Co to poslanci z TOP09 navrhli za židovinu?

Skupina poslanců z TOP09, ke které se přidali i někteří další z jiných stran, navrhla prapodivný zákon, podle kterého by advokáti neměli mít nárok na odměny z vymáhaných dluhů o nízkých částkách. Kdybychom byli kdekoliv mimo ČR, měl by ten zákon kdykoliv svou logiku. Kdybychom byli v ČR, měl by ten návrh logiku alespoň před volbami (tzv. populistickou). Ono před nimi ale není, a tak bychom se měli ptát, proč tito poslanci takový zákon navrhli. Jde totiž zcela proti jejich duchu.

Návrh předložili poslanci TOP 09 Helena Langšádlová, Daniel Korte, Marek Ženíšek, Jiří Skalický, Michal Kučera, Herbert Pavera, Markéta Adamová, Zdeněk Bezecný, Nina Nováková, Gabriela Pecková, Jan Farský a dále poslanci Marek Benda (ODS), Jan Chvojka (ČSSD) a Jan Bartošek (KDU-ČSL).

Z přehršle pěkných přízvisek jsou význačná jména Korte, které nosí proslulý parlamentní zpěvák hebrejských textů, a Benda, která nosí… inu, slavný Marek Benda. Zkrátka – nechce se věřit, že by v tom byl altruismus. Spíše nějaká skrytá cestička, kterou my občané nevidíme, ale která tento napohled pěkný zákon postaví na hlavu, pokud už tedy zákon samotný nebyl zamýšlen jako základ pro takový obrat. Nebylo by to poprvé.

ZdrojSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ