Der Kasparov

KasparovPutin je prý jako Hitler, nechal se slyšet pan Kasparov, známý to šachista, nyní lidskoprávní aktivista, promrhávající poslední zbytky své lidskosti kdesi v New Yorku. A že prý bychom ruského prezidenta měli raději honem zastavit, než bude pozdě.

«Neznám cenu, jakou by dnes měla konfrontace Putina. Asi bude vysoká. Ale z historie vím, že zítra bude ta cena vyšší. V roce 1936 by zastavit Hitlera stálo určitou cenu. V roce 1937 by byla jiná, v roce 1938 vyšší a v roce 1939 bylo pozdě,“ pravil šachista.

Tedy konfrontace, nejspíše válečná. Hmm… Když jsme ale u toho Hitlera, za doby jeho vlády vznikl takový (ne)pěkný německý plakátek. Bylo na něm napsáno «Der Jude» a pod tím – to už raději přeložíme – «válečný štváč» a taky «prodlužovač války». Pan Kasparov zvolil velmi špatné přirovnání; co mu taky zbývá, židovskému jestřábovi. Nám nezbývá, než zvolit dobré.:

Der Jude Kasparov

Garri Kasparov aneb Podobnost čistě (ne)náhodná

(Foto: AP)Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(4 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ