Jan Chvojka. Nejkvalitnější muž nejkvalitnějšího ministerstva

Milý a vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám prostřednictvím Vašeho uctivého pana tajemníka doručil, v předvečer jmenování nových ministrů Vaší rukou, souhrn svých znalostí o zvažovaném kandidátovi na post ministra pro lidská práva a rovnoprávnost menšin.

Jan Chvojka je velmi mladý (*1980), což z něj jistě činí ideálního vedoucího mladého ministerstva.

Rovněž je mu osobně blízká otázka homosexualismu, neboť z veřejně dostupných zdrojů (a nejenom těch poněkud «nahnědlých») je patrné, že na Internetu vystupuje pod přezdívkou Morrissey, to podle oblíbeného zpěváka, který je ikonou homosexuálů. Viz např. foto zde (Morrissey uprostřed): https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/4c/cb/7a/4ccb7ac0a385b5a23e1baeba66e55e04.jpg

Právě homosexualismus byl jedním z nosných témat tohoto kuriózního ministerstva za J. Dienstbiera a v době, kdy je v naší republice na vzestupu virus HIV. Samozřejmě nemám žádných námitek proti této odchýlené menšině – kdo chce kam, pomozme mu tam –, chci pouze říci, že s takovou by si zasloužili mít svá ministerstva i lidé zrzaví či koktaví. A koneckonců Jan Chvojka si, jako flexibilní mladý muž, může kdykoli obarvit vlasy nazrzavo či osvojit řečovou vadu…

Je potom otázkou, zda jej neučinit rovnou globálním ministrem čtyř různých, nově vzniknuvších, ministerstev – mladých pravníků, homosexuálů, zrzavých a zadrhávajících.

Jan Chvojka je, jak se zdá, rovněž mistrem nepodstatnosti. Když jste o premiérovi kdysi v žertu prohlásil, že v nedemokratických zemích by jej (volně cituji) z politiky sesadila puška pana Kalašnikova, Miroslava Němcová nechala ve Sněmovně hlasovat o zařazení bodu «Stanovisko Poslanecké sněmovny k výroku prezidenta republiky na adresu předsedy vlády», tedy aby bylo hlasováno o jakési odsuzující rezoluci proti Vašim slovům. Viz článek zde: https://www.hrebenar.eu/2016/01/usvit-se-pri-hlasovani-postavil-zemanovi-zady/

Jan Chvojka hlasoval tak, jak mu jeho srdce bijící pro jakoukoli menšinu radilo. Pro uskutečnění této rezoluce, tj. proti Vám.

V jednom šiku se známou nepodstatnou stranou pod hranicí volitelnosti, TOP09. Viz výsledky hlasování zde: https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=62263&l=cz

Nabízí se otázka – dokáže Jan Chvojka rozlišit podstatné od nepodstatného? A je to vůbec v jeho ministerstvu zapotřebí?

Aristoteles zastával myšlenku, že co je dobré, je i krásné. Jistě byste si nevybral svého mluvčího, kdybyste o něm nebyl přesvědčen, že je dobrý. Nyní se podívejte na tvář pana Chvojky. Vyzařuje dobro, nebo spíše jiné emoce, ambice, či dokonce frustrace? Krása je věc ošemetná a subjektivní, leč v lidském rozhodování zcela zaslouženě hraje roli, kterou se však dnes mnozí snaží potlačit, jako by mělo platit heslo: «Jsem ošklivý – a kdo je víc?».

Dost však o kráse. Není pochyb o tom, že příznivec všeho odchylného a zároveň neřízená střela cílevědomě tříštící vše většinové bude ozdobou svého ministerstva, šitého přímo na tělo.

Pro úplnost dodejme, že to byl Jan Chvojka, kdo před rokem žaloval Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli účasti rockové skupiny Ortel, která letos v lidovém hlasování v anketě Český slavík obsadila dvakrát druhé místo.

Pokud ani Vy o kvalitách a přínosu Jana Chvojky, jakož i «lidskoprávního» ministerstva pro českou společnost nepochybujete, potvrďte legitimitu tohoto ministerstva vybráním Jana Chvojky do jeho čela. Věřím, že jste se možná pro toto osudové splynutí dvou substancí, které jsou si doslova souzeny, již dávno rozhodl.

Možná jste si však řekl – Dost! K čemu českému státu toto podivné ministerstvo, které po odchodu Jiřího Dienstbiera nespasí ani František Bublan či jiný zkušený politik působící psychicky vyrovnaným dojmem.

Mám za to, že toto ministerstvo je zcela zbytné, když jeho agendu pohodlně zastane paní Marksová se svým týmem, nejlépe však nikdo, když bude zrušeno bez náhrady, čímž bude prokázána českému státu nejvyšší dobročinnost.

Kterou navíc Vy, jako prezident, jistě můžete – jednáním s premiérem vlády – iniciovat.

Nasloucháte-li pozorně hlasu «dolních deseti milionů», jistě už tušíte, která varianta je pro tyto miliony jediná přijatelná. Ta, která přinese povyk Lidovek, Svobodného fóra a podobně «kvalitních» médií.

Proto Vám přeji šťastnou ruku při potvrzení nových ministrů, respektive při záhozu některých zhola neužitečných ministerstev do sběru.

S nejvyšší úctou

z jihozápadní Vysočiny

Ondřej Sidor

(z e-mailového dopisu Jaroslavu Hlinovskému, prezidentovu tajemníkovi)

Aktualizováno.
Dokonáno jest.

Aktualizováno.
Odpověď Hradu:

Vážený pane Sidore,

děkuji Vám za zprávu ze dne 29. listopadu 2016.

Vaše zpráva byla prezidentu republiky zprostředkována.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Ing. Kateřina BimkováSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

5 komentářů u Jan Chvojka. Nejkvalitnější muž nejkvalitnějšího ministerstva

 1. Jindřich Nebesář napsal:

  Jedním slovem výborný článek! Víceméně náhodou jsem se dozvěděl, že máme (ano, my všichni, bohužel) nového pana ministra, automaticky mě napadlo podívat se na vtipný komentář sem.

  Dodal bych tam jedinou věc – osobně mi vzhledem připadá (soma sema, ale…) ještě retardovanější než jeho předchůdce.

  Na druhou stranu, možná je to dobře, takovýhle člověk při příštích volbách nahraje hlasy pravicovým stranám, budou-li kandidovat.

  Někdy si říkám, jestli nebylo chybou opustit myšlenku pracovních táborů.
  P. ministrovi by neuškodil.

  J. Nebesář

 2. Šmuel Afterduft napsal:

  Sára, nejsou hned tak cimprlich, byl to jen znásilněný gójský kluk a navíc Srb.

 3. r.m. napsal:

  Chvojka, Chvojka, to je ten tlustej buzerant od těch židobolševiků co si říkají sociální demokraté? Ten bonzák?

 4. Sarra Weinsteinstein napsal:

  A kdo dnes neni buzerant ci LGBT a nebo alespon pervert?? Neznalku

VLOŽIT KOMENTÁŘ