Hnistopad

Rak se s rakem sešel – a je tu opět Hnistopad, globálně Movember. Hni se ku zdraví, udělej krok do čekárny na diagnózu či prognózu. Jeden měsíc v roce budeme zase všichni pohnuti osvětou, neboť čistota je jenom půl zdraví, kdežto spolu s prevencí je to už celých 55 %.

Chlapci se dozvědí, jak si mnout varlata, aby dožili maturity a první brigády u pásu. Spojeni prostatou, všichni zástupci mužského pokolení budou spiklenecky tužit pouto mezi otcem a synem, aby společně přemohli leckdy dědičnou smrt nádorem.

Opět budeme sledovat a číst tklivé příběhy mužů, žen a dětí, ani si obřadně vyholují hlavy a nakupují šátky na znamení podřízenosti mediálně-nemocniční rakovinové mašinerii, která si neví rady sama se sebou, natož s léčbou.

Rakovina je vážná věc, budou nám opět sdělovat čeští baviči, celebrity, sportovci, zpěváci a vůbec všichni, kteří toto slovo dokáží vyslovit vesele, nebo naopak s hranou vážností. Kam se hrabe klíště, postrach českých lesů, na zčernalý lístek kopretiny. Zhouba tiká v každé rodině, která nechce o zlé nemoci ani slyšet.

Rakovina se dnes vlastně stala jediným synonymem nemoci. Rakovina – nemoc jako žádná jiná. Vedle ní ostatní choroby jako by ani neexistovaly. Nůžky jsou doširoka rozevřeny: rakovina, kterou lidstvo 21. století «léčí» snad pouštěním žilou, a na druhé straně všechny ostatní neduhy, které poleví pojídáním prášků, chozením k psychologovi nebo psaním blogu.

Jistě znáte ty hovory vás, lidí, v jakém dopravním prostředku se zrovna nacházíte a co máte v úmyslu dělat v nejbližších minutách. Protože otázka kvality hromadné dopravy už nemá zdaleka takovou prioritu a mediální ohlas jako propagace rakoviny, zřejmě již brzy budou tyto novodobé zpovědi začínat: «Čau, zrovna umírám na rakovinu. Jdu se starší sestrou ještě nakupovat do Teska, takže přijedu asi až… Aaargh…ueeeh…! Eh.»

Veškerá «osvěta» o rakovině je ve skutečnosti bohapustou oslavou smrti. Je to úplně stejné jako s tím zákonem o reflexních prvcích. Letos, kdy mají chodci zákonnou povinnost odrážet světlo, se jich nechalo přejet auty víc než loni, kdy ještě bylo každému výběrčímu mýta jedno, kolik lidských přejetin se ráno objeví.

Měsíc rakovinotvorné osvěty totiž člověku především sděluje, že zdraví je v moderní civilizaci něco, co si každý musí vybojovat na vlastní pěst, přičemž na věku ani třídním původu zde nezáleží (pokud nepatříte k hornímu 1 %); že na zdraví není ani dvouletá záruka. A že už ta, vymezena proslulými kurvítky, přivedla miliony do hrobu…

A to je přesně to, co chce každý občan živořící ve spálené, exekutory a zahraničními velefirmami drancované zemi slyšet.

Měsíc listopad, pro své nezaměnitelné vegetační projevy kdysi zasvěcen přírodě, jejímu ukládání ke spánku a sbírání sil pro nový rok, ale i krásným řeckým jménům jako jsou Ondřej a Nikol, byl uzurpován rakovinovým byznysem, agitací soukromých eLDéNek přezvaných na hospicy, které se množí jako houby po dešti, a úchylnou mediální propagací sexuálních asistentek pro nemohoucí. (Inu, země porna.) Tys dopad, listopad.

Ve všeobecné atmosféře rakovinou prožraného listopadového zmaru, u nás vhodně podtrženého i kontraproduktivní změnou časového pásma na takové, které prohlubuje podzimní depresi, se přes tento nemocný měsíc věru jen ti nejsilnější jedinci dokáží pohnout dál. A právě na tuto skutečnost ukradený měsíc svou přitroublou přezdívkou navrch cynicky upozorňuje. Movember – Hnistopad.

Ale po Hnistopadu už přijde, dá-li Rak, prosinec, a ti, kteří přežili, si budou moci vyprosit předvánoční slevu v nákupním nebo protonovém centru.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Hnistopad

  1. r.m. napsal:

    já nevim, buď ti zrušili oblíbenej autobus nebo málo hulíš, jinak si ten ponuře jedovaný ftip výše neumim vysvětlit

VLOŽIT KOMENTÁŘ