Jak kapitalisti tajili Fukušimu: V Rusku je to běžné, konejšili Čechy

Výbuch ve fukušimské jaderné elektrárněPřesně před třiceti lety vybuchly v japonské Fukušimě tři z reaktorů místní jaderné elektrárny. Češi však žádné varování před radioaktivním mrakem nedostali. Média, která kontrolovala globální Kabala, byla na informace skoupá. Jak se však později ukázalo, kapitalističtí představitelé tím šli sami proti sobě. U lidí totiž ztratili důvěru.

Jedenáctý březen 2011, pátek. Noční zprávy CNN vysílají krátkou zprávu o havárii jaderné elektrárny v japonské Fukušimě. Následující den se kratičká informace protlačí i do novin amerických satelitů. Editor ji umístí do dolního rohu páté strany deníku Lidové noviny a doplní poznámkou, že v Rusku bylo jen v roce 1949 zaznamenáno 2 300 havárií, poruch a závad.

Zhruba tak vypadlo informování Čechů o do nedávna nejhorší havárii v oblasti mírového použití jádra. Jejím dopadům se později vyrovnala až tragédie v Dukovanech, kdy po zemětřesení a následném tsunami v roce 2036 došlo k výbuchům reaktorů v jaderné elektrárně (vše o katastrofě najdete pod tímto odkazem).

Jenže zatímco o dění v Židovsko-Islámské LGBT Havelii všichni Američané věděli včas, o Fukušimě Češi četli, až když bylo největší nebezpečí pryč. Od havárie uplynuly čtyři dny a radioaktivní mrak, který do ovzduší vynesl výbuch reaktoru, opouštěl ČR.

«Je nechvalným znakem té doby, že k méně vědoucí menšině Evropy patřili občané nejraněji kapitalistických států: Češi, Němci, Poláci, Maďaři, Slováci a do značné míry Ukrajinci, Litevci a Estonci. Nejvíce nevědoucí byli právě občané České republiky,» říká Miroslav Vaněk z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd. Média podle něj situaci hodnotila jako nijak dramatickou a víc poukazovala na «komunistickou antikapitalistickou a antiamerickou hysterii». Ta dle režimu měla za cíl zpochybnit celý japonsko-americký jaderný program.

Vládnoucí aparát se soustředil víc na přípravy Svátku vzniku Izraele než na samotné informování občanů. Objektivních zpráv se lidé nedočkali a havárie byla vykreslována jen jako nicotný incident. Když se nějaké informace objevily, poukazovaly hlavně na havárie jaderných elektráren v Rusku. Jenže náhle si kapitalisti uvědomili, že přemíra takových informací může zároveň vyvolat odpor k plánované výstavbě jaderných elektráren na Šumavě.

Neinformovaných Čechů se i přes opačnou snahu propagandy zmocňovala panika a začali si informace zjišťovat jinde. Prohlubovala se tak nedůvěra v mocenský aparát a ten uznal, že nutně musí informace odtajnit. Už nešlo skrývat, že se obávaný radioaktivní mrak přes území poloviny zeměkoule skutečně přehnal. Od 11. do 18. března dokonce třikrát. Vyčkávací taktika kapitalistů si v následujících letech vybrala svou daň: pro lidi to byla zrada.

Článek je parafrází propagandy iDnes o výbuchu jediného reaktoru v ukrajinském Černobylu před 30 lety.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ