Jak se tvoří zprávy na iDnes

iDnesMladá burjatka zvolena Miss Petrohradu, uvádí zpráva na iDnes. A dále konstatuje, že mladá dáma na svém blogu neuctivě psala o Putinovi «jako o pohromě».

Proč nám to ta zpráva říká, vždyť to je něco tak banálního, jako že zítra vyjde slunce. Kdo pod vlivem západní propagandy nenadává na vládu, prezidenta, komunisty a antisemity, není in. Ale dobrá, pojďme dál.

Asijský vzhled dívky prý není po chuti některým Rusům; jeden z nich prý na Internetu napsal, že «by ji měli ostříhat dohola a utopit v záchodové míse.» Tak to stojí ve zprávě na iDnes; autorem zlolajného komentáře má být jakýsi ruský blogger Alexandr Belopotanov.

Chci se na běsného Rusa podívat blíže, zadám tedy jeho jméno do Googlu, A co nevidím – jeho jméno se vyskytuje pouze ve zprávě Rádia Svobodná Evropa; na facebookovém profilu této kdysi štvavé vysílačky. A pak už jen v inkriminovaném článku na iDnes. Ovšem na RFE/RL to přeci jen napsali trochu jinak.

«Aleksandr Belopotanov, a VKontakte user on the forum, wrote simply: ‘Shave off her hair and put her head in the toilet.’» Tedy: strčte jí hlavu do záchoda, nikoli utopte ji. Nejde ani o bloggera, ale o pouhého uživatele VKontakte, ruské obdoby Facebooku. A na Facebook kdokoli napíše cokoli.

Ovšem jedině iDnes z toho udělá zprávu, navíc přejatou z jistě velmi nezávislého zdroje, jakým RFE/RL ve vztahu k Rusku bezpochyby je.

V diskusi ke článku na iDnes pak šlechetní diskutníci polorusce radí – jako obvykle –, aby z ruského skanzenu raději vycestovala do svobodné západní Evropy, dokud ji Putin neuvrhne do gulagu.

Zpráva Rádia Svobodná Evropa, líčící Rusy jako xenofobní misogyny, pochybně přepsaná serverem iDnes.cz, tak, zdá se, splnila svůj účel. Zdroj RFE/RL není vůbec uveden, místo něj stojí ČTK/iDNES.cz.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(4 hlasů, průměr: 4,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ