Ikony

IkonaKdyž se řekne ikona, nejspíš se vám vybaví malý obrázek na ploše vašeho PC nebo smrtfonu, kterým spustíte různé programy, třeba ten národněsocialistický. Nebo jenom prohlížeč, v němž následně otevřete vaši oblíbenou domovskou stránku jako cernobili.org nebo dokonce lidovky.cz.

Existují ovšem i pravoslavné ikony. Většina lidí si vybaví oduševnělé pohledy Cyrila s Metodějem, ale těch byzantských světců je celá řada. Hodně se dnes mluví o schizofrenii, proto zde uvádíme, jak si ikonu představují havlisti.

Ikony se vyskytují i ve videích na Youtube.

  • Marie Laforêt se poněkud rouhačsky mění v pravoslavnou ikonu v písni Ivan, Boris et moi.
  • Ve videoklipu Laibach: War vidíme ikony náboženské i konzumu – v podobě různých průmyslových značek.
  • Troufalé je video (na to, že je z posrpnového roku 1969) Marty Kubišové, v němž se to zase hemží pravdoláskařskými ikonami – Einsteinem (modrý vědec připomíná pozdějšího Knížákova zeleného Havla), Martinem Lutherem Kingem, Gándhím a Che Guevarou (!). Ale co taky čekat od takové osmašedesátnické ikony. Ring-o-ding… to zní jako nějaká tibetská mantra…
  • To v klipu France Gall defilují pouze ikonická umělecká díla, volně se vztahující ke 20. letům 20. století, o nichž píseň je.


Tolik tedy krátce o ikonách.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Krása, umění, Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ