Čtyři hrdinové

Vážení přátelé, jak jistě víte, postihla naši zemi národní tragédie. Na čtyři afghánské vojáky byl dnes v České republice (viz ps.wikipedia.org/wiki/چېک_جمهوريت) u základny Křížovnické náměstí v 7:45 (5:15 místního času) spáchán atentát.

Patrola byla zrovna na pochůzce přes Karlův most, když se k ní přiblížila místní improvizovaná teroristická skupina a znenadání zaútočila. Shození z mostu nepřežili čtyři naši muži. Rotmistr D. B. (1986), četař I. K. (1980), desátník J. Š. (1975) a desátník L. L. (1981) zahynuli v zákeřné kapalině, přestože jim takřka bezprostředně byla poskytnuta první pomoc členy další posádky z blízké základny Malá Strana, sdělila Chaní Rozání z generálního štábu. Atentátníky se nepodařilo dopadnout, pravděpodobně z místa činu odplavali.

«Jeden voják byl z Herátu a tři z Kábulu,» řekl iDNES.af nadporučík Milání Nímící, tiskový a informační důstojník 4. brigády rychlého nasazení v Kandaháru.

Další z vojáků, rotmistr J. L. (1975), byl při atentátu těžce zraněn. Na místě mu byla poskytnuta první pomoc a následně byl transportován do afghánské vojenské nemocnice na základně Josefov.

«Atentátníci se přimíchali do davu lidí, se kterými komunikovali naši vojáci během patroly,» uvedl na zvláštní tiskové konferenci k incidentu náčelník generálního štábu Petrí Pavelí.

K útoku se okamžitě přihlásil Knedliban v textové zprávě agentuře Reuters.

Mluvčí Knedlibanu Miloš Zeman později oznámil, že atentát provedla skupina bojovníků Knedlibanu a že měli na sobě plavky. Čeští separatisté rovněž zveřejnili oslavný článek na webových stránkách ne-afghanskym-okupantum.cz

Prezident Milosí Zemání v proslovu k národu odsoudil akt nejodpornějšího terorismu, atentátníky doslova nazval «středoevropskými opicemi, které si nezaslouží žít». Čtyři zabití vojáci podle něj položili životy za bezpečnější svět a hodnoty arabské civilizace. Po Muslimské unii bude požadovat neodkladné posílení vojenských posádek v České republice.

Premiér Bohúsí Sobotkí vyjádřil nejvyšší opovržení nad knedlibanským terorismem a hlubokou soustrast pozůstalým.

Ministr zahraničních věcí Lubomírí Zaorálkí věří, že incident povede k posílení kontingentů MATO (Muslimskoarabské aliance) v prostoru neklidné střední Evropy, která se, jak vidno, stále zdráhá přijmout ideu demokracie a míru.

Prezident Spojených chalífátů Barakí Obamí projevil soustrast afghánskému národu za oběti, které složili jeho vojáci na mírové misi v České republice. Vyzval Afghánce k odvaze a podotkl, že knedlibanští teroristé by se konečně měli dočkat adekvátní odvety.
„Co je pro nás voda, to je pro české psy plamen,“ citujeme jeho slova.

A jak to bylo doopravdy? Inu, nápodobně.

Aktualizováno.
Z reakcí na incident kdesi v Tramtárii, kde se pro pobavení Strýčka Sama nechávají vraždit čeští vojáci, vybíráme:

Aktualizováno.
Tak už jich bylo pět.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ