Co nás čeká v roce 2013? Samý dobrý věci

Hned zkraje bude na Hrad navolenej Schwarzenberg. Ó, jak budeme všichni rádi, že jsme tak moudře rozhodli! Hlavně to budou psát v novinách, jak bysme na sebe měli bejt hrdý. Budeme moct bejt na sebe pyšný ještě o to víc, že Schwarzenberga zvolíme v „přímý volbě“, kterou nám naši mocní ušili na míru, abysme mohli svobodně vyjádřit svůj názor: „lid si to žádá!“ Všichni jsme chtěli prezidentem polozmagořenýho nečeskýho feudála; teď už máme, co jsme chtěli. Skvělý!

Trochu škoda bude, že potom se Schwarzenberg totálně propadne do země, aby nepřerostl přes hlavu Havlově auře. Nikdo nebude vědět, jestli na Hradě vůbec je, případně kam vyjel do ciziny.

Ostatně on bude furt rajzovat do Izraele a do Ameriky, a to by ani nebylo žádoucí vo tom psát. Lidi by to v dnešní době zbytečně štvalo. Ani Havel tolik nerajzoval, a jak jsme ho měli všichni rádi! Takže se vždycky jenom vydá nějaký prohlášení, že soudruh Schwarzenberg zdárně pokračuje v cestě nastoupený Vencou Havlem, a lidi budou moct pokejvat hlavama, že to berou, a že je to dobře. Vlastně jo, tohle na tom bude dobrý. Že po vás politika už nebude nic chtít. Jenom to, abyste občas něco odkejvali: „Tak ať!“, a dál se o vás nebude zajímat, protože už si stejně žije sama pro sebe. Jo, to bude taky dobrý!

Politika bude chtít, aby i vy jste si žili vlastním životem. Bude to pro její dobro. Co byste se s ní rozčilovali – a ona s váma. Politici zalezou a budou se bát vylízt, z médií se o nich ani o politice nic nedozvíte. I vy byste měli bejt zalezlý v temnejch kobkách stoletejch pavlačáků za X tisíc měsíčně a moc se nemnožit. Protože bytů je málo, a navíc jsou drahý. Chcete snad vychovávat bezdomovce, nebo sami skončit pod mostem? Pro tohle jste cinkali klíčema? Ani politici ne. Vlastně těm je jedno, co s váma bude. Ale radši si teda dávejte pozor. Že prej když by se nevedlo lidem, že by to mělo nějakej negativní vliv i na politiky. Že jako lidi by na ně nadávali a politici by museli jít dělat něco jinýho. A voni nic jinýho neumí, tak nevím, jak by to dopadlo. Dobrý na tom teda bude to, že člověk bude muset bejt solidární s druhejma, i když ty druhý budou pěkný svině. Aby nebylo hůř, než je. A vono nebude hůř, bude jenom líp. Bude dobře!

Z médií se denodenně povalí zprávy, jak špatně se žilo za komunizmu. Vyhoděj tě z práce, exekutoři budou s posvěcením státu pronásledovat tvojí rodinu. Hlavně budeš furt platit. To je jedno za co. Klidně za nic. Vono nic se dá neska hezky znásobit. Žádný vyjímky, to by narušilo demokracii a my bysme nedohnali Rumunsko ani za dvacet let. Leda že chytneš nějakou tu rakovinu, co jí dneska všude ze všeho každej má, i mladý, tak to pak radši necháme bejt, aby to nějakej hajzl nehnal do médií, a půjdeme po zbytku tvý rodiny. Nebyly banány a na auto jsi čekal leta. Dneska máš jistotu, že banány budou dycky a auta čekají na tebe – až si na ně našetříš. Ve skladech se na ně práší! Dobře si žiješ, člověče!

Bude tady možná pár škarohlídů, který budou tvrdit, že se máme furt stejně blbě, že se jenom mění jména. Ale na ně tady bude přichystaná kulturní fronta, která bude tvrdit, jak dřív strádala, a dneska – radost pohledět! Těch pár exemplářů, který tahle fronta nepřeřve, si přeberou tajný. Jo, škarohlídi vám budou tvrdit, že jsou furt nějak perzekuovaný a odpojovaný, když maj jinej názor, ale nevěřte jim, nebude to pravda. Pravdu má kulturní fronta. Ale radši teda buďte opatrný, no. Nikdy nepište nic proti. To byste pak taky mohli cestou k soudu potkat lidi z kulturní fronty, který vo vás psali, že ty vaše nesmysly, co píšete, nikdo nebere vážně, a hlavně režimu že jsou ty vaše kecy úplně u zadku. Budou dělat, že vás nevidí. Když je oslovíte, začnou máchat rukama, co si to dovolujete, a budou volat stráže. Ale jinak to bude dobrý.

Ekonomika bude taky dobrá. Škodovka bude chrlit křápy někam do bezednýho skladu, budeme na ni hrdý. Budeme nadávat na evropskou unii a na to, jak nám otravuje život svejma nařízeníma a regulacema. Hlavně si nepřiznat, že veškerý obstrukce tady vymejšlí jen ty naši zalezlý politici, který už neví kudy kam. Aby měli práci úředníci a exekutoři. A aby byly na všechno nálepky. A povolení, který musíte mít. Protože jedině pokud tu budou úředníci, exekutoři, nálepky a povolení, nezahynem. Tahle mantra se musí dogmaticky vyžadovat. Každej, kdo by o tomhle pachtění pochyboval, ten se musí veřejně omluvit. Ale nakonec nám bude ještě dobře.

Dobrý je, že v Listině práv a svobod zůstanou takový kydy, jako že občané maj právo hájit demokracii a postavit se na vodpor každýmu, kdo by ji chtěl ohrozit. Teda pokud maj ten pocit. Já mám ten pocit pokaždý, když vidím někoho psát do Listiny takový kydy. Obyčejně je to takovej myslitel, co se nikdy nestaví na odpor proti ničemu. Vod toho má za zádama svoje spolky, sdružení, právníky, exekutory a těžkooděnce. Jako Hitler si maluje svoji biedermaierovskou krajinku, kde se na sebe všichni usmívají a zdraví ho: „Dobrý den, pane Hitlere!“ Když se myslitel podívá do zrcadla a uvidí Hitlera, obvolá všechny spolky a bude soud se zrcadlem – kacířem. Na tyhle křivý zrcadla je třeba si došlápnout. Když pak tomu myslitelovi a soudci v jedný osobě řekne jinej myslitel, jestli to třeba nepřehnal, že to zrcadlo bylo rovný jako když střelí, ten zasyčí: „Nebuď blbej, příště mužeš bejt na řadě ty!“. Ale spíš se bude svatouškovsky usmívat: „Co se čílíš, bylo to pro dobro nás všech. Dyť jsi taky myslitel! Tak vidíš.“ A oběma bude dobře.

Vůbec nejlepší bude, že nebude žádná alternativa k tomuhle dobru, který tu bude. Jako alternativa se budou profilovat různý myslitelé, který to budou chtít myslet konečně upřímně a bez korupce, ale tím, že nikdy nebudou nazývat věci pravejma jménama, sami sebe před veřejností usvědčí, že jsou to titíž pachatelé dobra, který tu dobro už delší dobu páchaj. Tak toho pak nechají a zase splynou s nomenklaturou, ze který se předtím vyloupli, aby ukázali lidem, že „nejsou jako oni“. Lidi budou apatický a na další výzvy k dobru a „pojďme začít znovu a jinak“ už nebudou vůbec reagovat, budou si myslet, že je to jen nějaká nedobrá provokace.

Na tuhle apatii možná budou chtít rágovat anarchisti, levičáci i nacionálové a spousta dalších nezařazenejch, ale úřady je do jednoho pochytají, ještě než je něco takovýho vůbec napadne. Trest: přednášky o holokaustu. Nejlíp z toho vyjdou anarchisti, po pár přednáškách, po kterejch se ve školce objeví vši, dostanou pardon. Levičáci vemou přednášky zodpovědně, ale budou vědět, že to dělají pro režim, kterej jim to nařídil; budou to v sobě dusit. Nacionálové z toho budou mít srandu, budou mluvit o šestnácti milionech, a nikdo nebude vědět, jestli si nedělají srandu. Děti už vůbec ne. Nezařazený se podřídí a zařadí. Lidi nebudou věřit, že to jde nějak jinak. Koneckonců, budou se mít ještě pořád dobře. Vono člověk se má ještě pořád dobře, dokud nechcípne. Z tohohle hlediska to bude dobrej rok. Možná.

Zaslechnuto od jednoho Slezana v hospodě na České v moravské metropoli. Nechtěl jsem věřit vlastním uším, ale jak jsem slyšel, tak to posílám dál.

***

Kazíte nám statistiku. Máme se čím dál líp, to jenom vy tvrdíte, že se máte čím dál stejněji. (Vladimír Renčín)Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Méně krav, zato více volů se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ