Hlinka je náš otec, Sidor vodca náš

Takhle navečer něco od podlahy, co říkáte?
Je tam všechno – naše příjmení, národní hrdost, super zvuk staré pecky, cyrilometodějský dvojkříž, hora vyšší než ta napůl polská Sněžka… ♫☨‡

Dokonce má to video druhou verzi, a v ní je taky všechno! Cenzura, blokování, nejapný orwellovský newspeak «Následující obsah byl identifikován komunitou Youtube jako potenciálně urážlivý nebo nevhodný. Rozmyslete si sledování tohoto videa.»

A když se rozmyslíme, že video chceme sledovat, vyskočí na nás hláška: «Toto video ve vaší zemi není dostupné. Omlouváme se.» Mají to, skotáci, i v němčině. «Dieses Video ist in deinem Land nicht verfügbar. Das tut uns leid.» (Zajímalo by nás, jestli je dostupné aspoň na Slovensku…?)

Ovšem vrchol nestoudnosti člověka čeká, když rozklikne «Další informace». Pak se dozví, že: «Některá videa YouTube nemusejí být ve vaší zemi dostupná. Pravděpodobné důvody: YouTube může blokovat některá videa v některých zemích, aby nebyly neporušeny místní zákony.»

Přátelé, pokud existuje v naší (?) zemi zákon, který zakazuje poslouchání sedmdesát let staré písně, prokládané historickými záběry, potom si klademe otázku, jak je to s těmi ostatními zákony…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Hudba, Krása, umění, Méně krav, zato více volů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

VLOŽIT KOMENTÁŘ