Fico zavádí bezplatné vlaky

Robert FicoAno, už je tomu tak. Robert Fico na Slovensku zavedl bezplatný transport vlakem pro mládež do 15 let, studenty a důchodce nad 62 let. Nový zákon, účinný symbolicky od 17. lžistopadu, neplatí jen pro Slováky, ale pro všechny obyvatele EU.

Čeští uctívači plateb za cokoli jsou částečně bezplatným pojetím železnice zle vykolejeni. Podobně jako v případě MHD, kde ti, kteří služeb veřejné dopravy nevyužívají, jsou kategoricky proti jakémukoli zlevňování (jde o zřejmý příklad rčení o sousedově koze), i tentokráte hrdí Češi troubí do útoku za Slovensko platící.

Poplatek za vzduch

«Ty peníze budou někde chybět!», «Zaplatíme to my všichni.», «Zhorší se finanční podmínky nejsvědomitěji pracujících obyvatel.» – tolik ve zkratce již obvyklé reakce z české diskuse (taky označení «české» či «Češi» tolik neradi používáte, víte-li, že asi 70–90 % lidí, o kterých hovoříte, etnickými Čechy s jistotou nejsou?).

Jistě, asi i Václav Klaus by Ficův krok odsoudil přinejmenším jako zoufale špatný čin – to mne nijak netrápí a mám pro to nejvyšší pochopení –, ale mohl by to pro tentokrát odbýt s tím, že je to pod jeho rozlišovací úroveň. Už jen kvůli své drahé choti, narozené v Bratislavě…

Není to nicméně pod rozlišovací úroveň člověka narozeného v Ilavě, tudíž jsem si dovolil vytvořit pár laskavých koláží pro všechny příznivce dluhového dogmatu, chápající veškerou ekonomiku jako jednosměrku neustálého zdražování.

MHD aneb Sousedova koza

Aktualizováno.
A je to tu, rozběhla se petice na zrušení «vlaků zdarma».

Když jsme u těch vlaků, Vídeň má nové jižní nádraží. «Po původním nádraží Wien Südbahnhof, které ustoupilo novému dopravnímu uzlu, ovšem nejspíš teskní víc Češi či Poláci (svého času to byl pro ně to vstup na západ).» píše se v článku. Nejen na západ, ale i na jih. Před více než patnácti lety jsem právě odtamtud poprvé odjížděl na dovolenou do Itálie. Eis-Kaffee a buchty s marmeládou v nádražní restauraci, socha lva za plotem, zednářské oko nad hlavní halou, surreálné setkání s mladou dívkou porcelánově bílé pleti, s podotknutím maminky, že «To musí být Polka!» – to vše a ještě mnohem víc je nenávratně smazáno velkolepým novým nádražím.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice KKK (Kresby a KariKatury), Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ