Drn (1.): Volkswagen zaparkuje skutečně kdekoli

VW Brouk + VůdceDementní reklamy z novin, díl prvý.
Upoutala nás v tisku reklama na jakýsi Volkswagen. Prý si poradí i s problematickými parkovacími místy, sděloval text inzerátu. Na obrázku přitom auto parkovalo na zcela bezproblémovém, dokonale rovném a navíc prázdném parkovišti. V čem tkví onen «problém», jsme zjistili až po dlouhých vteřinách (už jsme chtěli volat k telefonu Adolfa Hitlera, neboť ten s Volkswageny vždy věděl, co a jak) – inu, vedle vehiklu nalevo bylo na asfaltu vymalováno miniaturní čísélko 12, napravo 14, čili vůz stál logicky na třináctce.

Při příležitosti zdárného vyluštění antireklamní hříčky jsme si představili podobnou reklamu, jenom životnější. Volkswagen typ 82 («Kübelwagen», vojenské vozidlo ze II. sv. války), zaparkovaný provokativně před synagogou, třeba i s nějakým vojákem v tmavé uniformě, předpažením zjišťujícím výšku sakrální stavby, nebo co to tam vlastně opodál dělá. Slogan pochopitelně nezměněn: Volkswagen – poradí si i s problematickými parkovacími místy.

Samozřejmě jsme nad reklamou nemohli nevzpomenout klasický holokaustový kameňák (nic proti Árijci Zdeňku Troškovi): «Kolik Židů se vejde do Volkswagenu?» – «Čtrnáct. Dva jsou vpředu, dva vzadu a deset v popelníku.»

Ale abychom se tu jenom nebavili na cizí účet od plynu, pro vyváženost pochvalme izraelskou ekonomiku: «To víte, že Židé teď vyrábějí nový automobil?» – «???» – «Zastaví na pětníku – a pak ho sebere.»

VW Brouk + Vůdce

Český rodák Ferdinand Porsche (vlevo) ukazuje Vůdci maketu VW Brouk

Aktualizováno.

"Reklama" na Volkswagen (Zdroj: internet)

«Reklama» na automobil (Zdroj: internet)Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ