Kalouskovy, Bendovy a Balíkovy ‘restituce’ jsou zárukou spokojené veřejnosti

Někteří škarohlídové říkají, že určitým typům lidí by se štítili podat ruku.
Ale to by byla škoda.

Přece – nemá to ta současná vládní sestava skvěle promyšlené, že vždy postihne a rozlítí jenom ty nejbezbrannější skupiny lidí, takže ostatní lidé se nad tím ani nepozastaví, ba pokorně sehnou svůj vlastní hřbet? A že z činů členů vlády s železnou pravidelností profitují nemnozí lidé (možná i vládní činitelé sami)?

Přesně to byl případ neplacených veřejných prací, navržených v deliriu uvědomělosti člověkem z takřečené židokřesťanské (v originále ‘judeokřesťanská’, pozn. red) strany Top09. Nevíme, komu se tím pan Drábek chtěl zavděčit, nebo zda se nechtěl jenom před někým blýsknout svým tvrďáckým přístupem, ale rozhodně se nazvděčil lidem bez práce.

Těmto lidem pan Drábek svým nařízením cynicky připomněl, že ve svém údělu člověka bez práce budou setrvávat věčně – buď nebudou mít žádnou, nebo neuctivou a navíc neplacenou. Což je v podstatě totéž.

Není divu, že za Drábkovy neplacené (a chtělo by i nucené) práce se bil jako lev zrovna pan Stanislav Balík, soudce ústavního soudu, který s jediným druhým soudcem hlasoval proti jejich zrušení.

Pan Balík je podle Wikipedie obdivovatelem holandského právníka Huga Grotia (Hugo Grotius), který byl mimochodem velkým obdivovatelem židů; ba nadšeným hebraistou ten Holanďan byl. Což bylo v Evropě jeho doby rozhodně neobvyklé. Nabízí se tak kacířská myšlenka, zda pan Balík není podobně vášnivým obdivovatelem pana Drábka – jeho činů, ba osoby samotné. To je v dnešní době také velmi neobvyklé.

Nyní se pan Balík podobně zuřivě bije za takzvané církevní restituce. To slovo ‘církevní’ je tam jaksi navíc, jako je navíc slovo ‘kůrovec’ v bitvě o šumavské dřevo těžařů napojených na vládní strany. O církev ani kůrovce vůbec nejde, jsou to jenom průhledné zástěrky. Slovo restituce by se pak mělo změnit na nějaké jiné. Latinismus znamená obnovení, navrácení.

Přitom nikdo neví, co má být komu navráceno, ale všichni představitelé církví (záměrně nepíši církve) napojení na vládní strany chtějí co nejvíc, to je jasné už teď. Ve slovech obnovení, navrácení je cosi spravedlivého, snad že každý dostane, co si zasloužil, nebo co mu bylo odebráno. Provládní restituenti nevědí přesně, co chtějí, ale chtějí toho co nejvíc. Často ani neví, zda jim bylo vůbec něco uzmuto.

Což za takového stavu každý dostane množství, které mu náleží? Nebude to tak, že někteří dostanou podle toho, jak moc budou křičet? (A že už si rozcvičují hlasivky – slovy o tom, co ‘komunisti ukradli a co má být navráceno’. Jenže komu? Ano, těm co nejvíce křičí.) Kam se poděla spravedlnost z toho latinského slova?

Kam se poděla spravedlnost, víme-li, že za tzv. restitucemi stojí jména jako Kalousek nebo Benda?

Přitom i těm největším hamižníkům vyjde, pokud se těchto NEcírkevních NErestitucí týče, právo určitě vstříc. Neboť to je dnes u Ústavního soudu ztělesňováno takovými kapacitami, jako je pan Stanislav Balík, který cynicky obdivuje tu činy neobdivuhodného pana Drábka, tu holandského právníka, po kterém dnes taky pes neštěkne.

Nepochybuji o tom, protože je to vzdělaný člověk, že má pan Balík v záloze ještě nějakou absurdní perlu. Tzv. církevní restituce by tak mohl schvalovat s jeho typickým pobaveným úsměvem zarputilého člověka, vykřikujíc: „Nebudu míti nedostatku.“, případně rovnou: „Neboť kdo má, tomu bude dáno, a kdo nemá, tomu bude odňato i to, co myslí, že má.“ Bylo by to přesně v jeho duchu.

Pro pomatené restituční divize, které si chtějí zprivatizovat vše, co si zamanou, co se jen trochu otírá o ‘církev’, a profitovat z toho, je soudce podobného stavu ducha jistě hotovým požehnáním.

//EDIT @ 3. 6. 2013:
Balíkův Ústavní soud definitivně schválil tzv. restituce. Jedinou úlitbou zdravého rozumu byla kosmetická úprava – ÚS vyškrtnul marketingovou a farizejskou formulace ideologů restitučních divizí, že „restituce jsou spravedlivé“.
Restituce tedy nejsou spravedlivé, a nakonec to ani nejsou restituce. Ale hlavně, že jsou.
Vítej konečně i v kostelech, mamone. Zbývá to zakončit vztyčením Mariánského sloupu, tím dnešním symbolem triumfu hamižníků skrze jejich „restituce“. Držme jim palce.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ