napsal:

  omyl, chyba v matrixu. omlouvam se a prosim temito dvema posl. komenty nezasirat zdejsi plodnou vymenu, i smazat. dekuji

VLOŽIT KOMENTÁŘ