JIHLAVSKÉ VRCHY A DAČICKO (Alois Šimka, Praha 1958)

Březiny, kterému je zde věnováno museum. Ubytování v hotelích. Odtud sledujeme již červené značky do býv. lázní Sv. Kateřiny (4 km). Jsme v kraji rozvodí Černého a Severního moře, v místě možnost ubytování. Dále lesnatou krajinou bez značek na vrch Ještěnice (701 m) a polními cestami přes Novou Ves, Rácov, Lovětín a Čenkov do Třeště (14 km). Z Třeště po modré na vrch Špičák (732 m), žlutou značkou k myslivně V klučí a po červené kolem lesních rybníků Okrouhlice a Lovětínského k myslivně na Horní Poušti, cestou bez značek do Otína a dále k myslivně v Jestřebském lese (14 km). Odtud neznačenou cestou na Jestřebí a Brtnici se starobylým zámkem (6 km). Pak po modré značce romantickým údolím říčky Brtničky ke zříceninám hradu Rokštejna (6 km). Povinný nocleh na louce pod hradem, potvrzuje se ve mlýně. Odtud po zelené přes Panskou Lhotu a Černý les do Nové Brtnice (8 km) a dále převážně lesem na Kobylí hlavu (686 m), cestami bez značek do Chlístova, Markvartic a Čechovic, po žluté přes Zadní Horu do hradu Sádku a do Kojetic, kde se může přespat v místním hostinci (18 km). Po žluté značce přes Pekelný vrch (563 m) do Třebíče (14 km). V Třebíči je živý prů­mysl obuvnický, strojírenský a dřevařský, prohlédneme si i ba­siliku sv. Prokopa a museum, ubytování v turistické noclehárně nebo v hotelích. Dále bez značek do Pocoucova a údolím Pocoucovského potoka s geologickou reservací přes Budíkovice — Přeckov (v údolí potoka Klapůvky botanická reservace) do Bu­díkova (12 km). Odtud poslední část cesty přes Rohov, Hody a Nesměřickým údolím do Velkého Meziříčí s krásným zámkem, ve kterém je umístěno museum (11 km).

Kontroly ve všech místech udaných noclehů a též v Kamenici n. L., Černovicích, Žirovnici, Sv. Kateřině, v myslivně V klučí a v myslivně Jestřebský les, dále na hradu Sádku.

Budeme potřebovat tyto speciální mapy 1:75.000: 4254 Pel­hřimov, 4255 Jihlava, 4356 Velké Meziříčí, 4355 Mor. Budějovice a 4356 Třebíč nebo generální mapu Jihlavského kraje 1:200.000.

72

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 4,50)

-


Loading ... Loading ...

VLOŽIT KOMENTÁŘ