JIHLAVSKÉ VRCHY A DAČICKO (Alois Šimka, Praha 1958)

Svět a do Terezína. Z obcí sejdou zelené značky do hluboké smrčiny. Na stráni i v údolí leží veliké balvany, větráním a rych­lým odnosem zvětralých částí zajímavě vymodelované. Cesta dále běží podél rybníka Zvůle, kde je příležitost ke koupání. Lesem pak vystoupíme na silnici k osadě Jitra, kde zelené značky končí a můžeme odtud putovat dále na Vysoký Kámen podle modrých značek. Zelená značka je 11 km dlouhá.

20.            Žlutá: Maršov — Strmilov — 9 km.

K modře značené cestě z Hradiska na Vysoký Kámen se při­pojuje v Maršově cesta žlutě značená. Vede z Maršova do Velkého Jeníkova, Horního Meziříčka a údolím Studenského potoka do Strmilova. Trať 9 km.

21.           Žlutá: Dačice — Cizkrajov — Landštejn — 22 km.

Spolu s červenými značkami vycházíme z Dačic na západ do Toužíma, kde žluté značky odbočují k jihu polní cestou do Urbanče, kolem lesa do Cizkrajova a dále na západ kolem železniční zastávky do Dolního Bolíkova. Za další 3 km nás dovedou do Vlastkovce, za ním brzy vstupujeme do lesa, projdeme kolem hájovny Pohodnice pod hrází rybníka Troubného a přicházíme do Stálkova. Po 3 km cesty lesem dojdeme k červeným značkám, které nás za ½ hodiny dovedou na hrad Landštejn. Z Dačic až na hrad 22 km. (Tato cesta není zakreslena na mapce!)

69

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 4,50)

-


Loading ... Loading ...

VLOŽIT KOMENTÁŘ