Ivan Šlomovič Bloch předpovídá válku

Milan Vodička (že uhádneme původní rodinné příjmení?), zabývající se, jak praví vágní popisek v MfD, «děním ve světě» (což tedy nestojí za řeč; snad kdyby se zabýval děním mimo svět, to by byla jiná!), nám 6. 8. 2014 naservíroval decentní článek o bankéři Blochovi, v Polsku to narozeném ruském státním radovi.

Tento rada se vyznamenal tím, že předpověděl první světovou válku, když o ní v nebývalém předstihu sepsal šestisvazkovou analýzu. Vodičkův text se snaží vzbudit dojem, že Bloch předpověď založil na podrobném zkoumání vojensko-technických údajů (dostřel a účinnost zbraní, atd.), ale to nemějme redaktorovi za zlé, neboť ten samý dojem se snažil navodit již Bloch sám svou analýzou, v níž různá technická fakta skutečně zmiňoval, abychom ho neprokoukli.

Ve skutečnosti bankéř Bloch – domníváme se pevně – analyzoval především finanční situaci, která nevyhnutelně směřovala k válce, a tyto technické serepetičky přidal do své analýzy pouze jako «omáčku», aby se čtenář mohl (mylně) domnívat, že válku neiniciují pouze potřeby světového kapitálu, ale snad prý i pokrok ve vojenské technice. «Máme skvělé zbraně – pojďme je pořádně vyzkoušet!» V kontextu první světové války, s její stále poněkud chromou technikou i vojáky, je to docela vtipná myšlenka. (Není až tak vtipná, když víme, že stála za americkým atomovým útokem na Japonsko, ale to bylo až o třicet let později.)

Ovšem Bloch měl k takovému maskování podstaty války vážný důvod. Byl totiž židovským bankéřem a vášnivým sionistou se vším, co k tomu patřilo (můžeme se domnívat, že v té době i prahnutí po válce). Jeho děd prodával tality, otec Šlomo (též Selim, Szulim) zase vlastnil továrnu na zpracování vlny v Radomi. Navíc Blocha štval antisemitismus a antisionismus, takže hbitě konvertoval ke kalvinismu, aby svému boji dodal na «věrohodnosti». To dá rozum. Nad horlivým židovským sionistou bojujícím proti antisemitismu by se tehdy v Polsku každý soucitně pousmál (proti čemu jinému by měl také Žid bojovat?), ale takový anti-antisemitský kalvinista, to už nezní tak legračně, že? (Tento princip mimiker Židé hojně praktikují dodnes. Politikové, kulturní a filosofičtí činovníci, ale i mnozí další takoví lidé proto nikdy nebojují pod židovským praporem pouze z pozice svého židovského původu, ale – aby se cítili jistější v kramflecích a nebyli se svým bojem tak okatí –, přibírají si, jako krycí štít, třeba katolickou víru nebo kněžství…)

Bloch si ovšem dokonce změnil jméno – z Iwana Šlomoviče se stal hned Jan Bohumil (!) Stanislavovič, jak uvádí i Wikipedie. Také vám připadá opravdu chucpe ze svého otce Šloma učinit Stanislava? Ale tehdy, na začátku 20. století, židovští bankéři na nějaké dekorum asi příliš nehleděli, přeci jenom miliónová válka klepala na dveře…

My jsme každopádně rádi, že se nám, s použitím internetu, podařilo za chvíli rozlušit ono podezřelé „Šl.» ve jméně Jana Blocha na přebalu knihy z roku 1904, jejíž foto Milan Vodička ke svému článku přiložil.

«Válka budoucnosti, pravděpodobné politické a hospodářské následky války mezi velmocemi. Dle výtahu ze stejnojmenného díla ruského státního rady Jana Šl. Blocha přeložil Hynek Štěpánek.» stojí na přebalu.

«Proč Jan Šl., když v textu se hovoří o Janu Stanislavovičovi?», ptali jsme se sami sebe s tím, že to jistě bude souviset s židovstvím dotyčného bankéře (ve Vodičkově textu překřtěného newspeakem na nechutného «cifršpiona»), a že by to mohlo znamenat Šlomo. Nyní už tedy víme, že to znamená Šlomovič, neboť Šlomo byl bankéřův otec, jak jsme se dozvěděli z jediné (!) stránky na celém internetu – na webu polského židovského institutu.
Tak sláva, zase jedna židovská záhada rozluštěna…

A zdalipak víte, který Žid si zase (ne)nechával říkat Sigismund Šlomo?  «…, …, vždycky na tě dojde!» říkávala naše velmi neárisjká češtinářka a culila se u toho, jako by s ním byla v příbuzenském vztahu…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 3,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ