JIHLAVSKÉ VRCHY A DAČICKO (Alois Šimka, Praha 1958)

na náměstí Míru. Znovu se zřizuje proslulá jihlavská pivnice Sklípek. O kulturních pořadech v krajském městě podává podrobné informace Kulturní kalendář, vydávaný jednou mě­síčně odborem školství a kultury rady MěNV.

V ostatních větších městech kraje, Brtnici, Telči, Třešti, Dačicích a Slavonicích, hrají místní biografy čtyřikrát v týdnu. V těchto obcích je také čilý ochotnický ruch a rovněž sem pravidelně zajíždí Horácké divadlo.

TĚLESNÁ VÝCHOVA

Za poslední léta doznal sport v kraji značného rozmachu. V Jihlavě byl vybudován sportovní stadión TJ Spartak Motorpal, který pojme 15 000 diváků, ve výstavbě je druhý stadión v Bře­zinových sadech. Košíková a další sálové sporty se hrají v tělo­cvičně Slovanu (býv. sokolovna), tenis na dvorcích U českého mlýna, stolní tenis v závodním klubu n. p. Motorpal. Novým střediskem sportovního ruchu se stal Horácký zimní stadión, který slouží sportu i v létě, kdy se zde konají častá utkání v ko­šíkové, odbíjené, házené i boxu. Příjemné osvěžení v letních dnech poskytuje plovárna U českého mlýna, v blízkém okolí města pak u Kněžského, Pávovského rybníka a Okrouhlíku.

Také v ostatních místech oblasti jsou možnosti k provozování nejrůznějších druhů sportů. Také příležitostí ku koupání je do­statek, zejména ve vodách Jihlavy a Dyje, dále pak v rybníkaté oblasti Telčska, Slavonicka a Třešťska. Rybáři si mohou zakoupit týdenní rybářskou povolenku.

78

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 4,50)

-


Loading ... Loading ...

VLOŽIT KOMENTÁŘ