Ideální stav české politiky

Ideální stavIdeální stav (klikněte pro ještě ideálnější stav)

To jsem tedy nečekal. Úzce spolupracuji s izraelskými karikaturisty a kdykoli nemám čas nebo jenom chuť či sílu nakreslit vlastní obrázek, ptám se jich, zda by mi neposlali něco, co by se mi hodilo do krámu. No a zrovna dnes jsem měl pro jakéhosi člověka, který se mi slovensky představil jenom jako agent Bureš, nakreslit dva mastodonty české politické scény. «Já to kreslit nebudu, tihle dva už mě naprosto nudí!», opáčil jsem rezolutně s tím, ať ode mne nic nečeká.

Napsal jsem ale kreslířům do Izraele, jestli nemají v zásobě něco na téma «Nechutná politická oligarchie očima občanů». A ejhle! Obratem mi přišlo dílko od kreslířky A’ndry Siddur. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím: ta podoba s českými reáliemi je dechberoucí. Nemusel jsem na obrázku měnit doslova ani čárku, dokonce i obličeje těch dvou izraelských politiků, které neznám, se téměř shodují s těmi českými, které jsem měl nakreslit. Ti politici musejí vypadat všude stejně…

Pouze jméno kreslířky jsem na obrázku přepsal do češštější podoby, snad se nebude zlobit. CD89.CZ je zřejmě název nějaké jejich kreslířské komunity, něco jako Devětsil. A’ndra mi psala, že má ráda C. D. Payna a taky Prahu, takže odtud asi ta divná zkratka – a také důvod, proč ironický nápis na obrázku není v hebrejštině, ale v češtině. 89 asi bude znamenat, jak to tak tipuji, «Heil Israel!». Inu, jsou to dost drsní levičáci. Asi proto je na obrázku nápis i v azbuce. Že prý jsou skoro jako Charlie Hebdo, jenom 6-milionkrát ostřejší. No, docela tomu začínám věřit…

Kdybych disponoval vlivností Davida Černého, zadal bych vytvoření této skulptury v nadživotní velikosti z železobetonu a umístil ji před Husův pomník na Staroměstské náměstí.

Aktualizováno.
Koukám, že na obrázek odkazuje z Twitteru rokycanský vlastenec Jan Sedláček. :)Související články:

Sdílet moudrost:

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 4,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice KKK (Kresby a KariKatury) se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Ideální stav české politiky

  1. Dalsi najdete v cestine ,dobre videt a hlavne VEDET . Kdo necte a nestuduje nevi a potom zbrbla kraviny co oni chteji napsal:

VLOŽIT KOMENTÁŘ