Co bylo dřív?

Judith DurhamDnes, kdy tzv. západ je zcela vyčerpán a zničen hegemonií Spojených států, k nimž vzhlížel jako ke zdroji vší inspirace, nezbývá mi než konstatovat, že tomu tak bylo víceméně odjakživa.

Východu vždy stačilo pokojně existovat. Byl to západ, kdo se mohl přetrhnout, aby si dokázal svou technologickou či dokonce kulturní převahu. Před padesáti lety se mu to občas sem tam ještě i podařilo – to bylo v letech, kdy vztah západu s východem nebyl skrze média a globální ekonomiku (přese všechna úskalí «Studené války») vyhnán do zběsile konfrontačního tónu; v letech, kdy se západ nebál vidět ve východu inspiraci a partnera.

Jednoho dne ovšem přišel člověk jménem Ronald Reagan, a trpké plody jeho pokusu o světovládu, který tak tak že neskončil jadernou zkázou, sklízíme dodnes. A že měl od té doby další zdatné nástupce, výnosy byly rok od roku vyšší. Selfie tyčkami, kvadrokoptérami pro psy, vraždícími drony a vousatými zpěvačkami jsou dnes bohatě zásobeny sýpky všech «demokratických» zemí…

Takže:

Kopie: 1967, Austrálie (The Seekers: The Carnival Is Over):

Originál: 1908, Rusko (Степан Разин):

Kopie: 1968, Velká Británie (Mary Hopkin: Those Were The Days):

Originál: 1925, Rusko (Борис Иванович Фомин: Дорогой длинною):

Bonus:

Originál: 1965, Austrálie (The Seekers: A World of Our Own):

Kopie: 1970, ČSSR (Rangers: Škatule):

P. S.: Těší mne pochopitelně velice, při mém úsilí nedělat zde reklamu čemukoli americkému, že Jíťa Durhamová je Australanka a Maruška Hopíková Velšanka. A ano, často lituji, že jsem se nenarodil o 50 let dříve. «We’ll build a world of our own that no one else can share. All our sorrows we’ll leave far behind us there.» Ano! Z toho musí být Rejžek naruby a ještě vzhůru nohama…

P. S. II: Zvláštní dík patří Českému rozhlasu České Budějovice, který dne 6. 11. 2015 hrál Škatuli, což mne při mém zaujetí 60. léty neprodleně zavedlo k originálu, načež i k dalším zde zmíněným písním.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 1,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Hudba, Krása, umění se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

3 komentáře u Co bylo dřív?

  1. Ctu rad zpravy napsal:

    Reagan byl democrat potom republikan ,predtim byl vudce unii ktere Ameriku prakticky financne znicily nehlede na to ze byly rizeny Mafii zidovskou kterou peclive vybudovali nastupci AlCapona ,Lansky a dalsi borci viz Wikipedia.Reagan byl cele druhe obdobi tj 4 roky mimo realitu ( dementia a Alzheimer ( to verejne potvrdil jeho teply syn z manzelstvi2 )prakticky vladla Nancy a hosi kteri privedli svet do nynejsi situace . opet zidovska mafia jako ostatne vsude (Wolfowitz ,Perle Rumsfeld Kristol Cheney a dalsich par spratku kteri vytvorili doktrinu o naproste nadvlade nad svetem ,cimz se temer naplnili sny z Basileje (Protokoly zidovskych mudrcu) jez se snazi zide popirat a prohlasuji je za podvrh (asi jako byl Trotsky-Trocky -ve skutecnosti to byl zid z New Jersey jmenem Bronstein jez byl do ruska vyslan bankerem s lodi plnou zlata . Stejne jako Rohm Emanuel je Emanuel ,je to Smulewitz jez bojoval za Israel pozdeji se motal v W. H . jako nejvyssi poradce. A to je kolem dokola porad stejne pisen .Lez a lez jako vez a kdyz tak aspon pololez jez se hodi do tak zv Public relation -propagandy to slovo se nesmi uzivat neb Goebbels pajdavy byl mistrem a ministrem propagandy . To porad stejna pisen a proto se tak boji Trumpa ktery rika veci verejne jak jsou .(problem je ovsem ze opet zpevak pisni zidovskych) a tudiz bude zpivat tak jak mu budou diktovat hosi z AIPACu coz je vlastne totez co byl v Ceskoslovensku Heinlein a jeho hodni hosi. A aby lide pochopili co je New word order tak kratke vysvetleni: Po dohode USA a Anglie ktera s kolonizaci ma dobre zkusenosti se rozhodli ze vlastne zkolonisuji svet (Nafta a nove smlouvy (tajne) jako ty dve posledni -jedna na Evropu druha pro Asii. Zverejneny maji byt 4 roky po podepsani -proste demokraticky a verejne jako vse . Je zajimave ze jsem zde nikdy necetl nazory at blbe ci nejake asi proste jak jsem zde kdysi cetl o ceskem narode -prizdisraci jak prilehave ze pane Sobotka a havloidi??

  2. Vanak napsal:

    J. Durham je moje už dlouho oblíbená zpěvačka. Občas vlezu na Youtube a nábožně poslouchám její nádherný hlas… Jsem rád, e nejsem sám..

VLOŽIT KOMENTÁŘ