JIHLAVSKÉ VRCHY A DAČICKO (Alois Šimka, Praha 1958)

Studená:

Hotel Javořice, tel. 2, 15 lůžek.

Jemnice:

Hotel U bílého koníčka, nám. Svobody, 13 lůžek.

Hostinec U lva, nám. Svobody, 11 lůžek.

Turistická noclehárna v sokolovně (poblíž nádraží), 40 lůžek.

Čeřínek:

Turistická chata ČSTV na Čeřínku, 50 lůžek.

Roštejn:

Turistická noclehárna u hradu Roštejna.

Landštejn:

Turistická noclehárna, 15 lůžek.

KULTURA A ZÁBAVA

V Jihlavě jsou denně v provozu tři kina: Stalingrad (Stalingradská ul.), Svět (Tolstého ul.) a Oko (Úprkova ul.). Horácké divadlo hraje denně kromě pondělí. Časté kulturní pořady jsou v Krajském domu osvěty (Žižkova 15) a v závodním klubu n. p. Motorpal (Komenského ul.). V letních měsících je v provozu Park kultury a oddechu v Březinových sadech, kde se pravidelně konají filmové festivaly pracujících, pohostinná představení praž­ské operety a brněnské opery.

Z kulturních a vědeckých institucí vyvíjí bohatou činnost krajské museum, které kromě instalací výstav pořádá pravidelné vlastivědné vycházky. V budově musea je též umístěna Krajská galerie. Na náměstí Míru je též krajská knihovna, v jejímž pří­zemí byla zřízena veřejná čítárna novin a časopisů.

Příjemné pobavení hudbou a tancem nalezne návštěvník pře­devším ve vinárně Domu osvěty, kde v letních měsících je ote­vřen zahradní parket. V sobotu a v neděli jsou taneční koncerty i v kavárně Slavia a v Grandhotelu. Denně se tančí i v Passage-klubu

77

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 4,50)

-


Loading ... Loading ...

VLOŽIT KOMENTÁŘ