JIHLAVSKÉ VRCHY A DAČICKO (Alois Šimka, Praha 1958)

na lesní rozcestí, odtud k jihu po žluté značce k pramenu, zva­nému studánka Páně. Po občerstvení výbornou vodou jdeme po úbočí nejvyšší hory Jihlavských vrchů Javořice (835 m). Hned jak vyjdeme z lesa, potěšíme se krásnými výhledy do kraje. A opět lesem sejdeme na silnici, vedoucí ze Studené do Telče, po níž se dostaneme kolem rybníka Řibříka do Mrákotína. Do Telče se vrátíme buď pěšky nebo autobusem. Celková túra bez použití autobusu 25 km, pouze do Mrákotína 19 km.

5. Dobrá Voda — Bradlo — Hradisko – Řečice – Telč (26 km).

Z Telče vyjdeme silnicí na západ kolem kostelíku sv. Jana Nep. do Krahulčí a podél rybníků do letoviska Dobrá Voda. Nad osa­dou je barokový kostelík sv. Jáchyma z roku 1682, postavený v místech, kde se v 16. století dolovalo stříbro. Dobrá Voda se připomíná již v 17. století jako menší lázeňské místo.

Po modré značce stoupáme k jihu krásnými lesy, mineme hor­skou vesnici Olší a vystoupíme na Bradlo (671 m), jehož vrchol tvoří žulové skalisko se svislými stěnami a horskou sutí. Odtud dojdeme ke studánce Královně a dále na vrchol Hradiska (769 m), který je rovněž složen z mohutných žulových desek. Poblíž žu­lového kamýku je dřevěná žebříková rozhledna, odkud jsou da­leké výhledy do kraje.

Po modrých značkách sestoupíme přes osadu Poldovku do Velké Lhoty, kde modré značky opustíme. Do Telče se vrátíme pěšky po silnici přes Řečici a Mysletice nebo vyhledáme vhodný autobusový spoj do Telče či Dačic. Celková túra pěšky až do Telče 26 km.

39

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 4,50)

-


Loading ... Loading ...

VLOŽIT KOMENTÁŘ