JIHLAVSKÉ VRCHY A DAČICKO (Alois Šimka, Praha 1958)

————————————————————————————–

ÚVOD

Jihlavsko je typický kraj Českomoravské vrchoviny. Je to kra­jina zvlněných kopců s políčky, kde se rodí převážně len a bram­bory, kde obzory uzavírají věnce temně modrých lesů, kde se bystré říčky proplétají táhlými, trochu zasmušilými údolími. Naleznete zde milou krásu moravské krajiny, o jejíž půvabech již podali svědectví básníci pera i štětce.

Tato příručka seznamuje turisty se třemi okresy: jihlavským, třešťským a dačickým, které v minulosti tvořily podstatnou část historického kraje.

První stať pojednává o přírodních poměrech oblasti, její kvě­teně a zvířeně. Na dalších stránkách se dočtete o místním prů­myslu a zemědělství. O vývoji této oblasti od pravěku až po dnešní časy pojednává kapitola Přehled dějinného vývoje.

Turistická část průvodce je rozdělena na dvě části. První po­pisuje oblasti větších měst: Jihlavy, Třeště, Telče, Dačic, Slavo­nic a Jemnice. U každého města je uvedena jeho stručná historie, místopis s upozorněním na stavební i umělecké památky a popis výletů a cest, které můžeme z města podnikat. Druhá část prů­vodce seznámí čtenáře s barevně značenými turistickými stezkami a s trasami turistických zápočtových cest.

V závěrečné kapitole Služby návštěvníkům jsou informace o železničním a autobusovém spojení, ubytování, kulturním ži­votě a sportovních možnostech.

3

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 4,50)

-


Loading ... Loading ...

VLOŽIT KOMENTÁŘ