Hledám francouzský film

LioNěkdy před 11 až 13 lety, tedy v roce 2001 až 2003, v létě na babiččině chalupě, jsem na ČT1 nebo ČT2 zahlédl jakýsi film. Učaroval mi svou atmosférou, z níž neukrojilo, že jsem jej sledoval na černobílé televizi Tesla Viktoria z roku 1980.
Podíval jsem se tehdy do programu a jeho jméno si bůhvíproč zapamatoval; snad pokud ho někdy budou opakovat, abych jej zhlédl celý (tehdy ještě nebylo obvyklé stahovat filmy z internetu).

Zanedlouho jsem ovšem název zapomněl a film jsem od té doby neviděl. A možná už ani neuvidím, neboť televize dnes vysílá zase novější tvorbu.

O filmu tak vím jenom to, že:

 • byl spíše (romantickým?) dramatem
 • byl ze současnosti, nebyl historizující
 • vznikl cca v letech 1995-2000 (určeno podle vozidla ve filmu; viz níže)
 • vzhledem k pojetí, atmosféře a reáliím musel být francouzský (méně pravděpodobně italský, španělský, belgický?)
 • popisoval nelehký vztah mladé (15-19) dívky se starším (30-35) mužem
 • iniciátorem tohoto vztahu zřejmě nebyl onen muž, ale dívka
 • děj se odehrával v domě na pobřeží; vůbec celá krajina působila přímořsky (Provence, Korsika?)
 • název filmu mohl být pouze jedno- nebo dvouslovný
 • scény z filmu:

1) Dívka leží v napuštěné vaně, snad se pokouší o sebevraždu podřezáním žil
2) Zoufalý muž shodí na jakési louce své auto z kopce. Dodnes vím, že šlo o Citroën Xantia, zřejmě stříbrný (ale tím už si nejsem jistý).

Přestože tyto indicie by s pomocí internetu zkrátka měly vést k nalezení filmu, byť třeba dílem náhody, neděje se tak. Donekonečna přede mnou defilují snímky z podobné doby a s podobnou tematikou, o nichž jsem však naprosto přesvědčen, že ani jeden z nich není hledaným filmem. Tedy žádná Lolita, Rosetta, Dívka na mostě, Leon, atd., atd.

Nepomohlo ani listování v programu ČT1/2, ani seznam všech francouzských (i koprodukčních) filmů vysílaných na ČT1/2 v letech 2000-3, ani vznesení dotazu na diskusním fóru CSFD.cz; nepravděpodobný pokus nalézt film podle vozidla na imcdb.org také zkrachoval. Zdá se, jako by film dnes neexistoval.
Viděl jsem snad přelud?


Miniatura v textu je pouze ilustrativní, nicméně hlavní hrdinka mohla vypadat podobně – měla tmavé vlasy a líbila se mi.

P. S.:
Dovoluji si navrhnout řešení, jak člověk nalezne film, pokud ví, jaké auto či jiný objekt se v něm objevil:
1. Digitalizace filmů a jejich kategorizace podle původu a historického rozmezí.
2. Uživatel vybere předmět, který se má ve filmu nacházet. Protože předmětů se ve filmu obvykle nachází x milionů, přičemž každý tento předmět má x milionů poddruhů, které těžko mohou být komplexně kategorizovány, muselo by se jednat o automobily, známé stavby, nebo tváře herců, které kategorizovat lze. Tak by člověk zvolil Citroen Xantia sedan (pro maximální úspěšnost vyhledávání by z nabídky ještě vybral přibližný úhel, ve kterém bylo vozidlo ve filmu zachyceno), nebo třeba herečku Dany Carrel, a příslušný algoritmický software by se už postaral o vyhledání vozidla, respektive francouzské divy ve filmech podle morfologických bodů. Taková operace bude jistě náročná na výpočetní výkon, ale jistě nejde o nic, s čím by si současné technologie neporadily.

K tomu ještě jednoduché zařízení, které vás upozorní na to, abyste si zapsali jméno filmu, který vás zaujal, a už se nikdy nestane, že nenajdete film, který chcete najít, abyste ho viděli znovu. Asi si dám ty věci patentovat, nic jiného mi při mém marném hledání ostatně ani nezbývá…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Obyčejný život se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Hledám francouzský film

 1. Martin Jirousek napsal:

  Tak držím palce. Já jsem několik let hledal hudební skupinu, kterou jsem jako kluk viděl a slyšel někdy kolem roku 1977 v Československé televizi, v odpoledních hodinách. Utkvěla mi v hlavě jedna melodie. Asi před 5-6 lety jsem podnikl první pokus ji vypátrat a pak s různými časovými odstupy znovu a znovu. Bez úspěchu. Až jsem učinil zoufalý pokus, tu melodii jsem zapískal, uložil na SoundCloud a nadhodil v diskuzi iDnes. A měl jsem úspěch, jeden z diskutujících to věděl a já už dnes nemusím hledat skupinu Showaddywaddy a písničku Under The Moon Of Love. Byla to asi jediná diskuze na iDnes, která pro mě měla smysl.

VLOŽIT KOMENTÁŘ