Eurovolby ve znamení Kehily? Děkujeme, nechceme

Začíná být nějak horko. Z ničeho. Jako když zmáčknete kapesní ohřívač vody v takovém gumovém pouzdérku. Snad nějaká baterie začne reagovat se slizem uvnitř, a vznikne teplo. Úplně stejně je to před nadcházejícími eurovolbami.

I tady jakýs’ sliz pojednou začal jaksi reagovat a dělat dusno. Nechtěně, nezlobme se na něj. Je to jen sliz. Ptejme se raději, co slizu vadí, co ho tak vyrušilo, že začal podivně hřát? Snad za to mohou komentáře v médiích, přisuzující značný zisk tzv. národoveckým stranám? I v Indii teď prý ve volbách vyhráli nacionalisti. Všichni tam jsou černí jak uhel, ale i tak jsou národovečtí a hrdí na tu svou zpocenou černotu. Třeba tam nějaký Wadam Bangatoš právě teď sepisuje seznamy albínů…

«Evropa se probouzí», napíše možná nějaký redaktor-provokatér do titulku ke článku o úspěchu národoveckých stran. Jen tak z legrace, přece o nic nejde. Ne tak pro sliz. Sliz začne mít strach. Takové titulky ho děsí. Sliz vlastně čte jenom titulky. Co je zvláštní, tohle má sliz společného s Židovskou obcí, tzv. Kehilou (nebo naopak, chcete-li). Ale o tom jsme psali tu a už se tou cizí trapností nebudeme dále zabývat, protože nejsme jako oni (my to ale myslíme vážně). Sliz si přečte titulek, a hned mu na mysli vyvstane strašlivá paralela. «Německo se probouzí!». No, jak říkáme, něco strašlivého. Děsí to víc než smrt. Německo se probudilo a za 15 let potom jsme se probudili do nového rána s Klementem Gottwaldem. Jistě, proč to opakovat.

Co to vlastně je, ten sliz? Nevíme. Zatím tedy o něm víme, že divně reaguje na titulky, když každý mu evokuje něco strašlivého. Tak proč je čte? To asi nemá nic jinýho na práci. Divná existence, ten sliz. Lidé vyrábí, pěstují, léčí, on zkoumá titulky. Co s nimi pak dělá? Když se mu líbí, zapíše si ho do památníčku. Když ne, jde se pochlubit slizu od vedle, na jaký povedený titulek natrefil. To už se nám tedy vůbec nelíbí. Nic proti tomu, lidé jsou různí, ale tady už končí legrace. My máme zájem o sliz. Aby se dobře vyvíjel, aby byl šťastný. Když je takhle hluboce ponořen v titulcích, jak hluboce se asi může ponořit do smysluplných zákoutí lidského života? Nijak. Domníváme se, že takový sliz je logicky nešťastný. Seberte mu ty titulky, a on umře, když ztratil jediný smysl života, který měl – zkoumání titulků.

Tohle je také dobré. Jakási kreslená postavička vystřihla pěkný článek s názvem «Na Židovské obci určují, kdo může kandidovat za Svobodné?» .

Článek je to pěkný, popisuje zvláštní skutečnost. Neustále se hovoří o odluce církve od státu (cynici by raději odDuku), a zatím nám stát a židovská církev takto srůstá? Co to má znamenat? Dobře, že na to ta postavička upozornila, aspoň hned víme, na čem jsme, a víme, na čem nejsme.

Za měsíc a dva týdny se přitom Petr Mach znovu tulí k Židovské obci. Nevíme, co to znamená, vlastně je nám to docela jedno. Fotka nestojí za nic, ale je z ní poznat, že po své levici má pan Mach pana Tomáše Krause, tajemníka Židovské obce. Tajemník. To tě asi dělali docela tajné věci. Ale asi tak tajné nebyly, když fotku z baru vystavuje na facebooku, nestyda Mach. Že radši nejde s Šebestovou. Mach s Krausem a ještě nějakým frikulínem se na fotce kření, jako kdyby právě přistáli na Měsíci.

Co je úžasné, i tady jsme měli fotku, veřejně dostupnou a docela uctivou, Tomáše Krause. Dali jsme ji sem jen tak, aby lidi viděli, jaký je to mladík, ničeho jiného jsme tím nechtěli dosáhnout. Vlastně jsme tím nechtěli dosáhnout vůbec ničeho. Ovšem hned potom se začaly dít věci. Přišel nám sem (rozumějte – na stránky) nějaký zvláštní člověk, a mohl se na fotku Tomáše Krause uklikat! Tam, zpátky, tam zpátky. Fotka Tomáše Krause, zavřít, fotka Tomáše Krause, zavřít, a tak až do aleluja. Kdoví, co při tom ten člověk dělal. Nebyl to nakonec Petr Mach? Nejspíš ne. Ale po této zvláštní návštěvě přišla návštěva ještě zvláštnější – až ze samé centrály Googlu. Pracovník internetového molochu také bedlivě zkoumal fotku Tomáše Krause, dokonce dvakrát. Proč na tu fotku všichni tak civěli, co to má znamenat? Můžete to zkusit taky – zde je ona fotka. Tak co, jaké to bylo?

Sami vidíte, jak se to všechno mele. Tomáš Kraus a jeho Židovská obec, Petr Mach a jeho Tomáš Kraus, návštěvníci těchto stránek se chovají čím dál zvláštněji, přitom stránky jsou pořád stejné. A někde pod tím vším určitě žije, živen touto podivnou atmosférou, i onen sliz. Divná atmosféra, divné zběsilé klikání na fotku tajemníka Židovské obce, divné schůzky tohoto tajemníka s Petrem Machem, frontmanem Svobodných. Divné, vše divné.

Divnost graduje i na našich stránkách, například človíček někde od Ústí nad Labem (kéž by to byl Achab Haidler) se snažil roboticky stáhnout veškerý obsah těchto stránek, až jsme ho museli přesměrovat, pro uklidnění, na pěknou písničku na Youtube. A takových divných človíčků v současnosti evidujeme pět až devět. Nikdy tu nebyli, najednou se vyrojili. Snad jsou to nějací antisemiti, kterým vadí odkazy na spousty užitečných židovských pojmů a stránek, které tu nezištně vedeme.

Asi bychom měli napsat časopisu Týden, aby je pořádně rozmazal, jako nedávno ukrutného antisemitu Bartoše, který píše seznam známých osobností z politického či společenského života, z nichž zajímavá většina má židovské kořeny, byť různě hluboké a různě viditelné. Co si budeme namlouvat – seznam lidí, to je hrůza. Každý ví, že jediný povolený soupis lidu je ten od Marka Zuckerberga, Žida, který založil Facebook. Nebo napíšeme rovnou Židovské obci? Ještě nevíme.

Do toho nějaký Polčák, Kalouskův soudruh, navrhuje zakázat stranu Ne Bruselu – Národní demokracie, a my se tak opět musíme ptát, zda to nějak nesouvisí s touhle divnou předvolební atmosférou. Snad ne.
I na facebookové stránce Ne Bruselu je podezřele živo, mnoho jedinců tam té straně školeně nadává, jako by snad tušili, že za to někdy něco dostanou. Inu, facebook.

My se tou vší divností každopádně nenecháme nijak zneklidnit. Jenom o ní budeme psát. Pokud tento festival divnosti neustane, jistě hned napíšeme podrobnější druhý díl tohoto povídání.

Košer párty

Košer pártySouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ