Havel je nahý. Klausův rozhovor v Mf Dnes uvařil pravdolásku ve vlastní šťávě

VK (foto: Právo)Král není nahý. Je to ještě horší. Byl označen doslova za reformního komunistu. Václava Havla tak v pečlivě zastřižené větičce neoznačil nikdo jiný než Václav Klaus v rozsáhlém rozhovoru v Mf Dnes.

Zástupce šéfredaktora Jiří Kubík vypadá na redakčním fotu přesně jako ještě lascivnější dvojče Ondřeje Soukupa. Jak vypadal po absolvování rozhovoru s bývalým prezidentem, nevím; snad se nafouknul tak, jako to dělají některé mořské ryby, když se snaží zaplašit protivníka.

Václav Klaus ovšem dokázal udržet hlavu vzhůru nad hladinou NGOistického oceánu a do jeho humanitárně vybombardovaných hlubin se stáhnout nenechal. Chlípnému pokusu o přirovnání k Václavu Havlovi učinil ráznou přítrž, když Kubíkovi obratem vysvětlil, že pokud Havel přiznal, že si vývoj ČR představoval jinak, pak to nemá nic společného s Klausem, který přiznal to samé.

Jak někdo může srovnávat reformního levičáka s člověkem, který se vyhýbá slovu reformní jako čert kříži (místo slova reforma používá transformace), a slovo „levicový“ je pro něj synonymem pro „špatný“ (levicový kabát, levicový snowboard, …)?!

U kteréhokoli jiného člověka bychom takto ortodoxní vymezování se proti Havlovi mohli brát jako pózu, která nic nestojí, v případě Klause ale nejde o nic jiného, než o setrvalý postoj, který se čas od času čtenáři odmění tím, jak překrásně to do sebe všechno zapadne.

A tak reformní komunista Havel post mortem obul levicový snowboard, v ruce levicovou PET lahev ze supermarketu, kam Václav Klaus chodí jen v Itálii, a sjel ze Sněžky do pekla nevládních organizací.

Ano, i takové surreálné a přesto zcela přesné obrazy mohly vyvstat v mysli člověka při čtení onoho brilantního rozhovoru, který svou exaktností a rozhledem bavil od začátku do konce, samozřejmě v tom staročeském slova smyslu, než ho zprofanovali levicoví baviči a ekonomové (pokud je v tom jenom rozdíl).

Slovo kritika

No a ty ohlasy na Klausovu rozpravu, ty už jsou takovou pověstnou třešničkou na svatebním dortu Janise Sidovského.

(Levicový) František Fuka by se divil, o kolik jeho recesistický GAI projekt předběhl dobu. Na (levicových) Lidovkách ihned poté, co Klaus dohovořil, spustili něco podobného. Čtyři simulované entity s ucelenými soubory myšlení, které jsou všeobecně známy, nechali reagovat na Klausovo interview. Jak to dopadlo, se můžete přesvědčit ZDE.
Předem podotýkáme, že minimálně čtyři „simulanti“ ze čtyř by mohli po minimálních úpravách okamžitě dělat rabíny v Tel Avivu, a všichni jsou to ultrahavlisti jako když batoh vyšije. Jasně, že je tam Rejžek…

Aktualizováno.
Rozhovor s VK konečně vyšel i online na iDnes.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 3,67)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ