Groteskní dopis Pen klubu prezidentu Klausovi

Kolektiv kulturních činovníků sdružených v tzv. PEN klubu (Vždycky mi vrtalo hlavou, proč je PEN psáno velkými písmeny, a vždy jsem se domníval, že je to proto, že členové tohoto klubu mají až příliš malá pera – myšleno čistě z hlediska spisovatelské kvality. Vlastně se divím, že členem tohoto klubu ještě není Viewegh.) zaslal prezidentu Klausovi dopis.

Kolektiv peráků prezidenta žádá, aby:

1. Se zdržel útoků na zemřelého Václava Havla, neboť: o mrtvých jenom dobře. A jak o mrtvých jenom dobře, tak po celý rok, nabádá Klause kolektiv.

2. Zanechal útočného tónu svých polemik nad Havlem. „Více noblesy!“, požaduje kolektiv. Asi té správné noblesy, knížecí? Té hysterické noblesy v podání našich německých médií? Té strašlivé noblesy před, během a po prezidentských volbách, která vedla k tomu, že nebyl zvolen K. Schwarzenberg? Což poté vedlo k tomu, že ta noblesa ještě vygradovala? Té ohavné noblesy, která se nedá překřičet skutečnou noblesou?

3. Nenoblesními výroky nepřispíval k „destabilizaci společnosti a morálnímu rozkladu“. Hezky to ti petičníci pojmenovali; inu, oni dobře vědí, o čem mluví. Vidět třísku v oku Klause, ale nevidět trámy v těch svých.

Na konci petičního cáru, kde jsou vyjmenováni činovníci, kteří rezoluci podepsali, je uvedeno číslo účtu. Snad aby pan prezident zazpytoval svědomí a poslal klubu nějakou tisícikorunu.

Velice vtipné, jaksi nenuceně. Ani vtipy Jiřího Dědečka, člena PEN klubu, nejsou tak žoviální.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

VLOŽIT KOMENTÁŘ